Co dělat o prázdninách

Prázdniny jsou tu od toho, aby si jich děti užívaly a odpočinuly si od učení. Jsou tu v létě proto, aby si mohly děti užít tepla a sluníčka.

Co dělat o prázdninách?

Kromě toho, že se můžete koupat a chodit k vodě, je tu ale mnohem více možností, co dělat. V létě se dá chodit do lesa, na houby a borůvky, maliny, či ostružiny, nebo lesní jahody. Můžete podniknout výlety a to téměř kamkoliv, kam vás to v létě táhne a kam byste se velmi rádi podívali. Vynikající je nahlédnout na slevové portály, kde jsou pro vás připraveny akční zájezdy, výlety a pobyty a kde si můžete vybrat kam vyrazit.

Prázdniny a dovolená, to k sobě neodmyslitelně patří a tak se stává snad samozřejmostí, že si někam vyrazíte a užijete si krásné dovolené, na kterou se celý rok tak intenzivně těšíte a šetříte si na ni. Na dovolené si pak užijete spousty zábavy. Vybírejte však opatrně a než si dovolenou zaplatíte, tak si pročtěte velmi dokonale recenze, které se na daný hotel a také oblast píší. Proto, abyste za dovolenou co nejvíce ušetřili, si vyberte z last minute. Protože zde jsou ceny nejpřijatelnější. V last minute bývají velmi zajímavé nabídky.

Náš tip: Vyrážíte letos v létě kempovat? Určitě se vám kromě kvalitního spacího pytle budou hodit i nafukovací karimatky, díky kterým se pohodlně vyspíte i ve stanu.

Hlídání o prázdninách

O prázdninách je to složité s hlídáním a tak děti jezdí na tábory, k babičkám, nebo je hlídají starší sourozenci. Hlídání může způsobit zádrhel, protože školky o prázdninách fungují jen na půl a školy samozřejmě vůbec a tak se musí vymyslet plány, co s dětmi, pokud zrovna nemáme dovolenou. Řešením jsou oblíbené příměstské tábory, rodinné centra v krajíním případě chůva, která se ale prodraží, nebo pomoc hodné sousedky.

Svou dovolenou si ale můžete užít na maximum, protože dovolená nabízí velmi mnoho možností co dělat a kam se na ní vydat. Dovolenou si můžeme vybrat jak u nás, tak i v zahraničí a užít si dovolenou můžeme klidně i na chatě, na venkově, nebo na zahrádce, pokud ji máme. Nejsou-li prostředky na to, aby se vyrazilo k moři, dá se dovolená užít i tak velmi pěkně a zajímavě u nás, a zažít spousty zážitků.

Občanské průkazy pro děti mladší 15 let

By: Cameron Wears

Každý z nás má povinnost mít svůj občanský průkaz po dovršení věku 15 let. Na žádost však lze vydat i občanský průkaz osobě mladší 15 let. Někteří o tomto faktu ještě neslyšeli, ale skutečně to tak je.

Děti, které jsou mladší 15 let mohou mít občanský průkaz hlavně z toho důvodu, pokud chtějí vycestovat za hranice a to po Evropské unii a rodiče jim nechtějí pořizovat cestovní pas. Pokud chcete, aby vaše dítě mělo občanský průkaz, pak je třeba, abyste o něj zažádali vy jako zákonní zástupci. Sebou je nutné vzít na úřad rodný list dítěte a pak také vlastní občanský průkaz.

Dítě musí jít na úřad s vámi, protože je třeba pořídit fotografii, kterou pořídí úředník přímo na místě. Nebudete muset vyplňovat žádost, ta je vygenerována ze systému e-OP. Zaplatíte poplatek 50 Kč, což spousta lidí může vidět jako výhodu, protože cestovní pas je daleko dražší. Čekací lhůta pro vydání občanského průkazu je 30 dnů. Platnost je ale kratší, a je to 5 let.

Pokud si jdete zažádat o občanský průkaz ve věku 15 let, tak musíte přijít nejdříve v den, kdy vám 15 let je a nejpozději 30 dnů po dovršení tohoto věku, jinak se dopustíte přestupku.

Občanský průkaz, nebo cestovní pas u dětí, které jsou mladší 15 let je nutný, pokud překračujete hranice našeho státu. Na samotných hranicích vás nikdo kontrolovat nebude, ale může se stát, že vás během vaší cesty zastaví policie a tam už doklady vyžadovat bude. Pokud cestujete letadlem, tak je nutné vždy před vstupem na palubu letadla dokládat pas, nebo občanský průkaz, záleží velmi na tom, kam letíte. Po zemích Evropské unie stačí samozřejmě občanský průkaz, mimo Evropskou unii je pak cestovní pas nutný.

Nejste-li si jisti, kam je potřeba už cestovní pas, pak se zeptejte v cestovní kanceláři, nebo si tyto informace najděte na internetu.

