Co nesmí chybět v dětském pokoji?


Čekáte nový přírůstek do rodiny a lámete si hlavu s nákupy? Nebo nově vybavujete dětský pokojíček pro své dítě? Nezapomeňte na důležité části dětského pokoje – postel, matraci a kvalitní přikrývky.

Novorozenci, kojenci, ale i batolata a starší děti potřebují pro zdravý vývoj dostatečné množství pohodlného a kvalitního spánku. V postýlce a následně v posteli stráví poměrně velkou část dne. Z toho důvodu se do postýlky, postele a jejich doplňků vyplatí investovat.

Zdravý a bezpečný spánek pro nejmenší

V případě, že vybavujete dětskou postýlku, vyzkoušejte dětské hnízdečko. To miminku zajistí pohodlný a zejména bezpečný spánek. Hnízdečko je snadno přenositelné, díky čemuž se miminko bude cítit pohodlně, kdekoliv je položíte. Praktickou výhodou je, že je jednoduše a snadno vyperete.

Zdroj: Picaso Manufactury

 

Batolata a předškoláci ocení pohodlí

S přibývajícím věkem se prodlužuje doba, kdy jsou děti vzhůru a vyžadují vaši pozornost. I přesto potřebují dlouhý a ničím nerušený spánek. Myslete na to, že nezbytnou a důležitou součástí dětského pokoje je postel s kvalitní matrací. Ta napomůže zdravému vývoji vašeho dítěte.

Při vybavování dětského pokoje nezapomeňte na kvalitní přikrývky a polštáře, v nichž se bude vašim ratolestem pohodlně usínat. Pro nejmenší je skvělý polštář a přikrývka z prachového husího peří. Jsou totiž alergicky neutrální a zajistí naprostý komfort po celou noc.

Zdroj: Picaso Manufactury

 

Pro trošku větší děti můžete vyzkoušet třeba dětské sety, které jsou dětem uzpůsobené velikostí i materiálem – jsou pratelné a vhodné pro každé roční období. Díky svému složení odpuzují prachové roztoče a moly.

K dokonalému vzhledu postele vaší ratolesti pak už chybí jen dětské povlečení v oblíbené barvě vašeho dítěte.

Aby i miminka spala jako v bavlnce

Říká se, že miminka jen spí, jí a řvou. Pravdou je, že toho mnoho opravdu neumí, avšak i tak jim musíme zajistit to nejlepší. Hlavně děti vyžadují kvalitní spánek, což znamená i kvalitní postýlku s vhodnou matrací, ale která postýlka je nejlepší?

Postýlka pro miminko musí být bezpečná

Pro maminku je důležité, aby byla postýlka pěkná, praktická, ale tím nejdůležitějším bodem je, aby byla dětská postýlka opravdu bezpečná. Zda je postýlka, která se nám líbí, bezpečná poznáme jednoduše. Jednak nesmí mít žádné ostré hrany, ale hlavně jsou takové tři body, které udávají bezpečnost. Prvním je štítek s číselným kódem, který udává normu zvolenou státem. Už to by mělo stačit, avšak je dobré se přesvědčit, zda je na postýlce i štítek s názvem výrobce či prodejce, abyste mohli danou postýlku identifikovat. A posledním ukazatelem bezpečnosti je ryska, která se nachází na vnitřní straně postýlky a ta nám ukazuje, jak vysokou matraci zde můžeme umístit. Záleží na typu postýlky, buďto je to padesát anebo dvacet centimetrů.

Ideální postýlka je dřevěná

Již v minulosti byla postýlka vyráběna ze dřeva a i dnes je to ta nejlepší volba. Je to přírodní materiál, který je pro dětskou postýlku tím nejvhodnějším. Většinou jsou postýlky vyráběny z buku či borovice. Borovice je měkčí dřevo, což znamená, že vydrží méně, protože se vyviklají šrouby a pak dochází k vrzání. A navíc pokud si dítě hraje s hračkami v postýlce, tak se může stát, že na postýlce zůstanou rýhy. Proto je dub lepší volbou, je tvrdý, takže déle vydrží. Je to ideální varianta, zejména pokud chcete postýlku použít i pro druhé dítě a podobně.

