Vánoční dárek pro teenagera?

Malé dítě píše Ježíškovi dopis s tím, co by chtělo pod stromečkem najít. Ale jak máme vědět, co koupit teenagerovi? Ten už na Ježíška nevěří, a proto dopis nepíše. Někteří nemají problém říct svým rodičům, co jim mají koupit, jiní se stydí.

Autor obrázku: Siddartha Thota

Technika

V dnešní době chce každý teenager nějakou technickou novinku. A to buď nový dotykový mobil anebo tablet či nějaké příslušenství k počítači, jako je třeba tiskárna, skener a podobně. Jenomže děti by chtěly ty nejnovější druhy a rodiče tomu často nerozumí a mimo jiné to není nejlevnější záležitost.

Knihy

Je druh vánočního dárku, který teenager moc neuvítá, pokud teda není ten typický knihomol. A pak je nejlepší koupit mu knihu, kterou si sám vybere nebo vybrat nějakou novinku ze žánru, který se vašemu dítěti líbí.

Oblečení

Samozřejmě se každému hodí a každý ho potřebuje, ale pokud najde dítě v takovém věku jako je teenager jen oblečení, tak moc nadšený nebude. Pomoc s výběrem oblečení nabízí i stylisti. Možná vašeho teenagera potěší, když mu koupíte nějaké značkové oblečení, které se mu líbí, ale určitě mu to nedávejte jako hlavní dárek.

Hudba

V dnešní době, kdy se každý druh hudby dá stáhnout na počítači, je zbytečné kupovat teenagerovi nějaké CD. Jednak v takovém věku se dítěti líbí každou chvíli jiná skupina, popřípadě zpěvák. Takže pokud chcete dítěti i tak koupit něco, co by se týkalo hudby, tak můžete koupit lístek na nějaký koncert na skupinu, kterou poslouchá. Tím určitě nic nezkazíte.

Dětský dům

Při vyslovení slovního spojení dětský dům začneme přemýšlet, o co se jedná. Může mít hned dva významy. První spočívat v obchodě. V České republice existuje několik obchodních domů s názvem Dětský dům. Druhý význam spočívá v postavení miniaturní napodobeniny rodinného domu pro děti.

Kaz / Pixabay

Ať už je význam slova chápán v kterémkoli významu, jisté je, že je důležitý. V článku se zaměříme na obchod.

Většina rodin se na příchod miminka těší a tak dopředu vybírá a shání výbavičku. Ne vždy je úplně jednoduché sehnat vše, co potřebujeme. Právě proto vznikl obchodní dům s názvem Dětský dům.

Jde o klasický kamenný obchod, ve kterém naleznete široký sortiment dětského a kojeneckého zboží. Obchod existuje na českém trhu již od roku 1998. Veškeré zboží je výhradně od oficiálních dovozců do České republiky. Zboží pro Dětský dům prochází kontrolou kvality a bezpečnosti pro kojence a děti.

Co vše tedy prodává Dětský dům? Naleznete zde kočárky, oblečení, autosedačky, postýlky a dětský nábytek. Vše je pečlivě srovnané a označené cenovkami. Výhodou je, že Dětský dům prodává oblečení od firmy Naturest Purest. Oblečení této značky je totiž vyrobené z bavlny a nedráždí tak, jemnou dětskou pokožku.

Natures Pures je britská firma, takže dětský dům má jistotou, že prodává opravdu kvalitní kojenecké a dětské oblečení. Lidská kůže je nejdůležitější z orgánů lidského těla, protože jej chrání před škodlivými látkami. Dětská pokožka je až pětkrát tenčí, než pokožka dospělého člověka a poroto také vstřebává více škodlivých látek. Často pak dochází u dětí k alergické reakci, protože mají nevhodné oblečení.

Dětský dům velmi dbá na to, aby poskytoval dětem a kojencům jen to nejlepší oblečení. Je vyrobeno ze 100 % bavlny a dětskou pokožku nedráždí. Rodiče jsou jistě rádi, když mají zaručenou jistotu zdraví svého dítěte. Dětský dům prodává i hračky od této firmy. Splňuje přísné standarty v oblasti kvality dětského oblečení.

K zahození není ani možnost pořídit si kočárek. Na výběr zde mají rodiče až z 30 – ti značek. Dětský dům nabízí všechny typy kočárků v různých cenových relacích. V případě, že zde nebudou mít vámi vybranou značku, rádi vám ji objednají. Nesporně vynikající je, že dětský dům nabízí k prodeji německý kočárek ABC, který obstál v celosvětovém testu, jako nejbezpečnější.