Kde trávit víkend, či dovolenou

Přemýšlíte kam vyrazit se svou rodinou na víkend, nebo dovolenou, popřípadě si chcete užít romantické chvíle ve dvou? Jak najít to nejlepší právě pro vás? Dáme vám několik typů. Nemusíte nutně cestovat za hranice, abyste si mohli užít chvilky plné odpočinku.

Autor obrázku: Naomi

Jistě si dobře vyberete na slevových portálech, kde je nabídek na ubytování mnoho, od ubytování s wellness balíčky, nebo například ubytování v Praze v luxusním hotelu, po ubytování na horách, pokud jste milovníky zimních sportů.

Další variantou zajímavého ubytování nabízí pronájem chat a chalup. Takových nabídek najdete na internetu také velmi mnoho a výhodou je, že si najdete takovou chatu, která bude vašim představám maximálně vyhovovat a to nejen vzhledově a výbavou, ale také místem, kde se chata nachází. Do chat a chalup si můžete většinou vzít i své domácí mazlíčky, což je také velká výhoda.

Nenuďte se doma, nabídek kam vyrazit je spousty a vy si můžete užít i vánoce, Nový rok, velikonoce a v neposlední řadě prázdniny v různých typech ubytovacích zařízeních, kdy se můžete nabídkami nechat inspirovat.

Na slevových portálech si jistě vyberete, protože ubytováních za dobré ceny je tu v nabídce opravdu mnoho. Takové pobyty je dobré věnovat i jako dárek a jistě jimi potěšíte. Pro obdarované to bude zážitek, na který budou rádi vzpomínat.

Abyste měli jistotu, co vlastně kupujete, doporučujeme, abyste si vždy před samotným zakoupením pročetli recenze a diskuze o tom daném místě, kde se chystáte pobyt koupit. Vyhnete se tak případným nečekaným nepříjemnostem.

Děti a dovolená

Děti a dovolená

Dostaly jste v zaměstnání v tomto letním období dovolenou a přemýšlíte nad tím, co podniknout, abyste zabavily samy sebe i Vaše dítka? Máte mnoho možností, z nichž můžete vybírat.

I bez peněz to jde

Pokud je Váš rodinný rozpočet napjatější a neplánujete právě vyrazit někam k moři, postačí vyrazit na jednodenní výlet někam za kulturou.

Autor obrázku: Honza Soukup

Někdy však zcela postačí zapakovat deku, náhradní oblečení pro děti, pití, nějakou tu svačinku, ručník, pár drobných na zmrzlinku a hurá někam k vodě či na pouhý odpolední či celodenní piknik.

Někteří z Vás, kteří mají možnost vyrazit na chalupu nebo chatu, poberete, co je třeba a bez rozmýšlení tam odjedete. Tam si něco dobrého ugrilujete, zatímco Vaši potomci si užívají řádění na zahrádce, pískovišti nebo v bazénu.

Zábava pro všechny

Snažte se aktivně zapojovat do herních aktivit Vašich dětí. Dozajista si užijete společně spousty legrace a navíc společně strávené chvíle upevní Váš vzájemný vztah. Dovolená je právě od toho, abyste co nejvíce času strávily s rodinou a odpočinkem.

Zatímco si Vaši děti hrají na hřišti, Vy můžete v poklidu odpočívat nedaleko na dece při čtení časopisů, knížek či luštěním křížovek. Večer pak máte jistotu, že Vaše dítka budou po celodenním dovádění, tak unavení, že budou večer téměř spát ve stoje. Takže jakmile děti uložíte, můžete se v poklidu věnovat svým partnerům. Posedět si venku při měsíčku se sklenkou vína nebo piva, dokáže velmi snadno navodit velmi romantickou atmosféru.

Neměly byste však Vaši rodinnou dovolenou trávit zavření doma, ven vycházet pouze na nákupy nebo jen hodinové vyběhnutí s dětmi na dětské hřiště. Po čase byste nenáviděly samy sebe za lenivost a Vaše děti, Vás, za netečnost, nudu a nezájem o jejich osobu.

Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi

Než vyrazíme na dovolenou, měli bychom si uvědomit několik kritérií.

Vzdálenost z našeho místa bydliště

Nepojedeme v autě moc dlouho, zvládnou naše děti tak dlouho cestu? Nezvolíme raději jiný způsob dopravy?
Autor obrázku: Lauren Manning

Pokud ale zvolíme leteckou dopravu, musíme si uvědomit, že fronty, které musíme vystát na letišti při odbavení a potom čekací doba do příletu letadla, jsou taky stresové faktory pro naše děti. Pokud bude v letadle nějaký vážný problém, například zjistíme, že dítě má fobii z létání, pak se kvůli nám letadlo neobrátí a nezmění kurz směrem domů. V letadle musíme respektovat určitá pravidla a dítě chtě nechtě musí vydržet.

