Kultura vs. děti

Kultura vs. děti

Toužíte po nějakém tom kulturním zážitku, kterým vystřídáte kažoddení procházky, učení ježdění na kole, pískoviště… ale bojíte se reakce Vašich dětí, protože jste ještě s nimi nikdy nikde nebyli? Máte velkou spoustu možností, kam vyrazit i s dětmi bez obav, že Vám ztropí ostudu nepřiměřeným chováním a vyrušováním. Rozhodně nějakou takovouto akcí neuškodí ani sobě, ani dětem.

Autor obrázku: Lowell Hendrix

Lze vyrazit na různá dětská pohádková představení, do divadla, kde hrají divadelní hry s dětskými tématy, jako je loutkové divadlo nebo můžete vyrazit do kina. Existuje mnoho takovýchto akcí, které nejen vzdělávají, ale i pobaví. Navíc strávíte volný čas s Vašimi dětmi a ony se budou cítit velmi důležité.

Pokud vyrazíte na nějaká dětská představení, pak rozhodně Vaše dítka oblečte do slušivých oblečků, protože i tím jim velmi dokážete zvednout sebevědomí a navíc se budou moci „natřásat“ před ostatními účastníky představení ve svých nejlepších šatičkách. Budou i velmi natěšené, protože budou moci zažít něco nového a pro ně zatím neznámého.

V případě, že se rozhodnete vyrazit do kina, nechte Vaše děti zvolit, na co konkrétního to bude. Nejvíce děti milují kreslené pohádky a vědomí toho, že samy mohly zvolit jednu konkrétní, Vás odmění objetím a šťastnými ohníčky v očích.

Ve větších městech existuje mnoho multikin, kde se navíc k oblíbené pohádce dosyta „nacpou“ popcornem a zapijí výtečnými nápoji. Ale i venkovská kina mají své oslnivé kouzlo, takže odhoďte věčné výmluvy o únavě a vyražte někam za kulturou, dostanete tak děti od počítačů a televizí!

Nezapomeňte však Vaše dítka doma náležitě instruovat o společenském chování na těchto akcích. Aby neposkakovala, neběhala, nekřičela, nevyrušovala, nevrtěla se na vrzajících sedadlech, nemluvila krom přestávek příliš hlasitě nebo nestrkala prstíčky kam nemají, aby nedošlo ke zranění.

Nebojte, Vaše děti nejsou žádná monstra a při těchto dětských kulturních akcích, se s nějakým tím vyrušováním počítá. Strávíte volný čas společně, jako šťastná rodina a ještě se navíc všichni i kulturně vyžijete!

Mateřská centra

Mateřská centra (MC)

Nudíte se s Vašimi dětmi doma? Pak rozhodně využijte různá mateřská centra a jejich širokých nabídek aktivit, jak pro Vaše dítka, tak i pro Vás samotné.

Tato mateřská centra se zaměřují na velmi rozmanitý a nápaditý programový systém, kde se rozhodně NIKDO NUDIT NEBUDE.

Nabízejí akce:

– tvořivé

– vzdělávací

– sportovní

– rekvalifikační

– i jednorázové

Mnoho těchto MC zřizují samotné maminky na mateřské dovolené. Pomáhají tím rodinám trávit společně volný čas a navíc zde zcela jistě naleznete mnoho nových přátel. Ostatní maminky Vám také mnohdy poskytnou mnoho užitečných rad, jak na Vaše dítko, pokud si v některé oblasti výchovy nebo stravy samy neporadíte.

Autor obrázku: USAG- Humphreys

Můžete si zde zazávodit v různých soutěžích, zahrát divadlo, zacvičit nebo vyrazit na skupinovou procházku či výlet. Lze se tu i naučit masážím u kojenců a některé MC dokonce pořádají předporodní kurzy pro těhulky, stejně jako cvičení a udržování kondice těhotných žen.

No a pokud chcete hlavně zabavit Vaše ratolesti, zcela jistě Vás osloví hraní různých společenských her či kurzy kreslení.

Mnohé maminky se po domluvě rozhodnou k pořádání bazárků, kde dozajista seženete mnoho šikovných věcí, jako oblečení pro Vás i děti, autosedačky, kočárky, postýlky, hračky a mnoho dalšího.

Velkou výhodou těchto mateřských center je, že krom toho, že se Vy, maminky, máte možnost znovu začlenit do společnosti, popovídat si a chvíli se odreagovat od běžných denních starostí, máte možnost čile rozvíjet schopnosti a dovednosti Vašich dětí. Je to částečně i určitá příprava Vašich potomků na nástup do mateřské školky a školy, naučí se totiž komunikovat s ostatními dětmi i dospělými.

Takže nezahálejte zavřeni samy doma celý den, a vyražte navštívit nějaké takovéto mateřské centrum. Rozhodně nebudete litovat!