Úplné miminko má své místo

Úplná miminka mají větší výběr, protože je nemusíte nutně dávat do postýlky. Klidně pro ně můžete koupit kolébku, která je velice oblíbená a navíc v ní dítě lépe uspíte, díky tomu, že jej houpáte. A stejně tak mu můžete zakoupit kuku, což je také jedná pohodlná varianta. Avšak pokud nechcete tolik investovat, protože postýlka nebude jediná investice, miminko toho totiž potřebuje mnohem více, tak stačí klasická postýlka, kterou použijete, i když bude dítě větší. Kdežto kolébka je jen pro maličké.

Vhodná postýlka musí být vhodně vybavená

Samozřejmě, že je důležité mít kvalitní dětskou postýlku, ale stejně tak je důležité jí vybavit kvalitními věcmi. První z nich je matrace, která by měla být ideální kokosová či pohanková, což je nejen trend, ale také doporučení odborníků, protože tyto matrace jsou prodyšné a tvrdší, než třeba molitan. A právě tvrdší matrace je ideální pro správný vývin páteře. Důležitá je také otázka polštářů, protože mnohé maminky si myslí, že když dítěti nedají do postýlky polštář, tak je o něco připravují. A ve skutečnosti je to úplně naopak, polštář můžete dítě do postýlky dát až ve třech letech, protože do té doby je lepší, aby miminko bylo bez něj, a důvod je prostý – správný vývin páteře.

 

Je velice důležité, aby vaše miminko mělo kvalitní a bezpečnou postýlku, tak si na výběru dejte záležet.

Dřevěné hračky

By: storebukkebruse

Pamatuje si na dobu, kdy jste dostali svého prvního houpacího koně? Byl dřevěný a byl k nezaplacení, snad každé dítě ho miluje. Bohužel, dnešní miminka se už mnohdy žádného dřevěného houpacího koně nedočkají, protože tyto krásné a tradiční hračky jsou zaměněné za moderní plastové.

Dřevo versus Plast

Mnozí dávají přednost právě plastovým hračkám, protože mají velice krásný vzhled, protože je s nimi jednodušší práce a také, protože jde o poněkud levnější kousky. Ale na druhou stranu, když si pořídíte dřevěné hračky, tak víte, že budete mít originál. Pravdou je, že si sice něco připlatíte, ale za to dostanete tradiční přírodní materiál, který se nelze srovnat s uměle vyrobenými plasty. Plasty jsou sice chráněny, tak aby dítěti neublížily, ale nikde nemáme žádnou záruku, protože musejí být napuštěny v mnoha různých chemických látkách. Teoreticky také můžeme dřevo pokládat za materiál s větší životností, protože pokud dítě s plastovou hračkou pořádně bouchne anebo na ní nedopatřením šlápne rodič, tak se hračka jednoduše zlomí, ale pokud jde o dřevo, tak jen zakopnete, ale hračce se nic nestane.

Vyrábějí se ještě dřevěné hračky?

Pravdou je, že dnes jsou daleko oblíbenější právě plastové hračky, a proto obchody s dřevěnými hračkami ubývá. Avšak stále ještě najdeme ty, kteří se snaží prosadit kvalitu a tradici. Najdeme malé obchodníky, kteří to berou i jako svůj koníček, ale ani přes rozšířenost ostatních hraček se tyto neztratily úplně a stále můžeme nějakou dřevěnou hračku koupit ve velkém hračkářství. A samozřejmě, že i tyto produkty si můžete volně objednat na internetu.

Jaké dřevěné hračky existují?

Dřevěných hraček je velká škála. Pokud najdete nějakého šikovného obchodníka, tak je schopný ze dřeva vyrobit téměř cokoliv. Typickou dřevěnou hračkou je výše zmiňovaný houpací kůň, který bývá často nahrazován také kohoutem. Samozřejmě se nesmí zapomínat na kostky a také na velkou kostku, do které se vkládají různé tvary. Holčičky si mohou pořídit vybavení do domečku pro panenky. A chlapci určitě sáhnou po dřevěné mašince, která za sebou táhne vagónky. A také existují stavební kostky, které mohou nahradit známé lego.

Dřevo patří mezi nejoblíbenější materiál, když si lidé vybavují nové obydlení, tak často dávají přednost právě dřevu, protože jde o přírodní a velmi příjemný materiál. A dopřejte dřevo i svým malým ratolestem a kupte jim dřevěné hračky.

Nábytek pro panenky

By: Mark Skipper

Každá malá holčička sní o tom, že bude mít krásný domeček pro své panenky. Malá děvčátka se rády předhánějí, která má domeček hezčí, navzájem ho nejen porovnávají, ale společně si s ním i hrají, protože jde o nejkrásnější simulaci lidského života.

