Dětské postýlky ze dřeva jsou nejlepší volbou

Na trhu naleznete dětské postýlky od výmyslu světa. Vyrábějí se z různých materiálů a designech. Již neexistují jen klasické dřevěné postýlky, ale také oválné, multifunkční, kovové a další. Při jejím výběru je třeba se dívat na několik faktorů, které váš výběr ovlivní.

V postýlce tráví děťátko mnoho času. Je proto důležité vybrat tu, která poskytne nejlepší pohodlí vašemu miminku. Při jejím výběru se zaměřte na znaky, které vám pomohou vybrat ideální postýlku pro vaše dítě. Čeho si tedy všímat při výběru postýlky?

Materiál

Postýlka může být vyrobena z různých materiálů. Favoritem se však stále více stává dřevo. Dřevěné dětské postýlky mají mnoho výhod. Mezi největší patří trvanlivost, odolnost vůči poškození, pevnost, stabilita a bezpečnost. Bukové a borové dřevo jsou často používány materiály při výrobě postýlek. Vynikají pevností a vysokou stabilitou.

Velikost postýlky

Mezi nejčastější rozměry patří postýlky 60 x 120 a 70 x 140. Čím menší spící plocha, tím dříve budete muset postýlku vyměnit za větší. Postýlka 120 x 60 je univerzální a poskytuje miminku dostatečné místo pro kvalitní spánek. Pokud hledáte prostornější verzi, sáhněte po postýlce 140 x 70 cm. Přemýšlíte-li nad postýlkou, která bude co nejdéle s dítětem, pouvažujte nad rostoucími postýlkami, které může dítě používat do svých 10 let.

Bezpečnost

Bezpečnost děťátka patří mezi nejdůležitější kritérium. Patří zde stabilita, kterou určuje konstrukce postýlky. Dřevěná postýlka by měla mít hladký povrch bez ostrých hran, který děťátku neublíží. Co se týče roštu, postýlka by měla mít polohovatelný rošt, který umožní rodičům přizpůsobit výšku při vkládání a vyjímání děťátka z postýlky. Nastavení roštu je pohodlné i pro rodiče, kteří se při péči o dítě nemusí tak namáhat. Dětská postýlka by měla mít bezpečně pokládané příčky, ve kterých si dítě nezasekne nožičku.

Typ postýlky

Postýlek je na výběr mnoho. Stačí si určit kritéria a vybrat si tu nejlepší. Na dřevko postýlky v různém designu, odstínu a velikosti. Vybrat si můžete multifunkční postýlky, postýlky se šuplíkem, s výbavou, stahovací bočnicí a další.