Dětské hry

Dětské hry

Vaše dítě nebo pokud jich máte více než – li jen jedno, si velmi dobře umí doma najít zábavu. A mnohdy k tomu ani nepotřebují kopice hraček uložených v koutku místnosti nebo na jiném Vámi určeném místě. Děti jsou vynalézavá stvoření s velmi, velmi bujnou fantazií a to již od velmi útlého věku jejich života.

Autor obrázku: Juhan Sonin

Chlapci si většinou hrají na piráty či různé postavičky z pohádek, stejně jako děvčátka. Postačí jim k tomu pootevřít dvířka skříňky se svým ošacením nebo dokonce i Vaše. Čelenku nebo šáličku použijí jako krytku očička, na hlavu si nasadí šátek, který nosí v létě jako ochranu před sluncem a během chviličky se Vaše dítko promění ve slušivého piráta.

Děvčátka většinou zbožňují princezničky, takže jim postačí maminčinou tričko, v nichž ony samy vypadá jako „velká voda“. Nazují si jedny z Vašich lodiček a přes vlásky si přehodí jednu z vašich záclonek nebo šátek. Přes ramena si přehodí deku a v mžiku před Vámi stojí krásná princeznička.

Akorát se, milé maminky, obrňte pevnými nervy, protože po skončení jejich převleku Vám nezbyde nic jiného, než – li vše naházet do pračky a vyprat. Boty najdete poházené po celé místnosti nebo jednu z nich nenajdete vůbec.

Protože jsou děti velmi vynalézavé, připravte si i na to, že ani Váš make – up není v bezpečí. Postačí jim menší židlička, nebo polštáře narovnané na sobě. Některé šikovnější děti si přisunou i kuchyňskou židli, a v mžiku je z Vaší holčičky či chlapečka takový menší „klaun“. Existuje i multifunkční dětský nábytek, který je funkční a zároveň podněcuje dětskou fantazii a vybízí ke hrám.

Děti rády vyhazují vařečky ze šuplíčků v kuchyni, oblečení ze skřínek či dokonce veškerého nádobí, které najdou v dosahu jejich malých „upatlaných“ ručiček a mají ohromnou radost z toho, jak Vy hartusíte, protože si málem zlomíte nohu při přeskakování nádobí s obavou, že Vám podjedou nohy a pojedete přes celou místnost, nebo tím že to vyhazují ven a Vy to neustále musíte vracet zpět.

Autor obrázku: Guy

Velmi často jim ale postačí ke hraní křeslo a několik polštářů. Je jim zcela jedno, jestli se jedná o polštáře určené k dekoraci gauče, nebo o polštáře, na nichž spíte. Udělají si domeček. Anebo si polštáře rozloží pod křeslem na zem a udělají si tak menší skluzavku. Klouzají si z křesla dolů do polštářů a se smíchem pozorují, jak Vy trnete hrůzou, aby si něco neudělaly. Poté si ony polštáře rozloží a uloží se na ně a předstírají, že spinkají a jakmile se nad nimi skloníte, vyprsknou smíchy.

A právě proto, že jsou děti velmi nápadité a nevyzpytatelné, je potřeba mít se neustále na pozoru. Nejde jen o bezpečí Vašich děti ale i Vás samotných. Hračky či věci rozházené po zemi, oblečení všude po místnosti či pomalované zdi.

Pevné nervy a ostražitost se tu mísí s obdivem nad tím, co Vašim dětem stačí ke štěstí. A hlavně jak málo k tomu stačí.

Období vzdoru začíná už u kojence

Každý si myslí, že období vzdoru u dětí probíhá v pubertě, ovšem doopravdy k němu dochází mnohem dříve, mluvíme o období kojence, kdy je to opravdový vzdor a přestože si to mnozí rodiče neuvědomují, procházejí tím všechny děti a to téměř ve stejné míře.