Jaký nábytek lze pro panenky zakoupit?

Dnes není problémy zakoupit panenkám jakýkoliv nábytek, od kuchyně po koupelnu. Takže panenky vaší holčičky mohou mít stejně tak krásný domov, jako máte vy sami. Dokonce dnes existují naprosto detailní práce, takže nábytek nejen, že bude mít i detailní ozdoby, ale také plné vybavení, což znamená, že v maličké kuchyňce můžete mít i skleničky a podobně.

Jaké druhy nábytku se nabízejí?

Je generace, která si pamatuje klasický dřevěný nábytek pro panenky, samozřejmě i ten lze dnes zakoupit, avšak daleko oblíbenějším se stal plastový nábytek. Takový nábytek je snadnější na výrobu, hlavně co se ozdob týče a také je levnější, protože pokud někdo zdobí takto miniaturní dřevěný nábytek tak musí být strašně šikovný a stejně u toho stráví mnoho času a tak je jasné, že si za svou práci zaslouží dostatečnou odměnu. Kromě toho existuje mnoho velikosti nábytku, které se odlišují podle toho, jaké panenka k němu patří, ale v největším množství se prodává nábytek pro panenky typu „Barbie.“

Kde mohu nábytek pro panenky zakoupit?

Nábytek pro panenky je součástí každého hračkářství, takže nebude problém jej koupit. A pokud to chcete mít pohodlnější, tak není problém si nábytek anebo celé domečky objednat na internetu.

Jak mohu při výběru nábytku ušetřit?

Je pravdou, že nábytek pro panenky má i drahé varianty, samozřejmě, že najdeme i ty levnější, avšak ta cena většinou odpovídá kvalitě a vybavení, takže je to poměrně složité. Ale jestli opravdu chcete ušetřit a patříte mezi ty šikovné domácí kutily, tak nábytek vyrobte doma sami. Jednak ušetříte a jednak uděláte radost své holčičce, protože bude mít něco od nás a bude to originální, protože žádná z jejich kamarádek nebude mít stejný.

Dopřejte svým holčičkám krásné hračky, aby měly krásné dětství.

Žehlička pro Tomáška, mašinka pro Aničku… můžeme dětem kupovat “opačné“ hračky?

Autor obrázku: Bradley Gordon

Dokud jsou naše děti maličké a neumí nám říct, co se jim líbí a co by rády měly, kupujeme jim hračky, které “jim patří“. Holčičkám panenky v převážně růžových tónech, ale i trička se srdíčky, kytičkami, sukýnky s koťátky a mašličkami.

Chlapečci nejinak dostanou to, co jim patří. Takže autíčka, volant, kladivo, oblečení s dinosaury, vláčky, kalhoty jako pravý skejťák a nechybí ani klobouček či čepička s lebkami.

Co si však počít, když nám naše ratolest jednoho dne oznámí, že by chtěla něco, co jí podle pohlaví “nepatří“?

Nepochopení starší generace

Mladé maminky většinou neřeší, proč by synovi nekoupily kávovar, žehličku, nebo jiný domácí spotřebič, když si ho jejich synek přeje. Tatínkové už bývají střídmější, ale se spotřebiči se docela rychle srovnají. Horší je to u obou rodičů, pokud chlapeček vysloví přání, že by chtěl panenku, nebo kočárek.

Už vůbec to neberou praprarodiče. “No co bys s tím dělal?“, spráskne ruce ve výšce ramen pradědeček, když mu pravnuk ještě trochu žvatlavou hantýrkou oznamuje, že by si přál kočárek. Pradědeček pohoršen vraští čelo a kroutí hlavou…

Proč ale máme předsudky, proč by děti neměly mít hračky, nebo nářadí, pomůcky, které jinak mívají většinou holky/kluci?

Holčička s kolečky

Často se také nestane, že potkáte tříletou holčičku, jak si směle vykračuje na procházku s kolečky. Veze si v nich plyšového pejska a jde se s ním pohrát na hřiště. Tatínek se ale pyšní, je hrdý, jak má všestrannou dcerušku a jak se potatila.

Zahoďte předsudky

Autor obrázku: Honza Soukup

Je úplně jedno, jestli máte holčičku, nebo chlapečka. Je přece dobré, že má zájem hrát se i s hračkami opačného pohlaví. Pokud mu/jí to vydrží až do dospělosti, partner bude náležitě rád, jak výborného člověka potkal, který mu pomůže s jeho prací a umí i tu svou.

