Nechte své děti rozvíjet s pomocí kvalitních hraček

Který rodič by si nepřál pro své dítko to nejlepší, ať už se podíváme na stravu, oblečení, drogerii, vzdělávání… To platí i když se zaměříme na hračky. Bohužel můžeme najít i takové, které jsou nekvalitní, zdraví ohrožující, zvláště když je pořídíme na tržnici… My se ale budeme věnovat hračkám spolehlivým, které naše děti zabaví i poučí.

Co umí edukativní hračky?

Jestliže si v obchodě najdeme edukativní hračky, zjistíme, že jsou to vlastně hračky, které pomohou dítku něco se naučit, rozvinout svou jemnou motoriku, zlepšit spojení hlavy a rukou a podobně. Takové hračky můžeme vybírat pro děti všech věkových kategorií, ať už pro miminka, batolátka, školaře, školáky. I pro středoškoláky by se daly ještě najít „hračky“, které je budou učit.

Chcete-li obdarovat nejmenší děťátko, můžete sáhnout např. po zábavné edukativní kostce, která přináší více aktivit, jež může dítko dělat. Na každé straně je jiná možnost aktivity.

Pro větší děti můžete vybrat např. solárního dinosaura 4 v 1, což je ekologická hračka, kterou si složí samo dítko.

Těm nejstarším dětem věnujte např. optický teleskop Luneta na stativu, s nímž bude moct ratolest směle pozorovat oblohu a kochat se vzdálenými hvězdami.

Což takhle interaktivní hračky?

Velmi oblíbené mezi dětmi jsou interaktivní hračky. Jsou pestrobarevné, umí hrát, blikat, děti velmi rychle zaujmou. Velmi hezký je např. interaktivní ptáček, který tančí, mluví a zpívá. Dětmi oblíbená je také zatloukačka s kladívkem, jež těší holky i kluky. Rády se k ní vrací opakovaně a zabaví je na dlouhou chvíli. Chcete-li naučit dítě vkládat různé tvary do správných otvorů, můžete mu koupit veselého hudebního koníka s vkládacími tvary. Povedená je i interaktivní duhová kuličková dráha 2v1 se zvukem.

Věnujte dětem tyto typy hraček a dopřejte jim zábavu i možnost učení se v jednom. Na stránkách hrackarstvieu.cz jsou všechny hračky za přijatelné ceny, jejichž výše vás určitě mile překvapí. Přesvědčte se sami.

Tak trochu netradiční trojlístek

Trojlístky nerostou pouze na louce, naopak poslední dobou jsou velmi v kurzu trojlístky tak trochu jiné. Nejedná se o rostlinu, ale je to hračka pro děti i pro dospělé. Už také máte trojlístek? Kupte si ho, abyste si mohlo pohrát a také se uklidnit.

Hračka, která pomáhá

Původní funkce tohoto netradičního trojlístku, tedy hračky, která svým tvarem tuto rostlinu nápadně připomíná, je praktická. Vymyslela jí jedna žena pro své hyperaktivní dítě, které si s touto hračkou mohlo hrát, aby se uklidnilo. Dalo by se říct, že je to taková antistresová hračka, kterou mohou využít nejen děti, ale také dospělí lidé, protože zklidnit občas potřebuje každý, proto je výborná hračka pro každou generaci. Nemusíte se být koupit to třeba i babičce a dědečkovi, protože ti se rádi zabaví něčím moderním a přitom ne tak složitým.

Antistresová hračka vábí celý svět

Pravdou je, že původní funkce jde občas stranou, protože tato hračka se zalíbila mnoha dětem a jak to tak bývá, stal se z ní moderní hit, který chce mít každé dítě. A vzhledem k tomu, že se jedná o antistresovou hračku, jí rodiče dětem rádi kupují a sami si zkoušejí, jak to vlastně funguje.

A jak to funguje?

Princip netradičního trojlístku je velice jednoduchý. Stačí si hračku vzít do ruky, konkrétně do dvou prstů a jen si budete točit a koukat na to, jak se pěkně a rychle točí. Samozřejmě, že lze hračku roztočit například na stole, ale s tím, že aspoň jeden váš prst tam musí být. Točení je založeno na principu ložisek. A dokonce jsou lidé, kteří se snaží s touto hračkou udělat různé kousky. Například dávat několik spinnerů na sebe, tak aby se točili anebo házení si spinnerem z jedné ruky do druhé, aby se stále točil a podobně. Tyto triky jsou poměrně složité a nepatří k hlavní funkci této hračky, ale vypadají opravdu dobře a hezky se na to kouká, tak proč si to nevyzkoušet.