Ne, já sám

První krůčky období vzdoru začínají, když chcete dítěti něco ukázat, aby vědělo, jak se to dělá a ono místo toho začne řvát já sám. Samozřejmě, že když tohle na vás řve vaše roztomilé malé děťátko, tak to vůbec nevidíte jako vzdor, ale naopak jako snahu. Pravdou je, že to jen začátek, který není natolik nepříjemný, naopak mnozí rodiče se rádi zasmějí nad tím, co to jejich vynalézavé miminko napadne a co udělá, když neví, jak se to má dělat.

Ta hračka je moje, jen moje

Dalším krokem je lakomost. Mnoho malých dětí nechtějí půjčovat své věci, nejčastěji jde o hračky jiným dětem. A právě tento aspekt už vidíme, jako lehký vzdor, neboť začneme dítěti vysvětlovat, že by se mělo rozdělit, protože ten kamarád mu také půjčí svou hračku a zkoušíme podobné argumenty, ovšem někdy to končí tak, že dítě propadne v hysterický pláč a začne se vztekat anebo dokonce svou kamarádku či kamaráda napadne. To už je ten správný vzdor, který si neuvědomujeme.

Moje dítě je vychované

Spousta maminek chodí se svými ratolestmi někam na hřiště, kde se právě potkávají s jinými dětmi, a když vidí nějaké dítě, které se pere o hračku, hystericky pláče anebo dokonce ublíží svému kamarádovi, tak často si myslí, že je dítě nevychované. Ovšem podle odborníků to není příčina nevychovanosti, ale naopak vysvětlují to jako období vzdoru. Tohle období je pro dítě důležité, protože se buduje jeho povaha a první vlastní názory.

Test na rodiče

Kromě toho, že tohle období využívají děti pro rozvíjení sama sebe, tak jim to slouží jako malý test jejich rodičů. Testují tak stabilitu rodičů a to co si mohou dovolit. V případě, že rodič začne řvát a rozdávat tresty a podobně, pak stabilní není. Stabilita pro děti znamená důvěryhodnost, a proto byste podle odborníků v období vzdoru měli být trpělivými rodiči a snažit se dítěti vše v klidu vysvětlit, zvýšit hlas není nutné, a pokud přece ano, tak jen ve vyhrocených situacích, protože když budete v tomto období ke svému dítěti chápaví, pak budete mít lepší vztah.

Pozorujte, jestli pozoruje

Na druhou stranu je spousta chytrých dětí, které to jen zkoušejí a pozorují rodiče, co jsou ochotní jim tolerovat, v tomto případě byste měli zakročit a nenechat dítě překročit jistou mez. Někdy je to sice obtížné poznat, ale když budete své dítě pozorovat, tak na to jistě přijdete, protože rodiče často a jednoduše odhalí, když to na ně děti jen zkouší a kdy je to doopravdy.

Období vzdoru není jen puberta, naopak tohle období přichází mnohem dříve, věděli jste to?

Jak s dětmi mluvit o sexu?

Rudnete už při samotné představě choulostivého rozhovoru se svým potomkem, spoléháte na sexuální výchovu ve škole nebo dívčí časopisy, zároveň se však obáváte, aby se Vám nenarodilo předčasné vnoučátko? Jak se tedy s dětmi bavit na toto důležité téma, aby se k Vám s prosbou o radu samy vracely?

Záleží na věku

Nejdůležitější otázkou, pokud se budete rozhodovat, jakou formu rozhovoru zvolit, je především věk dítěte. Tříletému dítěti nepleťte hlavu s výrazy typu penis, vagína nebo erekce. Vytvořte si svůj jazyk, kterým dané věci pojmenujete. Vše záleží na zvědavosti dítěte. Některé uspokojíte s přirovnáním semínka rostliny, některé jdou do hloubky a teprve při logickém vysvětlení, že dítě vznikne spojením vajíčka se spermií, mu to bude stačit. Pokud to není nutné, nezacházejte do detailů. Většinu malých dětí ani nenapadne, jak by ke spojení mohlo dojít, na to se možná zeptají později. Nejlepším znázorněním je skutečné těhotenství matky. Dítě vidí, jakou změnou prochází, může ji hladit po bříšku, poslechnout, cítit pohyby dítěte nebo ho vidět na ultrazvukové obrazovce při kontrole v poradně.