Ve školce se stejně děti hrají se vším. Kluci vozí panenky, pomáhají je holkám koupat, česat, všichni společně vaří, uklízí, žehlí, holky se hrají s vláčky, oblékají si karnevalové kostýmy všech zvířátek i povolání navzájem a nikdo neřeší, jestli mají to „správné“.

To, s jakou hračkou se dítě hraje, nic neznamená. Nic se sexualitou, jak mnoho rodičů, prarodičů a praprarodičů dumá. Možná předurčuje kluka k pečovatelství, když se rád stará o panenku, nebo holčičku k zálibě o biologii, když kuchá na zahradě šneka.

Všestrannost našich dětí je v podstatě pro ně samotné přínosem. Čím víc si toho dítě vyzkouší, tím víc ví a tím větší škálu poznatků získá.

Jak vybrat ideální matraci do dětské postele

Nákup dětské postýlky a jejího vybavení čeká každého nastávajícího rodiče. U postýlky i matrace musíte hledět především na maximální bezpečí miminka, na tom se prostě nevyplácí šetřit. V nevhodné postýlce se malé dítě může poranit, na špatné matraci zase nebude dobře spát. Jakou matraci tedy zvolit?

Vybírejte z matrací určených pro děti

Základním pravidlem je, že dítě by mělo mít svou vlastní matraci. I když s dítětem spíte v jedné posteli, nenechávejte ho ležet na vaší matraci. Může pro něj být příliš měkká nebo tvrdá. Už vůbec by pak nemělo spát uprostřed manželské postele, na které jsou dvě oddělené matrace, přechod mezi matracemi ho bude tlačit.

Do dětských postýlek vybírejte matrace, které výrobci navrhli přímo pro děti. Ty jsou totiž přizpůsobeny váze i velikosti dětí. Obvykle kombinují několik materiálů, jako je molitan, kokosové vlákno nebo speciální pěna Flexifoam®.

Jediným materiálem, který pro děti není vhodný, je paměťová pěna. Malé děti na ní mohou mít problém s otočením, ale i se správným růstem a vývojem páteře.

Pro vaše nejmenší je určena například matrace Amálka. Má snímatelný a pratelný potah s různými motivy, je prodyšná a antialergenní.

Podobné vlastnosti má i matrace Mimi. Ta má navíc uprostřed vrstvu z kokosového vlákna, které kromě prodyšnosti zajišťuje i dostatečnou pevnost.

Volba vhodné matrace neprospěje jen vašemu miminku, ale i vám. Každý rodič si prožije několik bezesných nocí, kdy dítě celou noc propláče, i když je nakrmené. Málokoho napadne, že příčinou může být nepohodlné spaní.

Když děti povyrostou

Z dětské postýlky s ohrádkou se děti obvykle stěhují kolem druhého roku věku. Rozhodnutí o tom, kde bude dítě spát, však nechte raději na něm. Nemá cenu ho k přesunům do větší postele nutit.

Některé děti chtějí třeba až do pěti let spát v posteli s rodiči. To sice prospívá vztahu s rodiči, ale časem může být i manželská postel pro tři lidi příliš malá. Jiné děti se už ve třech letech nemůžou dočkat, až budou mít vlastní velkou postel.

I pro větší děti existují speciálně navržené matrace. Matrace Foxík z bio líné pěny je například ideální pro malé kluky i slečny. Nyní můžete koupit hned dvě v akci 1+1 zdarma.

Jakou matraci vybrat pro teenagery?

Protože děti neustále rostou, měli byste jim pořizovat nábytek, jehož velikost lze variabilně měnit. Matraci bohužel nelze nijak prodloužit, proto je nutné po nějaké době koupit novou. Matrace Xena Trio jsou k dostání s potahy v různých motivech. Vaše děti tedy jednak budou zdravě spát, ale mohou mít matraci i jako stylový doplněk v pokoji.

Teenagerská matrace už vašemu dítěti vydrží až do dospělosti. Pak už starost o zdravý spánek nechte na něm.

Vlastní postýlka

Každý rodič zná ten zvláštní pocit, když se uprostřed noci probudí a zjistí, že jejich dítě (či dokonce všechny), je uložené ve Vaší vlastní posteli, namáčknuté, co nejtěsněji to jde a v poklidu oddychující, zatímco Vám zbyl jen minimální prostor na spaní.

