Pohádkové motivy

Pohádkové motivy

Motivy pohádek je již v dnešní době k vidění na různém zboží, které je určené hlavně těm menším dětem. Lze je vidět vytištěné na tričkách, kraťasích, i kalhotách. Dokonce už i na dětském spodním prádle. Výrobci oděvů využívají právě poptávek rodičů po tomto zboží.

V obchodech naleznete téměř všechny postavičky z pohádek, na které si jen vzpomenete. Stejně tak této obrovské poptávky využívají i ostatní odvětví prodeje.

Autor obrázku: Guy

Jedná se o:

– dětské nádobí

– obuv

– potisk nábytku

hračky

– dětské kojenecké potřeby (lahvičky, dudlíky…)

– dětská kosmetika

– i léky

Proto, milý rodičové, vyražte do obchodů a splňte přání Vašich potomků po těchto produktech. Každé dítě má jinou nejoblíbenější pohádku či konkrétní postavičku a rozhodně je z čeho vybírat.

Mnohdy si za tyto výrobky však dosti připlatíte, protože prodejci se na tom snaží vydělat, jak to jen jde. Takže pokud neseženete právě to, co byste chtěli pro Vaše děti, zkuste jim nabídnout levnější varianty s jinými motivy pohádkových postaviček.

Dokonce jsou již k sehnání i různé dětské časopisy s pohádkovými pořady, jako je:

– ANIMÁČEK

– VEČERNÍČEK

– KOUZELNÁ ŠKOLKA

Vaše děti Vám dozajista ze srdce poděkují za takovéto pohádkové dárečky!

Pořady pro děti

Pořady pro děti

Většina rodičů se snaží již od raného věku svých potomků dohlížet na to, aby sledovali jen takové pořady, které jsou pro ně vhodné. A co je vlastně pro děti vhodné a co nevhodné? Touto otázkou se zabývá jak mnoho rodičů, tak dětí i samotných odborníků.

Autor obrázku: Alexandre Normand

Měly by to být takové pořady, které se budou líbit jak dětem, tak z určitého pohledu i Vám. Z určitého pohledu proto, protože například i u pohádek to může být ošemetné. Nejsou totiž pohádky jako pohádky.

Může se jednat o pohádky, které se sice líbí Vašemu potomkovi, ale Vám rozhodně ne. Pokud se v pohádce samotné objevuje násilí, nadávky nebo věci pro děti nepřístupné, pak rozhodně byste neměli nechat na takové pohádky Vaše děti dívat.

Některé pohádky se sice Vám osobně líbit nemusí, ale pokud v nich nejsou zmíněné „nevhodnosti“ a Vašemu dítku se líbí, pak ho raději nechte koukat a Vy se zatím než – li skončí pohádka, něčím zaměstnejte. Ku prospěchu by dětem však měly být pořady, které rozvíjejí jejich osobnost, nejen po stránce zručnosti, ale i šikovnosti a výřečnosti.

I takové dětské pořady v televizi, jako například „zpívánky“, mohou být šikovné. Vaše dítě se nejen naučí text písniček, ale i se tím zabaví. Zatancují si u toho a formou, jakou jsou tyto „zpívánky“ zpracovány, i vidí různé krajové tance.

Autor obrázku: RichardBH

V dnešní moderní době je však možné vidět mnoho dětských pořadů pro šikuly i hrané pohádky. Ne vždy však musí právě tyto pořady bavit Vaše potomky. Někdy je více baví sledovat různé dokumentární filmy, pořady o motorkách, autech, stavění domů či kutilství. A právě proto, že je každé dítě úplně jiné, jsou jiné i jejich zájmy a výběr pořadů, na které se chtějí dívat.

Takže pokud usoudíte, že daný pořad nijak příliš neškodí, neměli byste mu v jeho sledování bránit. Tedy pokud nedostanou od Vás zákaz ho sledovat, jako trest za nějakou lumpárnu.

Dejte si však, milý rodiče, pozor, nenechávejte až příliš Vaše děti sledovat televizi, protože byste je pak od ní také nemusely odtrhnout. Takže sledovat televizi ano, ale s rozumem.