Sexuální výchovu byste měli doma praktikovat už od malička. Neznamená to však otevřené hovory o sexu, ale povídat si o rozdílech mezi ženou a mužem, těhotenství, porodu, zrození života, později i o intimní hygieně. Znát své tělo a hranice, co je v chování jiného dospělého člověka v pořádku a co už je za hranou, by měly znát už předškolní děti. Přece jenom případů zneužívání je nemálo, proto by měly děti umět nebezpečné chování rozpoznat, ubránit se mu nebo ho alespoň ohlásit. Ke zneužívání malých dětí dochází ve většině případů v rodině, proto by mělo být dítě připraveno a schopno svěřit se někomu jinému než rodičům, například učitelce v mateřské škole.

Nikdy byste neměli dítě odbýt

Ztratilo by k Vám důvěru a už by za Vámi nikdy nepřišlo. Mohlo by si taky informace získat jinde, například od kamarádů, které by jim je podali zkreslenou nebo často i vulgární formou. Stejně tak byste neměli lhát, věci zjednodušovat nebo přikreslovat k obrazu svému. Až by dítě později zjistilo pravdu, mohl by se mu sex jevit jako něco negativního, o čem se nemluví, a akorát by si ho znechutilo. Tatam jsou názory, že s holčičkou by měla mluvit maminka a s chlapečkem tatínek. Nepřehazujte si dítě jako horký brambor. Věnovat dítěti by se měl ten z rodičů, za kterým dítě s určitým dotazem samo přijde. Více než obavy z toho, že řeknete příliš mnoho a příliš brzy, byste se měli zajímat o to, aby to nebylo příliš málo a příliš pozdě.

Děti do zhruba devíti let berou tyto rozhovory jako přirozené a ohledně pohlavních orgánů nebo zplození dítěte se vyjadřují naprosto otevřeně a automaticky. Neberou to jako něco, za co by se měly stydět, takže pokud na Vás neuvidí rozpaky, nebudou mít důvod se ostýchat ani oni.

Jak bude Vaše dítě dospívat, budou se i jeho otázky ohledně sexu množit. Připravte se na sprosté vyjadřování, které zaslechnou od kamarádů ve škole, dotazů ohledně homosexuálních vztahů nebo masturbace. Výhodou je, pokud máte víc dětí v různém věkovém odstupu. Snadno odpozorují to, co je zajímá. Jestli se na nic zeptat nechtějí, nenaléhejte a nevyzvídejte, jen by se více stranily.

Pokud máte dospívající dceru

Proměny jejího těla ji mohou velmi potrápit. Jestliže nejste se svým tělem spokojená ani Vy, neříkejte to nahlas, jen byste ji utvrdila, že i ona není dokonalá a mohlo by to spustit v krajním případě i poruchu příjmu potravy. Měla by se od Vás dozvědět i o menstruaci a jak je důležité udržovat převážně v tomto období (ale i mimo něj) osobní hygienu. Stejné citlivé téma jako je menstruace u dívek, je i téma noční poluce u chlapců. Zbytečně to nekomentujte, jen byste ho uváděli do rozpaků.

Okolo dvanáctého roku by se měly dozvědět i o riziku nechtěného těhotenství, antikoncepci, pohlavních chorobách a neměli byste jim zapomenut říct, že do 15 let je sex nezákonný.

Pokud se opravdu velmi stydíte, nechte, ať mu otázky zodpoví někdo jiný z rodiny, například starší sourozenec, nebo nakupte knihy s touto tématikou a nechte je položené v dětském pokoji.