Autor obrázku: superhua

Rozhodně se nejdříve vyděsíte, protože Vás něco vyrušilo z hlubokého spánku, a v dalším okamžiku nevíte, zda se máte na Vaši spokojeně uvelebenou a sladce spící ratolest zlobit, nebo se pousmát, a pokračovat ve vlastním spánku. Další možností by bylo odnést Vaše dítko zpět do jeho vlastní postýlky, ale je tu velké riziko toho, že se znovu během chvíle objeví u Vás v ložnici.

Nejčastěji se s tímto „problémem“ rodiče setkávají v době, kdy dítě dostane svou vlastní postýlku a není na samotu zvyklé. Ještě problematičtější však bývá, pokud je tato nová postýlka v novém dětském pokojíčku, odděleném od ložnice rodičů. Děti jsou totiž zvyklé na přítomnosti rodičů i v noci a jakmile zjistí, že o tuto rodičovskou blízkost přišly, okamžitě ji začnou podvědomě vyhledávat.

Proto nejeden tatínek či maminka uprostřed noci nadskočí úlekem s nepříjemným pocitem toho, že něco není tak, jak by mělo být a následně zjistí, že nad nimi stojí potomek jako „vytesaná socha“ a zírá přímo na ně.

Pokud se to stává právě i Vám, pak máte dvě možnosti, jak situaci řešit.

  • odhrnete peřinu a vpustíte Vaše dítko do Vaší postele a budete všichni pokračovat ve spaní
  • odvedete dítě zpět do jeho postýlky, chvilku tam s ním zůstanete a utěšíte ho, že je vše v pořádku a jste u něho

Tak či tak, je důležité dětem vysvětlit, že nastal čas, kdy se musí naučit spát odděleně od Vás, rodičů a rozhodně to neznamená, že Vám na něm přestalo záležet. Chvalte ho, že je již velký a silný člen rodiny, který tím vytře zrak mladšímu sourozenci, který tuto výsadu ještě mít nemůže a ve školce mu rozhodně budou ostatní děti velice závidět, jak je samostatné.

Uvidíte, že časem se vše samo srovná, jen to chce trochu trpělivosti a přemlouvání.

Pohádkové motivy

Pohádkové motivy

Motivy pohádek je již v dnešní době k vidění na různém zboží, které je určené hlavně těm menším dětem. Lze je vidět vytištěné na tričkách, kraťasích, i kalhotách. Dokonce už i na dětském spodním prádle. Výrobci oděvů využívají právě poptávek rodičů po tomto zboží.

V obchodech naleznete téměř všechny postavičky z pohádek, na které si jen vzpomenete. Stejně tak této obrovské poptávky využívají i ostatní odvětví prodeje.

Autor obrázku: Guy

Jedná se o:

– dětské nádobí

– obuv

– potisk nábytku

hračky

– dětské kojenecké potřeby (lahvičky, dudlíky…)

– dětská kosmetika

– i léky

Proto, milý rodičové, vyražte do obchodů a splňte přání Vašich potomků po těchto produktech. Každé dítě má jinou nejoblíbenější pohádku či konkrétní postavičku a rozhodně je z čeho vybírat.

Mnohdy si za tyto výrobky však dosti připlatíte, protože prodejci se na tom snaží vydělat, jak to jen jde. Takže pokud neseženete právě to, co byste chtěli pro Vaše děti, zkuste jim nabídnout levnější varianty s jinými motivy pohádkových postaviček.

Dokonce jsou již k sehnání i různé dětské časopisy s pohádkovými pořady, jako je:

– ANIMÁČEK

– VEČERNÍČEK

– KOUZELNÁ ŠKOLKA

Vaše děti Vám dozajista ze srdce poděkují za takovéto pohádkové dárečky!

Chodítka

Chodítka

Blíží se doba, kdy se začíná vaše dítko stavět na nožičky nebo leze po čtyřech? Pak nastává vhodný čas na pořízení malé, drobné pomůcky- chodítko.

Chodítko pomáhá vašemu malému potomkovi lépe držet stabilitu a zároveň mu ukazuje jakýsi způsob chůze s oporou. Dnes se dá sehnat nepřeberné množství druhů v různých barevných provedeních a vyrobené z různých materiálů.

V dřívějších dobách existovaly chodítka s kovovou konstrukcí nožek s kolečky a obyčejného látkového či plátěného sedátka. Tzv. „pavouk“, jak ho maminky trefně nazvaly, byl velmi oblíbený, protože měl do všech stran přijatelné rozměry a v případě potřeby jej dítko za pomoci ručiček zlehka nadzvedlo, aby mohlo přejet přes práh do další místnosti a mohlo nerušeně rázovat v cestě za svým cílem: za maminkou!