Jak již bylo zmíněno výše v článku, naleznete zde i autosedačky, postýlky, nábytek. V nabídce dětského domu je i kompletní vybavení potřebné pro maminky. Dětský dům nabízí vše na jednom místě. Nemusíte se tak trousit po celém městě a hledat jednotlivé věci.

Dětský dům je dvoupatrová budova. V přízemí naleznete velký výběr kočárků, autosedaček a příslušenství k nim. V patře druhém je potom ostatní sortiment. Najdete zde jak oblečení, prádlo, hračky i nábytek.

Adopce na dálku, je snadná a velmi pomáhá

Je mnoho lidí, kteří chtějí mít dítě, ale nemohou si ho pořídit a tak se pokusí zažádat o adopci. Ale není adopce jako adopce.

Autor obrázku: Alex Kehr

V čem spočívá adopce na dálku?

Jsou lidé, kteří se chtějí jistým způsobem angažovat do pomoci chudým africkým kmenům, ale zároveň nechtějí hned odcestovat do Afriky. A tak tedy využijí možnosti adopce dítěte na dálku, což znamená, že si vyberou některé z afrických dětí a budou si s nimi dopisovat, ale také jim posílat peníze nebo oblečení, jídlo a podobně, aby jim nějak pomohli, aby se dostali aspoň na jistou životní úroveň a aby si mohli dovolit vzdělávat se.

Jaká je výhoda toho adoptovat si dítě na dálku?

Ta hlavní výhoda spočívá v tom, že dané dítě dostane to, co potřebuje a vy mu poskytnete nejen peníze na stravu, ale hlavně na vzdělání, což může tyto kmeny posunout do úplně jiné roviny. Navíc, tím že budete s těmito dětmi komunikovat, tak poznáte, jak to u nich chodí, jak špatně na tom doopravdy jsou a jak moc jim i málem pomůžete, čím si také uvědomíte, jak málo stačí v životě ke štěstí, takže si budete daleko vážit toho, co máte.

Co když nemám peníze na to, abych adoptoval dítě?

Je pravdou, že mnozí nemají přebytek peněz, aby si mohli dovolit posílat je některým z potenciálních dětí. Ale je pravdou, že tyto děti nepotřebují jen peníze, ale i oblečení a stravu, takže si dané dítě můžete adoptovat, aniž byste je nějak zásobovali peněžními obnosy, prostě stačí, že jim budete posílat třeba jen oblečení, které sami už nepotřebujete, protože ho máte třeba malé a podobně.

Jakou mám jistotu, že peníze, které posílám, přijdou k dětem?

Je pravda, že je v dnešním světě mnoho podvodníků, kteří mají pouze zisk na lidském soucitu. A tak není divu, že jsou lidé k tomuto nedůvěřiví. A samozřejmě, že se mohou najít lidé, kteří dokážou psát rádoby dopisy a fotky místo malých afrických dětiček, ale jsou zde i organizace, kterým můžeme důvěřovat a je na nich spolehnutí s tím, že vaše peníze opravdu dostanou ti, kteří je potřebují. Takže je potřeba si zjistit, ať už na internetu, kde si můžete přečíst mnoho recenzí na dané organizace a vybrat si tu nejlepší, anebo se poradit s přáteli nebo jinými známými či úplně cizími lidmi, kteří mají jakoukoliv zkušenost s posíláním peněz pro tyto organizace.

Takže je perfektní pomáhat druhým, protože člověk má dobrý pocit, že udělal dobrý skutek nebo něco užitečného pro jinou osobu, ale zároveň si musíme dávat pozor, abychom se nespálili na nesprávné organizaci.

Zdědění oblečení

Autor obrázku: Les Chatfield

Starší generace je zvyklá, že nové oblečení se kupovalo výjimečně, protože se oblečení dědilo po známých či po rodině.

Jak to fungovalo?

Když měl někdo své oblečení malé, tak ho poslalo pro své známé či rodinu, jako je třeba sestřenice anebo se jednoduše koupilo oblečení pro starší dceru a když z toho vyrostla, tak to oblečení dostala mladší dcera.

A jak to funguje dnes?

