Tatínkové a miminka

Tatínkové a miminka

Mnoho lidí podceňuje čerstvé tatínky právě narozených miminek. Často i samotnými maminkami.

Pokud se Vám právě narodilo mimčo, nechte, milé maminky, Vaše partnery, aktivně zapojovat do veškerého dění okolo péče o potomka. Je známo, že maminky si raději vše dělají samy, ale ne všechno musí být dokonale zvládnuté. Vám to usnadní péči jak o mimčo, tak i o domácnost.

Autor obrázku: Oleg Sidorenko

Tatínkové mohou dítko nakrmit z lahviček, pokud nekojíte. Obléct i přebalit je určitě také dokáží bez komplikací. A zatímco, co s miminkem v kočárku vyrazí na procházku či za účelem uspinkání, tak Vy máte možnost obstarat domácí práce a povinnosti jako úklid, vaření, praní, žehlení, nádobí a mnoho dalšího. No a v okamžiku, kdy máte tyto domácí povinnosti hotové, máte čas i na chvilku odpočinku po celodenním shonu kolem miminka a domácnosti.

Velmi často se také může stát, že maminky musí navštívit lékaře, a pak zarytě přemýšlí, zda vzít dítko s sebou, a nebo někoho požádat, aby pohlídal. Pokud máte doma tatínky, ani na okamžik neváhejte a „vražte“ mimčo jemu. Ponechte dítko v rukách tatínka a bez obav si jděte vyřídit, co potřebujete. Přes veškeré Vaše mateřské pudy a obavy Vás Vaši partneři dokáží velmi mile překvapit tím, jak snadno dokáží nastalou situaci zvládat.

No a pokud se jedná o novopečené prvo – tatínky, je lepší je do péče kolem miminka „hodit“ rovnýma nohama. Sice to možná odnese pár špatně upevněných plenek a trocha nepořádku, ale právě tyto okamžiky tatínků s jejich potomkem se nedají ničím nahradit.

Často dokáží ustát vypjaté okamžiky mnohem lépe a snadněji, než maminky. Postačí troška otcovského konejšení, pochování a polaskání, a hned je po pláči a křiku.

Najdou se však i tací tatínkové, kteří se budou neradi zapojovat do péče. Pak nezbývá, než trvat na svém, že i oni byli při tom, když se na miminko „zadělávalo“, a měli by se tudíž alespoň něčím podílet. Třeba vzít mimčo na procházku.

Nebojte se nechávat děťátko ve starostlivých rukách tatínků, uvidíte, o co snadnější to pro Vás pak všechny bude.

Procházky

Procházky

Vyrazili jste na delší procházku i s Vašimi dětmi? Pak se rozhodně vyzbrojte kupou trpělivosti, dostatkem pevných nervů, tekutin a nějakou tou svačinkou a mějte připravené i svaly.

Po pár metrech totiž od Vašich ratolestí uslyšíte brblání typu:

Autor obrázku: Richard Hurd

– chci pít

– mám hlad

– bolí mě nožičky

– je mi zima

– chceme si odpočinout

– kupte mi radši zmrzlinu

– my chtěli jít ale na hřiště

– nechci jít na procházku!

– kam jdeme?

– už tam budeme?

Tak podobné poznámky uslyšíte určitě téměř celou cestu tam i zpět!

Chvílemi se Vám Vašich ratolestí zželí a kousek je poponesete v náručí či usazené za krkem, ale brzy i Vám dozajista dojdou síly a stejně dítě necháte opět pokračovat v procházce po jeho vlastních nožičkách.

Proto pokud se vypravíte na nějakou delší procházku s dětmi, dělejte častější přestávky na odpočinek, občerstvení a popřípadě cestou tam i zpět navštivte nějaké to dětské hřiště. Děti Vám za to poděkují šťastným úsměvem a také, co je nejméně důležité, si Vy, odpočinete od toho jejich neustálého brblání a stěžování si na vše okolo.

Rodinné procházky mají své osobité kouzlo, a navíc strávíte společně mnoho šťastných chvil na čerstvém vzduchu.

Takže, milý rodičové, zabalte do batůžku vše potřebné, a hurá na procházku!

Děti mají rády dobrodružství

Děti mají rády dobrodružství

Autor obrázku: Caitlin Regan

Snad každé malé dítě objevující svět, má rádo dobrodružství. Navíc se při dobrodružstvích může i mnohé naučit …zejména pak samostatnosti, a že i v přírodě se dá žít, a ne být neustále schovaný doma.

Navíc se tak můžete skvěle odreagovat od práce a ostatních starostí a Vaše děti také zcela zapomenou na dnešní vymoženosti. Mim to je už samotný pobyt v přírodě zdraví prospěšný, a proto by si jej měli lidé dopřávat častěji.

Domácí dobrodružství

Obzvláště malé děti, které se mají stále co učit, by rády poznaly svět zase o něco více a zažily nějaké dobrodružství. Pro předškolní a menší děti bývá někdy největším dobrodružstvím třeba stanování. Spaní ve spacáku, noční povídačky, narušování intimní zóny. Ne vždy ale musíte hned jezdit do kempu …obzvláště, nemáte-li peněz nazbyt. Dobrodružství můžete udělat svým dětem i na Vaší zahradě a záleží jen a jen na Vás, jestli si ho užijí či nikoliv.

Dobrodružství v přírodě

Autor obrázku: rachellynnae©

Jak postupuje doba kupředu, čím dál více lidí se shlukuje do měst, zejména kvůli práci. Jejich děti se tak de facto vychovávají sami a není divu, že tráví celé dny u počítače, když je to mnohem zábavnější než studium či procházka na čerstvém vzduchu.

Proto by si čas od času měla celá rodina vyjet někam do přírody, třeba i na celý den. V přírodě se pak věnovat nejenom procházkám, ale i různým hrám spojených s pohybem.

I obezitou trpí velké procento dnešních lidí, v těch lepších případech mají pouze ochablé svalstvo. Smutné na tom je, že obezitou dnes trpí čím dál více mladých lidí.

Pomůže Vám pes

Pokud chcete sebe, anebo své děti popostrčit k pohybu, třeba k běhání, pořiďte si psa. A ne ledajakého …pro častý pohyb se nejvíce hodí velcí psi, např. zlatí retrívři, pyrenejští horští psi apod. Vaše děti si jej navíc velmi rychle oblíbí, a také jim psi budou v mnohém pomáhat, čímž si děti vybudují celkovou lásku nejenom ke zvířatům, ale i k přírodě a k pohybu. O psa se pak musíte také patřičně starat a odměňovat ho za jeho aktivitu a pomoc Vašim dětem.