Helen Doron: Zábavná forma výuky angličtiny pro děti

Nechcete, aby na tom vaše děti byly s cizími jazyky tak špatně, jako jste vy? Nedůvěřujete klasickým jazykovým kurzům, případně na ně jsou vaše děti příliš malé? Pak je přihlaste na jazykové kurzy v Plzni do školy AQAP. Tato škola nabízí výuku cizích jazyků pro děti od nejútlejšího věku, a to mimořádně efektivní a zároveň zábavnou metodou Helen Doron. Pokračovat ve čtení „Helen Doron: Zábavná forma výuky angličtiny pro děti“

Proč jsou děti agresivní a proč odmlouvají?

Děti je nezbytné vychovávat od útlého dětství. Zanedbáme-li výchovu hned na začátku, dítě nám začne přerůstat přes hlavu a v patnácti letech s ním už nic nezmůžeme a potomek s námi bude „orat“, dělat si bude co se mu zamane a my na něj budeme krátcí.

TawnyNina / Pixabay

Prvním krokem k dobré výchově je rozumět si při výchově s partnerem. Stoprocentní shoda samozřejmě není možná, domluvte se proto na skutečnosti, že se před dítětem vždy shodnete a budete táhnout za jeden provaz. Až když dítě odejde z místnosti, vyříkejte si co se Vám na reakci partnera nelíbilo a co by jste příště chtěli vyřešit jinak, případně se domlouvat na kompromisech. Nejzákladnějším pravidlem je nehádat se před dětmi. Dítě musí mít respekt z obou rodičů a když budou rodiče vnímáni jako celek, dítě nadobude jakéhosi respektu vůči otci i vůči matce.

Nejste-li pevní v kramflících, dítě nejistotu vycítí. Začne vyhledávat labilnějšího z rodičů, kam si bude chodit pro útěchu, pro povolení k různým věcem a automaticky bude dítěti tento rodič bližší a milejší. Nejčastěji to bývá otec. Matka s dítětem tráví většinu času přes den a samozřejmě není vždy příjemná. Pokud tohoto otec začne využívat, matka se dostává do situace té horší, to samozřejmě není správné! Dítě to pak nabádá být k matce drzé a agresivní, protože ví, že je slabší a u otce vždy najde útěchu. Ztrácí zábrany a plácnutí po zadku se vysmívá.

Dávejte si velký pozor, jak působíte na své děti. Přesto, že někdy už nemáte sílu dítě vychovávat, neustále ho okřikovat co nesmí a co má. Pamatujte vždy na to, že tříroční výchova se Vám bude vracet po celou dobu dětství Vašeho dítěte. Nebudete se muset stydět za sprosté výkřiky děcka a při návštěvě u lékaře budete vždy pyšní na své vychované dítě, které bez řečí a ošklivých pohledů vykoná, co mu řeknete.

Závěrem: To, že děti odmlouvají a jsou agresivní je jen Vaše vina! Konejte, dokud je čas!

Jak moc se věnovat dětem, abyste to nepřeháněli

Zní to sice zvláštně, ale ne vždy by rodiče neměli být tak intenzivní. Dítěti je třeba dát také vlastní prostor pro jeho hry a zábavu. Snažíme se je vychovávat, jak nejlépe to jde, ne vždy se nám to ale daří. Je jasné, že nelze měřit všechny děti jedním metrem, ale že každé dítě je jiné. Rozhodně nikdy neporovnávejte své dítě s dětmi ostatními, když je jako miminko a nepředhánějte se v tom, čí dítě sedělo dříve a čí dříve přestalo nosit plenky. Jak moc se věnovat dětem, je ale sporné. Setkáváme se s názory, že některé děti jsou chudáci, protože rodiče jsou celý den v práci a nemají na ně čas. Jiné děti jsou naopak chudáci proto, že jejich rodiče nemají peníze na to, aby je pořádně oblékli a koupili jim dobré a zdravé jídlo a nakupují jen to levné, protože na to drahé nemají.

marcisim / Pixabay

V dnešní době je bohužel čas opravdu vzácný a tak si děti musejí hrát sami, koukají na pohádky, dostávají počítačové hry a to jsou věci, které je vychovávají a to rozhodně není dobře. Tyto věci totiž s realitou nemají nic společného a dítě se pak nestačí divit tomu, co vše se v jeho životě nachází, co jej může potkat a na co by si měli dát pozor. Komunikace je tedy velmi důležitá. Pohádky a hry jim nezakazujte, ale určitě jim věnujte i čas, který si s vámi zaslouží trávit. Dosti rodin má ale jako prioritu vydělání peněz, což je samozřejmě pochopitelné a tak je pro ně čas, který svým dětem věnují, poměrně vzácný.