Mnoho druhů

Díky tomu, že se spinner stal tak oblíbenou a moderní hračkou, se výrobci snaží vymyslet co nejvíce variant, každopádně je to jen pro výdělek, ovšem děti jsou nadšené z toho, že mohou mít například tři netradiční trojlístky a přitom každý bude trochu jiný. Mohou se měnit hlavně barevným provedením, avšak jsou i takové, které například blikají, což je také zajímavý efekt a podobně. A koupit si jej není problém, spinner můžete vidět snad na každém rohu, ať už v kamenném obchodě anebo na internetu. A přestože je to takový hit není to až tak předražená záležitost, ovšem pokud jich musíte koupit více, pak už se to na rozpočtu může projevit, ale jsou i dražší hračky.

Je to hračka, která ovládla svět. Vyzkoušejte si zahrát a uvidíte, jak se zklidníte a možná se naučíte i nějaké zajímavé triky.

Dětský dům

Při vyslovení slovního spojení dětský dům začneme přemýšlet, o co se jedná. Může mít hned dva významy. První spočívat v obchodě. V České republice existuje několik obchodních domů s názvem Dětský dům. Druhý význam spočívá v postavení miniaturní napodobeniny rodinného domu pro děti.

Kaz / Pixabay

Ať už je význam slova chápán v kterémkoli významu, jisté je, že je důležitý. V článku se zaměříme na obchod.

Většina rodin se na příchod miminka těší a tak dopředu vybírá a shání výbavičku. Ne vždy je úplně jednoduché sehnat vše, co potřebujeme. Právě proto vznikl obchodní dům s názvem Dětský dům.

Jde o klasický kamenný obchod, ve kterém naleznete široký sortiment dětského a kojeneckého zboží. Obchod existuje na českém trhu již od roku 1998. Veškeré zboží je výhradně od oficiálních dovozců do České republiky. Zboží pro Dětský dům prochází kontrolou kvality a bezpečnosti pro kojence a děti.

Co vše tedy prodává Dětský dům? Naleznete zde kočárky, oblečení, autosedačky, postýlky a dětský nábytek. Vše je pečlivě srovnané a označené cenovkami. Výhodou je, že Dětský dům prodává oblečení od firmy Naturest Purest. Oblečení této značky je totiž vyrobené z bavlny a nedráždí tak, jemnou dětskou pokožku.

Natures Pures je britská firma, takže dětský dům má jistotou, že prodává opravdu kvalitní kojenecké a dětské oblečení. Lidská kůže je nejdůležitější z orgánů lidského těla, protože jej chrání před škodlivými látkami. Dětská pokožka je až pětkrát tenčí, než pokožka dospělého člověka a poroto také vstřebává více škodlivých látek. Často pak dochází u dětí k alergické reakci, protože mají nevhodné oblečení.

Dětský dům velmi dbá na to, aby poskytoval dětem a kojencům jen to nejlepší oblečení. Je vyrobeno ze 100 % bavlny a dětskou pokožku nedráždí. Rodiče jsou jistě rádi, když mají zaručenou jistotu zdraví svého dítěte. Dětský dům prodává i hračky od této firmy. Splňuje přísné standarty v oblasti kvality dětského oblečení.

K zahození není ani možnost pořídit si kočárek. Na výběr zde mají rodiče až z 30 – ti značek. Dětský dům nabízí všechny typy kočárků v různých cenových relacích. V případě, že zde nebudou mít vámi vybranou značku, rádi vám ji objednají. Nesporně vynikající je, že dětský dům nabízí k prodeji německý kočárek ABC, který obstál v celosvětovém testu, jako nejbezpečnější.

Jak již bylo zmíněno výše v článku, naleznete zde i autosedačky, postýlky, nábytek. V nabídce dětského domu je i kompletní vybavení potřebné pro maminky. Dětský dům nabízí vše na jednom místě. Nemusíte se tak trousit po celém městě a hledat jednotlivé věci.

Dětský dům je dvoupatrová budova. V přízemí naleznete velký výběr kočárků, autosedaček a příslušenství k nim. V patře druhém je potom ostatní sortiment. Najdete zde jak oblečení, prádlo, hračky i nábytek.

