Šťastná země – zábava pro vaše děti

Šťastná země je přírodní zábavní park pro děti, který vznikl v roce 2004 a za svou dobu získal mnoho stálých návštěvníků a to především těch nejmenších. Toto hřiště bylo vyrobeno rozrůstající se firmou Tomovy parky s.r.o. Vaše děti to tu bude bavit a můžete si zde zajet jak o víkednu, tak např. o prázdninách nebo kdykoli vás napadne.

Otevírací doba je od 9.00 – 20.00 a to každý den. Vstupné je 100 Kč a to jak pro děti, tak pro dospělé. Pohybovat se pak můžete po celém parku a využívat herní prvky, jako jsou trampolíny, prožitkový geopark a podobné. Zdarma přichází každý 11. ve skupině dětí do 2 let, zdarma mohou přijít i zdravotně postižené osoby, dětské domovy a pěstounské rodiny.

Mezi placené atrakce pak patří aquazorbing, jízda na koni, crazy minigolf, malování na obličej, stříkané tetování a novinkou je lanové centrum. V areálu Šťastná země se můžete občerstvit a je zde pro vás provozovna občerstvení U piráta, kde si můžete dát rychlé občerstvení a také během různých akcí grilované speciality.

Psi v areálu mohou být, ale pouze na vodítku a s košíkem. V areálu můžete využít mikrovlnou troubu pro případ, že potřebujete ohřát dětské jídlo. V celém areálu můžete platit pouze místní měnou a to čtyřlístky, kdy jeden čtyřlístek odpovídá 20 korunám.

Děti si zde mohou pohrát na originálních výrobcích společnosti Tomovy parky s.r.o. Veškeré nosné a stabilizační prvky jsou vyrobeny z akátového dřeva, to je výjimečné díky vysoké trvanlivosti a je velmi odolné proti povětrnostním vlivům.

Vzduchová trampolína vám pomůže se krátkodobě odpoutat od gravitace. Dochází ke komplexnímu tréninku celého těla.

Ve spodní části areálu se nachází prožitkový geopark, je to dobrodružná, hravá a poučná stezka s interaktivními prvky. Naučná stezka ukáže dětem, jaké jsou nové cesty k dějinám země a vývoji krajiny. Projekt je hrazen z finanční podpory BDU.

Procházky

Procházky

Vyrazili jste na delší procházku i s Vašimi dětmi? Pak se rozhodně vyzbrojte kupou trpělivosti, dostatkem pevných nervů, tekutin a nějakou tou svačinkou a mějte připravené i svaly.

Po pár metrech totiž od Vašich ratolestí uslyšíte brblání typu:

Autor obrázku: Richard Hurd

– chci pít

– mám hlad

– bolí mě nožičky

– je mi zima

– chceme si odpočinout

– kupte mi radši zmrzlinu

– my chtěli jít ale na hřiště

– nechci jít na procházku!

– kam jdeme?

– už tam budeme?

Tak podobné poznámky uslyšíte určitě téměř celou cestu tam i zpět!

Chvílemi se Vám Vašich ratolestí zželí a kousek je poponesete v náručí či usazené za krkem, ale brzy i Vám dozajista dojdou síly a stejně dítě necháte opět pokračovat v procházce po jeho vlastních nožičkách.

Proto pokud se vypravíte na nějakou delší procházku s dětmi, dělejte častější přestávky na odpočinek, občerstvení a popřípadě cestou tam i zpět navštivte nějaké to dětské hřiště. Děti Vám za to poděkují šťastným úsměvem a také, co je nejméně důležité, si Vy, odpočinete od toho jejich neustálého brblání a stěžování si na vše okolo.

Rodinné procházky mají své osobité kouzlo, a navíc strávíte společně mnoho šťastných chvil na čerstvém vzduchu.

Takže, milý rodičové, zabalte do batůžku vše potřebné, a hurá na procházku!

Děti a dovolená

Děti a dovolená

Dostaly jste v zaměstnání v tomto letním období dovolenou a přemýšlíte nad tím, co podniknout, abyste zabavily samy sebe i Vaše dítka? Máte mnoho možností, z nichž můžete vybírat.

I bez peněz to jde

Pokud je Váš rodinný rozpočet napjatější a neplánujete právě vyrazit někam k moři, postačí vyrazit na jednodenní výlet někam za kulturou.

Autor obrázku: Honza Soukup

Někdy však zcela postačí zapakovat deku, náhradní oblečení pro děti, pití, nějakou tu svačinku, ručník, pár drobných na zmrzlinku a hurá někam k vodě či na pouhý odpolední či celodenní piknik.

Někteří z Vás, kteří mají možnost vyrazit na chalupu nebo chatu, poberete, co je třeba a bez rozmýšlení tam odjedete. Tam si něco dobrého ugrilujete, zatímco Vaši potomci si užívají řádění na zahrádce, pískovišti nebo v bazénu.

Zábava pro všechny

Snažte se aktivně zapojovat do herních aktivit Vašich dětí. Dozajista si užijete společně spousty legrace a navíc společně strávené chvíle upevní Váš vzájemný vztah. Dovolená je právě od toho, abyste co nejvíce času strávily s rodinou a odpočinkem.

Zatímco si Vaši děti hrají na hřišti, Vy můžete v poklidu odpočívat nedaleko na dece při čtení časopisů, knížek či luštěním křížovek. Večer pak máte jistotu, že Vaše dítka budou po celodenním dovádění, tak unavení, že budou večer téměř spát ve stoje. Takže jakmile děti uložíte, můžete se v poklidu věnovat svým partnerům. Posedět si venku při měsíčku se sklenkou vína nebo piva, dokáže velmi snadno navodit velmi romantickou atmosféru.