Více času samozřejmě můžeme věnovat svým dětem v době, kdy jsme na mateřské dovolené, méně pak už tehdy, když pracujeme. Proto bychom měli vymyslet alespoň společný plán na víkend, aby děti věděli, že si nás užijí alespoň v této době, kdy máme volno. Současná doba moc nepřeje tomu, abychom se dětem mohli věnovat naplno a je to samozřejmě škoda, protože děti nás potřebují a my najednou zjistíme, že nám velmi rychle vyrostli a ta doba nám strašně rychle utekla.

Jak vysvětlit dítěti, že vám doma zemřelo zvířátko

By: Toshihiro Gamo

Domácí zvíře patří mezi členy rodiny, je proto velmi těžké, když nás navždy opustí. Bohužel jeho život není tak dlouhý jako náš a tak s tím tak trochu musíme počítat. Tento fakt je smutný jak pro dospělé, tak samozřejmě pro děti a jak jim tuto situaci vysvětlit?

Záleží na tom, kolik vašemu dítěti je let. Pokud je malé, tak se dá zvířátko blesku rychle vyměnit za nové a dítěti se dá říct třeba, že jsme ho přebarvili, nebo něco podobného. Nebo že u Ferdy byl přes noc kouzelník a trošku ho zmenšil… Dětem se dá do určitého věku napovídat cokoliv. Horší to je tehdy, když už si dítě uvědomuje, co se vlastně stalo a my nemáme šanci mu lhát.

Pak si tuto smutnou situaci musí projít s námi. Naštěstí máme ale možnost ihned koupit zvíře nové, které nám na tu bolest, která v nás a v naších dětech je, zakryje novou láskou k malému drobečkovi. Kéž by to tak šlo i s lidmi.

Pokud vaše dítě bylo na zvířátku hodně citově závislé, tak je skutečně nejlepší udělat to, že mu hned pořídíte zvíře nové a pomůžete mu tím zapomenout na to, které vás bohužel opustilo. Zemře-li zvíře, snažte se, aby ho vaše dítě nevidělo mrtvé, odstraňte jej co nejrychleji z klece, nebo z místa, kde zemřelo a nenechte dítě koukat na svého mrtvého mazlíčka.

Pokud už jej přeci jen uvidí a to třeba proto, že jej samo najde a objeví jej jako první, tak mu řekněte, ať se na zvířátko nekouká. Vysvětlete mu, že si šlo odpočinout na mráček a že teď je mu dobře. Už ho nic nebolí a netrápí a má se fajn a vy se půjdete poohlédnout po novém kamarádovi, kterého si vezmete už jako miminko, a které zcela jistě bude velmi roztomilé.

Musíte své dítě motivovat tím novým zvířecím miláčkem a skutečně je to nejlepší způsob toho, aby se netrápilo a mělo zase radost z toho, co jej čeká. Nechte dítě, ať si samo vybere takového mazlíčka, který se mu bude v obchodě nejvíce líbit.

Malé děti malé starosti, velké děti velké starosti

By: Daniel Pink

Přísloví, které má jistě své opodstatnění a hodně o tom ví hlavně rodiče dětí v pubertálním věku, kteří často vzpomínají na to, jak to bylo krásné, že ten jejich puberťák byl ještě miminko.

Proč jsou miminka lepší než větší děti?

Když máte doma miminko, musíte ho přebalovat, věnovat mu mnoho času, být stále při něm, aby si nějak neublížilo a do toho ten pláč, který po nějaké době jde na nervy snad každému rodiči. Ale většina maminek a tatínků na toto období svého dítěte vzpomínají nejraději a s úsměvem na tváři. Ne, že by své velké děti nemilovali, jen s většími dětmi přicházejí daleko obtížnější problémy.