Zahradní železnice

Asi jen málo lidí si nechá na zahradě postavit železnici, ale přece jen existují lidé, kteří již v mládí propadli lásce k železnicím a své sny si chtějí zrealizovat.

By: Walter

Co si mám představit pod pojmem zahradní železnice?

Jako zahradní železnice můžeme označit snad veškeré modely vlaků, ať už jde o maličké či velké vláčky, které si jezdí po vašich zahradách mezi stromy, květinami či přes můstek na vašich jezírcích. Nemusí vždy nutně jít jen o trasu, která je na zahradě. Někteří lidé si své železnice staví třeba na terase.

Kde mohu sehnat takovou zahradní železnici?

Zahradní železnice lze zakoupit, jek v kamenných obchůdcích, tak také na internetu, kde najdete i velmi zajímavé vláčky, lokomotivy i detaily do okolí. Avšak praví milovníci železnic si své originální vláčky a mnohdy i vzorové parky. Pomáhají si různými materiály, jako jsou třeba i vyřazené díly jistých firem a podobně. Někteří si koupí základní komponenty a pak si je vlastními silami předělávají podle svých snů.

Může mít železnici na zahradě i amatér?

Pokud se vám také líbí vláčky, ale nemáte o nich tolik informací, vůbec to nevadí. Klidně si můžete zahradní železnici pořídit i vy. Samozřejmě, že nejprve je důležité uvědomit si, jakou funkci by tato železnice měla mít. Pokud by šlo o nějaký druh ozdoby vaši zahrady anebo hračka pro vaše děti, protože od toho se odvíjí také materiál a samozřejmě také cena. A dalším aspektem je prostor, kde byste kolejnici chtěli mít. Existuje mnoho druhů modelů různých velikostí, avšak pokud máte maličký prostor, tak zde nelze vtěsnit tak velký vláček, který by třeba uvedl vaše dítě a podobně, protože i takto velké modely existují.

Jak mám začít?

Pokud budeme mít určen prostor a také budeme mít představu o tom, jak by vaše zahradní železnice měla vypadat, tak vám nic nebrání v tom začít jí stavět. Pokud půjdete do speciálních obchodů, které tyto vláčky a různé doplňky k nim prodávají, tak vám jistě rádi poradí, který z nich si pro jaké prostředí vybrat a jak jej umístit. Pokud dáte přednost nákupu přes internet, tak je lepší najít si někoho, kdo tomu rozumí anebo si o kolejnicích hodně přečíst, aby vaše zahradní železnice byla opravdovým skvostem vaší zahrady.

 

Lidé mívají na zahradách různé dekorace, tak proč by nemohla být železnice doplňkem vaši zahrady? Vypadá to velmi originálně a zcela jistě nebudou vaši sousedi jediní, kterým se tato dekorace bude líbit.

Plastové míčky do vody i na souš

20150513121939Hledáte pro své děti nějakou univerzální hračku, která by byla bezpečná a se kterou by si mohly hrát vždy a všude, ve vodě, ale i na souši? Plastové míčky nejsou typickou hračkou, ale i tak dokážou dětem zajistit spoustu zábavy a skvěle strávených chvil. Mohou si s nimi hrát ve svém pokojíčku, na zahradě anebo s nimi plavat v bazénku. Možností, jak tyto plastové míčky využít, je opravdu spousta. Pokračovat ve čtení „Plastové míčky do vody i na souš“

Jak zabavit vaše dítě?

Lego: Joe Shlabotnik

Každý rodič nám dá za pravdu, že zabavit dítě dá někdy pořádně zabrat. Obzvláště, když potřebují maminky připravovat oběd, jsou děti nejvíce zlobivé a jak se říká “ už neví roupama co by“! Možná to chce správnou hračku! Ano, uvědomujeme si, že dnešní dětské pokojíčky hračkami praskají ve švech. Jde však o to, jestli tam děti mají hračky, které jsou zároveň edukativní a správně rozvíjí jejich fantazii. Některé děti mají problém se samy zabavit, a proto hračky, které neplní svůj účel – tedy zabavit a někdy i poučit je příliš nenaplňují.