V dnešní době tím mnoho lidí pohrdá, říká si, že nejsou tak chudí, aby si neobstarali nové oblečení, a co se týče pubertálních dětí, tak ty chtějí, co je právě v módě a zároveň chtějí být originální. Ale zároveň i v dnešní době existuje mnoho lidí, kteří nakupují v secondhandech a tam jim nevadí, že to před nimi nosil úplně cizí člověk a bůh ví, jaký byl, a když mají dostat oblečení od rodiny nebo známých, tak to jim vadí? No, je pravdou, že mnoho lidí už své oblečení nenabízí svým příbuzným, ale raději ho vyhazuje. I v dnešní době se ale pořád najdou lidé, kteří si takto oblečení vyměňují.

Co když moje rodina a známí o staré oblečení nestojí?

Někdo své oblečení vyhodí, ale proč, když je může dát třeba na charitu. Stejně vy už to oblečení nepoužijete, tak proč nepomoct těm, kteří to potřebují?

Někdo nám dává oblečení, jak se s ním vyrovnat?

Když vám někdo dává oblečení, tak je to proto, že je sám už nevyužije, tak bývá většinou rád, že se starého oblečení zbaví, takže po vás nic nechce. Ale vám je hloupé takovou hromadu krásného (někdy třeba i značkového a zachovalého) oblečení brát zadarmo? Pak takovému člověku můžete koupit třeba jeden kousek nějakého nového oblečení nebo nějakou maličkost a podobně.

Co když si chci vyměňovat oblečení, ale nejde to přes mou rodinu?

V dnešní době, kdy existuje internet, je to jednoduché. Můžete si najít někoho přes internet, s kterým si budete vyměňovat oblečení. Anebo si najít nějaký portál, kde se najde prodej starého oblečení.

Pořízení miminka a jeho vybavení

Pořízení miminka a jeho vybavení

Všichni jistě víme, nebo spíše ti, kteří se na to připravují nebo už to mají několikrát za sebou, že tohle je velmi náročné. Je mnohem jednodušší a příjemnější miminko počít, nežli vynakládat veškeré úsilí k tomu, aby až miminko přijde jste měli vše, co potřebujete a na nic nezapomněli.

Autor obrázku: jencu

Výbava pro miminko

V první řadě musíme myslet na takové ty nejvíce důležité věci jako je kočárek, postýlka, povlečení, oblečení na miminko, dudlíky, lahvičky, odsavačku hlenů ideálně na vysavač, plenky, osušku, hračky a v neposlední řadě autosedačku.

Je to opravdu mnoho věcí a to co jsem zde vyjmenovala, není zdaleka vše, co budeme potřebovat, bude toho ještě mnohem a mnohem víc. Je pravda, že nás čeká devět měsíců zařizování a nakupování toho všeho postupně, ale i tak je to velmi chaotické a ne všechny maminky mají těhotenství bezproblémové a mohou se zařizovat. Bohužel jsou i maminky, které mají riziková těhotenství a moc si toho ani během těch devíti měsíců dovolit nemůžou a o to je to ještě horší.

Základní věci pro miminko jsme si řekli, spousta prvorodiček zdědila věci od svých maminek, nebo od sourozenců, nebo spíše ve většině případů podědili aspoň nějaké minimum věcí.

Ale většinu věcí si stejnak budoucí maminky musí pořídit. Hlavní další základní věcí jsou hygienické potřeby miminka, to znamená mít vaničku, v které ho můžeme koupat, dětský pult na kterém ho můžeme přebalovat a k tomu mnoho a mnoho drogistického zboží, jako jsou pudry na opruzeniny, olejíčky po koupeli, šampón na vlasy, nůžky na nehty, odsávačku na rýmu, rybí mastičku taktéž na opruzeniny a také hromadu a hromadu plínek.

Autor obrázku: vivianejl

Pokud je miminko hodně malinké určitě se doporučuje dávat mu spíše pleny látkové, aby miminkům hezky rostly nožičky a měli je pěkně od sebe, zkrátka, aby měly dobré kyčelní klouby.

Další nedílnou součástí jsou botičky, pokud začne dítě dělat první krůčky vlastně, už když leze, mělo by nosit botičky, aby se mu opět dobře vytvarovaly nožičky. V tomto případě budeme myslet opravdu spíše na zdravotnickou nebo přímo dětskou obuv. V žádném případě by takhle malé děcko nemělo nosit botičky od vietnamců nebo něco podobného. Nemají totiž pevnou stavbu klenby a nebudou nožičku držet, tak jak mají a mohlo by se také stát, že vám dítě bude ve vyšším věku šmajdat. Vím, že sice toto není levná záležitost, ale musíme myslet především na zdraví dítěte, až budou vás stát jeho značkové boty mnohem víc než maminkovské botky.