Ticho k nezaplacení

Maminky a tatínci miminek si sice občas stěžují na to, že jejich dítě neustále pláče a je někdy z toho bolí hlava. Užívejte si pláče, protože až vaše dítě vyroste, bude to daleko horší. Když na miminku vytknete, že právě to by nemělo dělat, tak se na vás podívá a tím to končí. Ale když to zkusíte na svou pubertální ratolest, tak se sice také na vás podívá, ale s plnou pusou různých námitek a argumentů, což může často vyrůst až k nepříjemným hádkám.

Spánek, na který budete rádi vzpomínat

Někteří sice naříkají na to, že jejich miminko hodně spí, takže si ho pořádně ani neužijí. Ale až to vaše miminko bude v pubertálním věku, tak budete na takový spánek s radostí vzpomínat a budete si přát, aby šlo spát i teď.

Vztah s rodiči se mění

Pokud máte doma miminko, tak vidíte, jak jste pro něj důležití, protože miminka jsou na své rodiče ještě hodně emociálně navázaná, chtějí být stále s vámi, proto vás doprovázejí téměř na každém kroku a rádi se k vám tulí. Až vaše dítě vyroste, vy se budete snažit vychovat z něj spořádanou osobnost a tak nastolíte určitá pravidla, ale vaše velké dítě to bude brát jako omezování, bude se snažit ty pravidla porušovat. A nejhorší je, že se bude radovat, když budete déle v práci anebo budete mít něco na večer, jen aby nemusely poslouchat vaše připomínky k jeho chování.

Miminko nezlobí

Ačkoliv se někdy zdá, že vaše mimiko je trochu živější, což vám není libo. Tak si na něj nikdo nebude stěžovat, naopak ať udělá cokoliv, tak vždycky bude to roztomilé miminko. Avšak problém je, když vaše dítě vyroste a třeba nastoupí do školy, pak stačí malé věci, trocha hraní si, kdy se náhodou nedopatřením něco rozbije a vy to musíte řešit a najednou je vaše dítě to zlobivé. A vy budete muset poslouchat, že máte doma rozmazleného spratka, na kterého byste měli být tvrdší.

Samozřejmě, že je spousta dalších argumentů na to, že vaše děti jsou nejlepší, když jsou miminka, protože dále se to stupňuje, jednak budete potřebovat více financí, potom se budete muset učit věci, které berou ve škole, abyste jim to mohli vysvětlit a strašně moc dalších věcí.

Užívejte si vašich dětí, dokud jsou hodná miminka.

Proč vaše dítě ubližuje ostatním

By: Tim Pierce

Musíte řešit to, že vaše dítě ubližuje ostatním dětem, je agresivní? Určitě vám to není příjemné, ale co s tím dělat? Zcela jistě jste jej neučili to, aby se takto chovalo, ale chyba ve výchově určitě nastala. Co jste tedy udělali špatně a jak se tomu vyvarovat?

Pokud se něco takového děje a vaše dítě napadá slabší jedince, tak se jej rozhodně nezastávejte, protože i když ho máte tendence hájit a omlouvat ho, tak to je ta nejhorší cesta, po které se můžete vydat. Nereagujte hned potom, co se věc dozvíte, ale počkejte až na to, jak se vám celá situace rozleží v hlavě. Rozhodně ale přistupte na to, že tuto situaci vyřešíte. Neházejte to za hlavu, protože vaše dítě nesmí být agresorem a ubližovat slabším.

Pokud se situaci nedozvíte přímo od rodičů, ale třeba ze školy, tak sami rodiče nekontaktujte. Poraďte se s výchovným poradcem, jak máte v této situaci postupovat. Jakým způsobem se o tom doma se svým dítětem bavit a jak se postavit k tomu, aby vaše dítě vědělo, že udělalo věc, kterou již více nesmí opakovat. Vašemu dítěti vysvětlete, že pokud s tímto okamžitě nepřestane, tak se o něj v lepším případě bude zajímat škola a sociálka a v horším potom i policie. Příčiny chování můžete hledat v psychologické poradně, kam byste se svým dítětem měli zcela jistě zajít a to hlavně proto, abyste podobnému chování příště už zabránili.