Některé děti by jen svou fantazií postavili hrad a celý vymyšlený svět okolo, jiné tolik fantazie zase nemají. My z 4kids nabízíme široký sortiment hraček pro kluky a holky, pro malé i velké, pro hodné i zlobivé, prostě hračky pro všechny děti, které touží po opravdové zábavě. Problém pak nastává, když máme vybrat právě jednu hračku, která by dítě zaměstnala. Říká se sto lidí, sto chutí a u dětí platí toto pravidlo stonásobně! Barbie panenka, která se líbí devíti holčičkám, může té desáté připadat nezajímavá.

Kostička, ke kostičce a dítě si ani neuvědomí, že ho hra pohltila

Když však opravdu toužíte zabavit dítě a chcete vsadit na jistotu, doporučujeme vám některou ze stavebnic Lego! Stavebnice samy o sobě podněcují fantazii dítěte. Každá Lego sada nabízí vždy spoustu barevných kostiček , které dítě vybízejí k okamžitému stavění! Dítě se nenechá dlouho přemlouvat a začne hromadu „hala, bala“ poházených kostiček zpracovávat. Ani si pak neuvědomí, že ho hra naprosto pohltila a strávilo u ní pěkný kousek času, času tolik drahocenného pro maminky.

S Lego City mohou maminky v klidu dovařit oběd

Obzvláště pak série Lego City zaujme kluka i holku. Svým příběhem se tato série asi nejvíce přibližuje reálnému životu. K postavení nabízí prvky jednotlivých záchranných sborů, městských staveb a dalších zajímavých věcí. Dítě se tak seznámí s jednotkami záchranných sborů, s jednotlivými profesemi a v reálném životě své nově nabyté znalosti dokáže použít. Proto je Lego stavebnice brána i jako edukační hračka, která dítě obohatí o nové poznatky.

S Lego City postavíš svoje vlastní město!

Se sérií Lego City postavíš vlastní město! Co v něm nesmí chybět? Určitě pořádné hasičské auto, robustní helikoptéra, policejní i hasičská stanice, jeřáb a další neméně důležité stavby a stroje. Lego City dohlédne na to, abys od rozestavěné stavby neodešel! Zahraj si na policii a vyšetři záhadnou krádež v muzeu, nebo raději věnuješ svůj čas k postavení Polárního základního tábora? Vše je jen na tobě! Série Lego City bezesporu patří k hračkám, kterými děti určitě zabavíte!

Plyšová kočka na baterie je skvělou náhradou za živé zvířátko

Autor obrázku: Diana

Vaše dítě by si moc přálo domů živou kočičku, ale vy mu tento sen nemůžete splnit? Buď máte alergii na kočičí srst, nebo prostě domů žádné zvíře nechcete, protože máte hodně práce, starostí a takto by vám přibyly ještě i další… O kočku je třeba se starat, dávat jí potravu, čistit záchod, česat jí, pořídit jí hračky. Kočky mají tendenci neustále někam lézt a to i po stole, po lince, po posteli a tak dále.

Plyšová kočka, která umí vše, jako živá

Pokud toto nechcete a je to důvod toho, že si kočku domu nepořídíte, pak máte možnost koupit kočku plyšovou, která se však jako živá chová. Stačí do ní dát baterky a předvede se vám jako kočička živá. Dokonce i mňouká a mazlí se. Taková kočka vám doma jistě žádný nepořádek nenadělá a nebudete se o ni muset nikterak starat, občas jí jen vyměníte baterie a to je celé.

Kde koupit takovou kočku?

Reálnou kočku koupíte jak ve všech větších hračkářstvích, tak i přes internet. Není sice úplně nejlevnější, ale zase nevyžaduje žádnou péči a vaše dítě jí bude milovat. Pořiďte mu čtyřnohého kamaráda, po kterém tolik toužil a ušetřete si tak námahu a čas, který byste museli věnovat kočičce živé, nehledě na to, že jednou přijde doba, kdy živá kočka navždy odejde, což u té plyšové samozřejmě nehrozí, tu můžete maximálně ztratit a nebo jednoduše vaše dítě už omrzí.

Některé plyšové kočky fungují i tak, že dokážou opakovat to, co jim kdo řekne, a tak také představují pro děti ohromnou zábavu.

Děti si s kočkou povídají a to co jí sami řeknou, to po nich kočka zopakuje. Svým dětem také můžete pořídit plyšovou kočku nemocnou, o kterou se budou starat stejně tak, jako by byli veterináři a i to vaše děti bude určitě velmi bavit. Na trhu je velká řada plyšových koček, jde o to, jakou z nich svému dítěti vyberete, protože záleží na tom, co jej baví a proč kočičku vlastně chce. Každopádně vězte, že mu tím určitě uděláte radost.