Těch věcí, na které musí nastávající maminky myslet je opravdu mnoho a mnoho a kdybychom si je měli všechny vyjmenovat, trvalo by nám to celou věčnost. Těhotenství je krásná věc, na kterou v životě nezapomenete stejně tak jako miminko je to závazek na celý život ale je to Váš závazek a hlavně Vaše potomstvo kterým se budete chlubit.

Převleky

Převleky

Také Vám, milé maminky, vstávají vlasy hrůzou, jakmile zpozorujete pootevřené skříňky s oblečením? Pak rozhodně nejste jediné. Může to znamenat pouze jediné! Vaše milá ratolest se rozhodla, že vyzkouší téměř všechno oblečení, které ve skříňce má a zcela jistě si na sebe navleče několik vrstev oblečení najednou.

Autor obrázku: InAweofGod’sCreation

Nemá smysl se nad tím příliš rozčilovat, protože Vám stejně Vaše dítko s úsměvem na tváří oznámí, že si to oblečení musí přece vyzkoušet, aby vědělo, jestli z toho už náhodou nevyrostlo a rovnou že Vám předvede přímo módní přehlídku. V tu chvíli nevíte, zda se máte začít smát, nebo mu vyhubovat.

Nejčastěji to dělají malé holčičky, které se vždy rády líbí. Nejprve začnou „prsenkou“, aby byly jako jejich velké maminky, které nosí podprsenky. Následně bude následovat tílko, na to tričko s dlouhým rukávem, a na to ještě přidají vrstvu trička s krátkým rukávem.

To jim, ale stále nestačí. Na punčošky si navléknou tepláčky, nebo legíny a na to přidají sukýnku. Ale ani to nestačí! Přichází na řadu ještě šatičky, které přece patří úplně nahoru. Na nožičky ještě přidají několik vrstev ponožek a maminčiny nejlepší lodičky. Na hlavičku si „napaří“ zimní čepici a přehlídka může začít.

Maminka pak nestačí zírat, co vše si dokáže vlastní potomek na sebe navléci, jen aby předvedlo módní přehlídku pro své okolí.

A jak to vše dopadne? Budete muset Vaši holčičku pěkně svléci vrstvu po vrstvě, takže máte pocit, jako byste rozlupovali slupky cibule na jednotlivé části. Jen velmi ztěžka budete zadržovat smích nad jejich vynalézavostí a v konečné fázi Vás dozajista bude čekat přeskládání celé skříňky, protože celý obsah ošacení v jednotlivých poličkách bude přehrabáno a přeházeno.

Autor obrázku: Tammy McGary

Pobavíte se sice u toho, ale navíc Vám ještě přidělají práci navíc, která by bývala byla zbytečná, kdyby se tam „nehrabošila“. O to více Vám pak vstávají vlasy hrůzou, pokud máte doma dvě malé holčičky, a obě dvě se rozhodnou, že se pustí do zábavných PŘEVLEKŮ.

Takže, milá dítka, Vás to sice velice baví, ale Vaše rodiče asi už tolik ne. Rodiče se chudáci musí obrnit trpělivostí a porozuměním, protože jinak jim akorát tak ujedou nervy. Vyhrnout rukávy a hurá do úklidu!

Holčička nebo chlapeček?

Holčička nebo chlapeček?

Každý nastávající rodič se nemůže dočkat okamžiku, kdy lékař bude moci určit pohlaví miminka. Ty týdny a měsíce čekání a dohadování se, zda začít nakupovat oblečky v barvě růžové, červené nebo modré či zelené, jsou stále v nedohlednu.

Autor obrázku: Graham and Sheila

Mnoho tatínků by si přála chlapce, aby spolu mohli trávit mnoho času a věnovat se těm „chlapským“ věcem. Maminky zase holčičku, aby se mohly věnovat „těm holčičím věcem“.

Co „horšího“ se však může stát? To že čekáte dvojčátka! Nebo dokonce vícerčata! Pak Vás bude čekat nakupování ve větším a navíc raději v neutrálních barvách. Navíc Vás čeká i výběr vhodných jmen a to pro obě dvě pohlaví.

Vždy je lepší mít připraveny obě varianty, protože se někdy i lékaři mohou zmýlit, a i přestože Vám budou až do poslední chvíle tvrdit, že například čekáte holčičku, jaké pak bude Vaše překvapení, když se narodí chlapeček.