Je-li vaše dítě v tomto problému zainteresované, neznamená to, že je nenapravitelné. Naopak, pokud potom půjdete důsledně a budete o to skutečně stát, tak vaše dítě má šanci na to, aby se ze špatné party dostalo a podobných věcí se již neúčastnilo. Šikanu vyvolávají kupodivu děti, které jsou rodiči až příliš milovány. Rodiče těchto dětí si většinou nepřipouštějí fakt, že by jejich děti byly něčeho podobného schopné a nechtějí tomu ani uvěřit. Zároveň se toto chování ale může objevovat u dětí, které cítí ze strany rodičů nezájem o ně a tímto způsobem na sebe chtějí upozornit.

Jedna televize, ale čtyři diváci

By: flash.pro

Znáte to, když je doma celá rodina a pustí se televize? Nikdy se nenajde něco, co by vyhovovalo opravdu všem. Tatínci chtějí sport, maminky touží po nějaké té romantice a děti by se nejraději koukaly na nějakou pohádku. Jak to vyřešit?

Právo silnějšího aneb Hlava rodiny vyhrává

V mnoha rodinách jsou na sledování televize nastavená pravidla, kterými se musí všichni členi řídit. Většinou ty pravidla udává hlava rodiny, což je mnohdy tatínek, ale občas se této role ujmou i maminky a samozřejmě, že ať už je to mamka či taťka oba si tyto pravidla určí trochu ve svůj prospěch.

Vzhledem k tomu, že jsou ti, co pracují a co jejich práce živí rodinu, tak si kladou na televizi vyšší nároky, než děti, které se stejně musí učit anebo psát domácí úkoly. A tak si tedy určí, že v onu hodinu bude puštěný sport, protože jede důležitý zápas, pak v televizi pro ně nic zajímavého není anebo musí do práce, tak si jí může přepnout někdo jiný a pak chtějí vidět zprávy, které jsou zcela jistě prospěšné pro celou rodinu, protože i děti musí vědět, co se ve světě děje. Pravdou je, že ze začátku budou děti asi protestovat proti pravidlům, ale i ony si po nějaké době zvyknout.

Je výhoda mít více televizních obrazovek

Kdysi bylo výjimkou, když domácnost nějakou televizi má, ale dnes je skoro běžné, když je v jedné domácnosti více než jedna televizní obrazovka. Vzhledem k tomu, že rodina i příbuzní či jiná návštěva tráví mnoho času v obývacím pokoji, tak zde televize prostě patří. Ale jsou jisté ženy, které chtějí sledovat televizi i při vaření, a proto si pořizují televizní obrazovku i do kuchyně.

Pak jsou rodiče, kteří si chtějí film či seriál užít v pohodlí a s tím, že u něj mohou kdykoliv pohodlně usnout, a tak si kupují televizi i do ložnice. Mít doma více televizí má jisté výhody, protože všichni se mohou koukat, na co chtějí a nedochází k určitým hádkám.

Někdy je lepší televizi nemít

Kromě toho, že televize je výborný zdroj informací a zábavy, tak má také jisté nevýhody. Právě jednou z nich je, že televize je pro mnohé koníček, takže jim bere čas, který by mohli využít daleko efektivněji, ale lidé si občas chtějí odpočinout a na nic nemyslet před televizí. Další velkou nevýhodou je to, že i televize vyzařuje jisté paprsky či vlny a mnozí vědci říkají, že i tyto nepatrné paprsky a vibrace, které sice necítíme, mohou ovlivnit náš zdravotní stav.

Někdy je lepší mít televizi vypnout a jít raději ven na procházku, jednak je to zdravější, už jen díky vykonanému pohybu, a jednak je to levnější a bez hádek.