Chodítko a jeho dovednosti

I dnes fungují chodítka na stejném principu, akorát se vyrábí z lehčích materiálů (např. plastu). Seženete je v různých velikostech, barvách, s různě nastavitelnou výškou, jak dítě roste, a jejich součástí bývají rozmanité, nápadité a víceúčelově vytvořené pultíky. Celkový dojem ve finále budí, že se Vaše dítko po místnosti prohání místo v chodítku v autíčku, formuli, berušce či jiné kreslené postavičce.

Právě díky těmto víceúčelovým chodítkům se nejenže může dítko bezproblémově pohybovat po bytě či domě, ale navíc se při svých častých zastávkách zabaví. Tu zmáčkne zelené tlačítko, ozve se zvuk houkačky a vzápětí bude zuřivě točit volantem do všech stran, jakoby jezdilo autem.

V případě, že čeká dítko menší svačinka, může ji spořádat, aniž by opustilo chodítko. No a pokud mu nějaký ten kousek sváči zbude, jednoduše jej odloží na pultík a pokračuje v cupitání za svou maminkou.

No, a pokud nelpíte na úplně nových modelech, zcela určitě svůj úkol splní i chodítka získaná (použitá) po dětech vašich příbuzných, přátel i cizích lidí. Vůbec nesejde na tom, kolik chodítko stojí, nebo zda bylo již někým užíváno. Pokud je z technické stránky bezproblémové, není důvod, proč by nemělo usnadnit život leckteré mamině i jejím dětem.

Výběr je zcela na vás a věřte, je z čeho vybírat! Hlavně že splní svůj účel!

Pokojové rostliny a děti – druhá část

Pokojové rostliny a děti – druhá část

Mezi nejčastější jedovaté rostliny v domácnosti patří:

Autor obrázku: Emilio Labrador

Azalka, Lilie, včetně Lilie velkokvěté, Lilie tygrované a denivky, Kroton, Klívie, Tchýnin jazyk, Difenbachie, Narcisy, Kaládie, Fíkus, Filodendron, Monstera, Oleandr, Poinsettie (pryšec nádherný neboli vánoční hvězda), Lilek ozdobný (jeruzalémská třešeň), Plody cesmíny, Amarylis, Prvosenka nebo Petůnie. Pokud se těchto rostlin přeci jen nechcete vzdát, umístěte je na těžce dostupných místech na vysokou skříň, na police, zkrátka někam, kam se Vaše ratolest nedostane ani s velkou dávkou vynalézavosti a úsilí.

Kaktusy jsou další nevhodnou rostlinou. Jeho ostny mohou být nástrahou pro Vaše děti i domácí mazlíčky. Některé druhy jsou navíc ještě jedovaté (často ty, ze kterých vytéká mléčná šťáva) a po popíchání v rankách zůstávají zpětné háčky trnů, které se v kůži chovají jako tříska.

Rostliny tvoří kyslík

Není ale nutné se zbavovat všech rostlin. Může být pro děti velmi poučné sledovat, jak se maminka stará o květiny doma a pokud si nějakou květinku vypěstují děti samy  a uvidí jak jim prospívá a roste, stane se pro ně velkou pýchou, domácím mazlíčkem, který roste.

Existuje mnoho rostlin, jejichž péči zvládnou děti samy, případně s malou pomocí. Volte vždy méně náročné květiny vzhledem k věku Vašeho dítěte. Velice vhodné jsou kvetoucí, pestré květy, které děti malují ve školách a školkách.

Takovou květinou může být:

Autor obrázku: victoria

Begonia elatior (péče o ní je snadná, výsledek velmi vděčný. Begonie kvete i v zimě a může být dobrou inspirací pro Vaše děti).

Gerbera (je to nejčastěji malovaná květina ve školách, svou pestrostí barev vyvolává pozitivní náladu a úsměv na každé dětské tváři).

Rosa (přestože se děti trnů růže trochu bojí, její květy drží v ruce snad každá princezna. Rostlina je vhodná pro děti školního věku, je krásným příkladem, že ztráta květu neznamená hned zánik rostliny).

Rychlost a mrštnost dětí je někdy až neuvěřitelná, proto nespoléhejte jen Váš ostrozrak, že děti od květin uhlídáte. Prevence je v takovém případě rozhodně na místě.