O to pak bude horší, když nakoupíte výbavičku v barvách pro holčičku a následně pak budete muset řešit úplně jiný problém! Jak rychle sehnat správnou barvu výbavičky, aby Váš chudáček chlapeček, nemusel nosit červené tričko nebo růžové kalhoty.

Najdou se však i tací tatínci, kteří jsou štěstím bez sebe, když se jim narodí holčička. Tvrdí, že je mohou rozmazlovat a vytahovat se s ní před kolegy v zaměstnání, jak jsou roztomilé a stále více se podobají své mamince.

Milý nastávající rodiče, nezáleží vůbec na tom, zda se Vám má narodit holčička, nebo chlapeček, ale na tom, aby miminko bylo zdravé.

Autor obrázku: Joelle Inge-Messerschmidt

I tatínci mohou dělat mnoho věcí se svými dcerami, trávit s nimi čas, hrát si s nim. Stejně tak jako maminky se svými syny. Nesnažte se ze svých holčiček dělat chlapce, protože záleží čistě a pouze na dítěti, čemu se bude chtít věnovat ve svém volném čase a nutit ho do něčeho, co nechce, není právě tím nejvhodnějším řešením toho, že se Vám místo kluka narodila holčička.

Zdravé a šťastné dítě je tím nejdůležitějším, co v životě rodiny je, a to že se narodí opačné pohlaví, než jaké jste si ve skrytu duše tolik přáli, snad zase není taková tragédie.

A pro jistotu nezapomeňte na jména pro obě pohlaví a výbavičku v neutrálních barvách! No co kdyby….

Oblečení puberťáků

Oblečení puberťáků

Kdo má doma dospívajícího potomka, musí neustále řešit jeho šatník. V dnešní době je úplně jedno, zda se jedná o chlapce nebo dívku, protože oba se chtějí líbit svým vrstevníkům.

Děvčata klukům a chlapci chtějí upoutat dívky svým vzhledem a účesem. Proto dost často Vaše peněženka pocítí „závan větru“, když vydáte nehorázné peníze za nejnovější módu.

Každý puberťák má svůj vlastní styl a požadavky na svůj šatník. Někteří se snaží napodobovat své vrstevníky s poznámkou, že je to poslední hit sezóny a oni to právě teď musí mít ve svém šatníku také. V tomto okamžiku rodičům začnou vstávat vlasy hrůzou, když zjistí, kolik tyto jejich požadavky stojí peněz.

Začíná to různými kšiltovkami, kloboučky, čepicemi či holohlavým stylem pokrývky hlavy. S velkou oblibou chtějí kupovat trička o jednu velikost menší, aby jim vykukovalo bříško s pupíkem a záda. Toto mají v největší oblibě dívky, protože tím upozorňují na své svůdné tělo. V tomto ohledu už ale rodiče nejsou tak nadšeni, protože mají obavy o zdraví svých dětí, aby jim nenastydly ledviny či něco podobného.

Co se týče kalhot, dívky mají velmi rády vypasované džínsy, aby jim vynikaly jejich zadní partie a upoutaly tím tak své protějšky. U sukní vybírají ty nejkratší modely, aby jim vynikala stehna a nohy a chlapci se mohly pokochat jejich délko či baculatostí. Minisukně jsou velmi šik, ale pozor, aby nebyli příliš mini a pak nebylo vidět něco co nechcete.

U chlapců to bývá obdobné, i když se najdou i tací, kteří mají raději kalhoty tzv. „na půl žerdi“, takže každý v jejich okolí má obavy, aby jim při chůzi dotyčné kalhoty nespadly samovolně na zem.

Dívky pak rády obouvají střevíčky na vysokých podpatcích , aby vypadaly vyšší a svůdnější. Na ven pak volí jedny z nejmodernějších typů tenisek a botasek, stejně jako chlapci, rozvázané tkaničky ležérně zastrčené po obvodu bot, je též velmi oblíbené.

Ale pozor, vážení rodičové, dohlédněte, aby oblečení Vašich puberťáků nebylo příliš vyzývavé, mohlo by dojít k přílišné provokaci opačného pohlaví, nejčastěji se jedná o dívky a jejich minisukně, vypasovaná trička a halenky s přílišně velkým a vyzývavým dekoltem – mohlo by to příliš provokovat a dojít k nejhoršímu scénáři….

Snažte se udělat dohodu s Vašimi dětmi o vhodnosti a nevhodnosti oblečení ale tak aby byly spokojeny všechny strany.