Rodinám přátelské hotely

Než vyberete místo, zapátrejte, jestli je hotel uzpůsoben pro rodiny s dětmi. V některém hotelu „nejsou zvědavi“ na malé děti, které se několikrát za noc budí a usedavým plakáním budí ze sna ostatní hotelové hosty. Ani nejsou zvědaví na naše malé tryskáče při svátečně prostřené tabuli.
A co děti – mají si kde hrát? Pokud je v dosahu dětské hřiště, s
trampolínou a venkovním bazénem (ideálně vnitřním), pak se jeví jako výborné místo pro rodiny s malými dětmi. Dospělí si konečně trochu odpočinou a dětičky dovádí na přilehlých atrakcích.
Výborným nápadem je také ranč nebo rodinná farma, na které se děti mohou vyřádit a zároveň se něco dozvědět o životě na vesnici (například i to, že kráva není fialová, ale krásně hnědá atd.) Na takto uzpůsobených farmách mají i doprovodné programy pro případ nepříznivého počasí, například společenské hry, ukázky výrobu sýrů či lidových řemesel.

Délka dovolené

Pak bychom měli promyslet délku dovolené. Pokud pojedeme na víkendovou
návštěvu farmy, pak je ideální zvolit tu nejbližší, protože by se mohlo stát, že většinu naší drahé dovolené strávíme v autě a z dovolené nebudou mít nic jednak naše děti, ani my sami.
Autor obrázku: surlygirl

Pokud jsme se rozhodli strávit s našimi ratolestmi alespoň pětidenní a vícedenní dovolenou, pak můžeme jet do vzdálenějších koutů naší republiky a prozkoumat krásy a taje, které náš region nenabízí.

Měli bychom myslet na nepřízeň počasí a pokud opravdu taková situace nastane, pak bychom měli mít připravený pán B, který se bude konat ve vnitřních ubytovacích prostorách, ideálně by takový program připravovalo samo ubytovací zařízení, ale pokud se tak nestane, měli bychom mít nějaké hry, které by nám ukrátili dlouhou chvíli.
Ať se chystáte kamkoli, nechte svoje starosti, trable s tchýní, pracovní zátěž doma a zkuste si dovolenou pořádně vychutnat a užít. Vždyť chodíte celý rok do práce a šetříte si na ni, těšíte si na ni a pak z ní budete ještě dlouhou dobu čerpat.
slevy
slevy, Autor obrázku: Paul Inkles

Hromadné slevy na slevových portálech se za posledních několik let staly velice oblíbenými. Jedná se o výhodné nabídky, kdy na některých můžete ušetřit několik tisíc korun. Záleží samozřejmě na výběru, pokud se jedná o nějakou službu, zboží nebo dovolenou v zahraničí. Výhodnost slev pro obě strany je zřejmá i svou oblíbeností a popularitou. Zákazník ušetří a prodejce je spokojen s přívalem spokojených a nakupujících zákazníků.

Nehledanějšími slevami na slevových portálech jsou zaručené slevy na pobyty, tedy dovolené, wellnes pobyty, zájezdové pobyty, relaxační pobyty, lázně a ostatní. Na těchto nabídkách nikdy nemůžete tratit. Vždy jsou výhodné. Často se jedná o dovolené z nabídky last minute nebo naopak first minute. Cestovní kanceláře se snaží o to, aby naplnily termíny. Nechtějí, aby jim zůstaly volná místa a proto je pro ně výhodnější udělat akci na slevovém portále než čekat, zda se vůbec zájezdy prodají.

Velice oblíbených slevovým portálem je topsleva.cz. Zde se můžete zaregistrovat, nastavit si konkrétní slevu, kterou hledáte, a bude vám chodit do emailu pouze to, o co máte zájem. Pokud žijete v Ostravě, zvolíte si slevy Ostrava a budou vám chodit aktuální slevy týkající se tohoto města. Chystáte se na wellness pobyt? Chcete si odpočinout, relaxovat unavené tělo i duši, nechat se rozmazlovat masážemi? Pak vyhledejte wellness pobyty slevy na portále topsleva.cz a užijete si tento zážitek i vy. Máte rádi dobré pivo a víno? A víte, že jedním z nabízených wellness pobytů jsou pivní nebo vinné lázně? Jedná se například o 90minutové procedury pro jednu osobu nebo pro pár, kdy si prokrvíte tělo i mysl, podpoříte očistu organismu a při proceduře si můžete užívat neomezené množství vámi vybraného nápoje. Na tuto proceduru navazují další, jako jsou pivní nebo vinné masáže, zábaly apod.

Využijte i vy nabídky slevového portálu topsleva.cz a budete stejně, jako spousta jiných ověřených zákazníků, nadmíru spokojeni.