Holčička nebo chlapeček?

Holčička nebo chlapeček?

Každý nastávající rodič se nemůže dočkat okamžiku, kdy lékař bude moci určit pohlaví miminka. Ty týdny a měsíce čekání a dohadování se, zda začít nakupovat oblečky v barvě růžové, červené nebo modré či zelené, jsou stále v nedohlednu.

Autor obrázku: Graham and Sheila

Mnoho tatínků by si přála chlapce, aby spolu mohli trávit mnoho času a věnovat se těm „chlapským“ věcem. Maminky zase holčičku, aby se mohly věnovat „těm holčičím věcem“.

Co „horšího“ se však může stát? To že čekáte dvojčátka! Nebo dokonce vícerčata! Pak Vás bude čekat nakupování ve větším a navíc raději v neutrálních barvách. Navíc Vás čeká i výběr vhodných jmen a to pro obě dvě pohlaví.

Vždy je lepší mít připraveny obě varianty, protože se někdy i lékaři mohou zmýlit, a i přestože Vám budou až do poslední chvíle tvrdit, že například čekáte holčičku, jaké pak bude Vaše překvapení, když se narodí chlapeček.

O to pak bude horší, když nakoupíte výbavičku v barvách pro holčičku a následně pak budete muset řešit úplně jiný problém! Jak rychle sehnat správnou barvu výbavičky, aby Váš chudáček chlapeček, nemusel nosit červené tričko nebo růžové kalhoty.

Najdou se však i tací tatínci, kteří jsou štěstím bez sebe, když se jim narodí holčička. Tvrdí, že je mohou rozmazlovat a vytahovat se s ní před kolegy v zaměstnání, jak jsou roztomilé a stále více se podobají své mamince.

Milý nastávající rodiče, nezáleží vůbec na tom, zda se Vám má narodit holčička, nebo chlapeček, ale na tom, aby miminko bylo zdravé.

Autor obrázku: Joelle Inge-Messerschmidt

I tatínci mohou dělat mnoho věcí se svými dcerami, trávit s nimi čas, hrát si s nim. Stejně tak jako maminky se svými syny. Nesnažte se ze svých holčiček dělat chlapce, protože záleží čistě a pouze na dítěti, čemu se bude chtít věnovat ve svém volném čase a nutit ho do něčeho, co nechce, není právě tím nejvhodnějším řešením toho, že se Vám místo kluka narodila holčička.

Zdravé a šťastné dítě je tím nejdůležitějším, co v životě rodiny je, a to že se narodí opačné pohlaví, než jaké jste si ve skrytu duše tolik přáli, snad zase není taková tragédie.

A pro jistotu nezapomeňte na jména pro obě pohlaví a výbavičku v neutrálních barvách! No co kdyby….