Neměly byste však Vaši rodinnou dovolenou trávit zavření doma, ven vycházet pouze na nákupy nebo jen hodinové vyběhnutí s dětmi na dětské hřiště. Po čase byste nenáviděly samy sebe za lenivost a Vaše děti, Vás, za netečnost, nudu a nezájem o jejich osobu.

Děti mají rády dobrodružství

Děti mají rády dobrodružství

Autor obrázku: Caitlin Regan

Snad každé malé dítě objevující svět, má rádo dobrodružství. Navíc se při dobrodružstvích může i mnohé naučit …zejména pak samostatnosti, a že i v přírodě se dá žít, a ne být neustále schovaný doma.

Navíc se tak můžete skvěle odreagovat od práce a ostatních starostí a Vaše děti také zcela zapomenou na dnešní vymoženosti. Mim to je už samotný pobyt v přírodě zdraví prospěšný, a proto by si jej měli lidé dopřávat častěji.

Domácí dobrodružství

Obzvláště malé děti, které se mají stále co učit, by rády poznaly svět zase o něco více a zažily nějaké dobrodružství. Pro předškolní a menší děti bývá někdy největším dobrodružstvím třeba stanování. Spaní ve spacáku, noční povídačky, narušování intimní zóny. Ne vždy ale musíte hned jezdit do kempu …obzvláště, nemáte-li peněz nazbyt. Dobrodružství můžete udělat svým dětem i na Vaší zahradě a záleží jen a jen na Vás, jestli si ho užijí či nikoliv.

Dobrodružství v přírodě

Autor obrázku: rachellynnae©

Jak postupuje doba kupředu, čím dál více lidí se shlukuje do měst, zejména kvůli práci. Jejich děti se tak de facto vychovávají sami a není divu, že tráví celé dny u počítače, když je to mnohem zábavnější než studium či procházka na čerstvém vzduchu.

Proto by si čas od času měla celá rodina vyjet někam do přírody, třeba i na celý den. V přírodě se pak věnovat nejenom procházkám, ale i různým hrám spojených s pohybem.

I obezitou trpí velké procento dnešních lidí, v těch lepších případech mají pouze ochablé svalstvo. Smutné na tom je, že obezitou dnes trpí čím dál více mladých lidí.

Pomůže Vám pes

Pokud chcete sebe, anebo své děti popostrčit k pohybu, třeba k běhání, pořiďte si psa. A ne ledajakého …pro častý pohyb se nejvíce hodí velcí psi, např. zlatí retrívři, pyrenejští horští psi apod. Vaše děti si jej navíc velmi rychle oblíbí, a také jim psi budou v mnohém pomáhat, čímž si děti vybudují celkovou lásku nejenom ke zvířatům, ale i k přírodě a k pohybu. O psa se pak musíte také patřičně starat a odměňovat ho za jeho aktivitu a pomoc Vašim dětem.

Výlet s dětmi a na co nezapomenout

Výlet s dětmi a na co nezapomenout

Chystáte se někam na výlet, společný víkend s dětmi nebo jen na dvoudenní návštěvu příbuzných? Pak rozhodně nezapomeňte zabalit věci pro Vaše potomky.

Dospělým stačí třeba jen něco na spaní, ale pokud máte menší dítě, musíte myslet i na ty největší detaily. Protože pokud tak neučiníte, zcela určitě dojde k nějaké nepředvídatelné katastrofě, kterou budete muset nějak vyřešit.

Takže, co mít a na co rozhodně nezapomenout:

–         náhradní oblečení: punčochy, tričko, mikinu, spodní prádlo a kalhoty

vše v jednom vydání pokud se jedná o pouhé dva nebo tři dny.

–         další důležitou věcí jsou: náhradní plínky

pokud možno co nejvíce se vejde do přenosné tašky, pro případ, že Vaše mimčo zažije neblahé období a bude likvidovat jednu plenku za druhou.

Autor Ajay Tallam
Autor Ajay Tallam

Pokud jsou děti ještě malé je třeba i lahvičku na mléko. Pokud papají umělé mléko, pak také alespoň sáček tohoto mléka. U dětí navyklých na dudlíky, rozhodně nezapomeňte na tuto velmi, pro ně, důležitou pomůcku.

Někdy je dítě navyknuto usínat jen s jednou velmi oblíbenou hračkou, takže byste měli mít i tuto hračku s sebou, pokud je příliš velká, a dítě je dostatečně odrostlé, pokuste se mu navrhnout nějakou jinou, která se vejde do batůžku či jiného zavazadla, které s sebou budete mít.

Nikdy si neberte příliš mnoho věcí, ať to nevypadá, že si s sebou stěhujete celou Vaší šatní skříň, ale u malých dětí je potřeba mnoha věcí, které se vejdou do jedné přenosné tašky. Většina  kočárků má košíčky, do kterých se vejde menší zavazadlo s Vašimi věcmi a přenosné tašky přidáte na rukojeť kočárku, nebo přehodíte přes rameno.

Co se týče hadrové pleny, tu můžete v letních měsících použít na korbu kočárku jako clonu před sluníčkem. Poté ji pak lze použít na utírání zaslintané pusinky. V případě využití autosedačky, dá se přivázat tato plenka na pokraji držadla.

Nezapomínejte na tyto uvedené věci, protože pokud je nebudete mít, většinou platí pravidlo, že se něco nepovede a vyvstane nějaká katastrofa.

Většinou se to dá vyřešit koupením nových věcí v obchodě. Ale ne vždy v okolí Vašeho pobytu nějaký obchod bude.

Stačí i obyčejná návštěva u přátel a miminko si může poblinkat oblečení, převrhnout na sebe pití a celé se polít lepkavým čajíkem a již v tomto okamžiku řešíte krizovou situaci, pokud toto náhradní vybavení nemáte s sebou…