Žehlička pro Tomáška, mašinka pro Aničku… můžeme dětem kupovat “opačné“ hračky?

Autor obrázku: Bradley Gordon

Dokud jsou naše děti maličké a neumí nám říct, co se jim líbí a co by rády měly, kupujeme jim hračky, které “jim patří“. Holčičkám panenky v převážně růžových tónech, ale i trička se srdíčky, kytičkami, sukýnky s koťátky a mašličkami.

Chlapečci nejinak dostanou to, co jim patří. Takže autíčka, volant, kladivo, oblečení s dinosaury, vláčky, kalhoty jako pravý skejťák a nechybí ani klobouček či čepička s lebkami.

Co si však počít, když nám naše ratolest jednoho dne oznámí, že by chtěla něco, co jí podle pohlaví “nepatří“?

Nepochopení starší generace

Mladé maminky většinou neřeší, proč by synovi nekoupily kávovar, žehličku, nebo jiný domácí spotřebič, když si ho jejich synek přeje. Tatínkové už bývají střídmější, ale se spotřebiči se docela rychle srovnají. Horší je to u obou rodičů, pokud chlapeček vysloví přání, že by chtěl panenku, nebo kočárek.

Už vůbec to neberou praprarodiče. “No co bys s tím dělal?“, spráskne ruce ve výšce ramen pradědeček, když mu pravnuk ještě trochu žvatlavou hantýrkou oznamuje, že by si přál kočárek. Pradědeček pohoršen vraští čelo a kroutí hlavou…

Proč ale máme předsudky, proč by děti neměly mít hračky, nebo nářadí, pomůcky, které jinak mívají většinou holky/kluci?

Holčička s kolečky

Často se také nestane, že potkáte tříletou holčičku, jak si směle vykračuje na procházku s kolečky. Veze si v nich plyšového pejska a jde se s ním pohrát na hřiště. Tatínek se ale pyšní, je hrdý, jak má všestrannou dcerušku a jak se potatila.

Zahoďte předsudky

Autor obrázku: Honza Soukup

Je úplně jedno, jestli máte holčičku, nebo chlapečka. Je přece dobré, že má zájem hrát se i s hračkami opačného pohlaví. Pokud mu/jí to vydrží až do dospělosti, partner bude náležitě rád, jak výborného člověka potkal, který mu pomůže s jeho prací a umí i tu svou.

Ve školce se stejně děti hrají se vším. Kluci vozí panenky, pomáhají je holkám koupat, česat, všichni společně vaří, uklízí, žehlí, holky se hrají s vláčky, oblékají si karnevalové kostýmy všech zvířátek i povolání navzájem a nikdo neřeší, jestli mají to „správné“.

To, s jakou hračkou se dítě hraje, nic neznamená. Nic se sexualitou, jak mnoho rodičů, prarodičů a praprarodičů dumá. Možná předurčuje kluka k pečovatelství, když se rád stará o panenku, nebo holčičku k zálibě o biologii, když kuchá na zahradě šneka.

Všestrannost našich dětí je v podstatě pro ně samotné přínosem. Čím víc si toho dítě vyzkouší, tím víc ví a tím větší škálu poznatků získá.

Uklízení dětského pokoje

Každé dítě si rádo hraje a pak své hračky pohází po dětském pokoji, jenomže pak už si je neuklidí. Co pak?

Autor obrázku: Pen Waggener

Máme dětský pokoj uklízet my jako rodiče?

Samozřejmě, že malé dítě si samo neuvědomí, že má po sobě uklízet a pokud není dostatečně velké a silné, tak si samo všechny své věci neuklidí. Takže bychom mu jako rodiče měli pomoct. Ano pomoct, protože není dobré, abychom vše dělali za něj, protože pak nebude mít zažité uklízecí návyky. Tak bychom to měli dělat s ním, říct mu, jak to má dělat, kam má jakou hračku uložit a podobně.

Nevydržím to a uklidím jeho binec

Je mnoho matek, které se do uklízení pokoje svého dítěte pouštějí, i když už je dost staré na to, aby si uklidilo samo, jen proto, že je nepořádné a maminka se už nemůže koukat na to, jaký má v pokoji binec. Samozřejmě, že je to na jednu stranu dobré, protože dítě vidí, jak to vypadá, když je tam pěkně čisto, ale nesmí to dělat matka pořád, aby si na to nezvyklo – to by pak svou matku jen zneužívali a nechali si uklízet pořád. A proto je někdy lepší zatnout zuby a nechat ho chvíli v tom binci, aby si uvědomilo, že to tak nejde.

Zkoušela jsem všechno, ale stále nechce uklízet, co mám dělat?

Je pravdou, že mnoho dětí dá přednost žít v tom binci, než aby si sami uklidily svůj pokoj. Pak by mělo být nějak motivováno (třeba návštěvou, protože návštěvu nesmí pustit do takové bince), anebo mu dát trest, když si neumí uklízet. Také je účinné donutit ho tak, že všechny jeho neuklizené věci hodíme na postel a tak mu nezbude nic jiného, než si uklidit, protože jinak nebude mít kde spát.

Samozřejmě jsou i rodiče, kteří mají svůj osvědčený postup, jak své dítě donutit udělat pořádek.

Pořízení miminka a jeho vybavení

Pořízení miminka a jeho vybavení

Všichni jistě víme, nebo spíše ti, kteří se na to připravují nebo už to mají několikrát za sebou, že tohle je velmi náročné. Je mnohem jednodušší a příjemnější miminko počít, nežli vynakládat veškeré úsilí k tomu, aby až miminko přijde jste měli vše, co potřebujete a na nic nezapomněli.

Autor obrázku: jencu

Výbava pro miminko

V první řadě musíme myslet na takové ty nejvíce důležité věci jako je kočárek, postýlka, povlečení, oblečení na miminko, dudlíky, lahvičky, odsavačku hlenů ideálně na vysavač, plenky, osušku, hračky a v neposlední řadě autosedačku.

Je to opravdu mnoho věcí a to co jsem zde vyjmenovala, není zdaleka vše, co budeme potřebovat, bude toho ještě mnohem a mnohem víc. Je pravda, že nás čeká devět měsíců zařizování a nakupování toho všeho postupně, ale i tak je to velmi chaotické a ne všechny maminky mají těhotenství bezproblémové a mohou se zařizovat. Bohužel jsou i maminky, které mají riziková těhotenství a moc si toho ani během těch devíti měsíců dovolit nemůžou a o to je to ještě horší.

Základní věci pro miminko jsme si řekli, spousta prvorodiček zdědila věci od svých maminek, nebo od sourozenců, nebo spíše ve většině případů podědili aspoň nějaké minimum věcí.

Ale většinu věcí si stejnak budoucí maminky musí pořídit. Hlavní další základní věcí jsou hygienické potřeby miminka, to znamená mít vaničku, v které ho můžeme koupat, dětský pult na kterém ho můžeme přebalovat a k tomu mnoho a mnoho drogistického zboží, jako jsou pudry na opruzeniny, olejíčky po koupeli, šampón na vlasy, nůžky na nehty, odsávačku na rýmu, rybí mastičku taktéž na opruzeniny a také hromadu a hromadu plínek.

Autor obrázku: vivianejl

Pokud je miminko hodně malinké určitě se doporučuje dávat mu spíše pleny látkové, aby miminkům hezky rostly nožičky a měli je pěkně od sebe, zkrátka, aby měly dobré kyčelní klouby.

Další nedílnou součástí jsou botičky, pokud začne dítě dělat první krůčky vlastně, už když leze, mělo by nosit botičky, aby se mu opět dobře vytvarovaly nožičky. V tomto případě budeme myslet opravdu spíše na zdravotnickou nebo přímo dětskou obuv. V žádném případě by takhle malé děcko nemělo nosit botičky od vietnamců nebo něco podobného. Nemají totiž pevnou stavbu klenby a nebudou nožičku držet, tak jak mají a mohlo by se také stát, že vám dítě bude ve vyšším věku šmajdat. Vím, že sice toto není levná záležitost, ale musíme myslet především na zdraví dítěte, až budou vás stát jeho značkové boty mnohem víc než maminkovské botky.

Těch věcí, na které musí nastávající maminky myslet je opravdu mnoho a mnoho a kdybychom si je měli všechny vyjmenovat, trvalo by nám to celou věčnost. Těhotenství je krásná věc, na kterou v životě nezapomenete stejně tak jako miminko je to závazek na celý život ale je to Váš závazek a hlavně Vaše potomstvo kterým se budete chlubit.