Tag Archives: vzdělávání
Zoologická zahrada je oblíbeným návštěvním místem, zejména pokud máte doma nějaké zvídavé děti, které mají rády zvířátka a chcete je na delší čas zabavit. Rozhodně je velice dobře chodit do Zoo, protože děti se zde mnohé naučí. Avšak můžete mít vlastní Zoo i v mobilech.
ZOO v mobilu?
Jedná se o speciální aplikaci, která vám dá možnost nahlédnout do zoo. Nejsou to přímo virtuální procházky zoologickou zahradou, ale v aplikaci můžete najít obrázky daných zvířátek a také zajímavé informace o něm. A co víc, tyto informace jsou psány zajímavou či vtipnou formou, tak aby to každého bavilo.
Komu tato aplikace slouží?
Když dostanete obrázek zvířete a k němu zajímavé povídání, hned se vám nabídne, že je aplikace určená
Stručná definice knihovny by zněla – místnost plná knih. Jenže když se podíváme do hloubky, knihovna skrývá velký poklad. Knihy přináší lidem mnohé, vedle správného pravopisu a fantazie také moudrost, jak pronesl Jan Ámos Komenský: „S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole.“
Kdo knihovnu navštěvuje nejčastěji?
Když vejdete do knihovny, ve většině případů narazíte na seniora, který už je v důchodu a doma nemá co dělat, tak si den zpříjemňuje čtením knih. Jsou to lidé, kteří od malička byli vedeni k tomu, aby se ve volném čase věnovali čtení, protože byla doba, kdy televize nebyla tak obvyklým doplňkem. A pak se v knihovně vyskytuje malá troška studentů, kteří
Nadané děti
Mnoho rodičů si postupem času vývoje jejich potomků všímají, že jsou něčím výjimeční. Někdy se jedná o takové věci, jako je, že se dokáže naučit v raném věku písmenka, takže dokáže velmi brzy číst. Někdy třeba i dříve než nastoupí do školy.
Autor obrázku: KOMUnews
Většinou si s těmito dětmi časem běžní učitelé neví rady, protože většinu učiva zvládá jako nic. Pak to buď rodiče řeší speciálními školami zaměřenými právě na tyto nadané dětičky. A v jiných případech škola umožňuje přeskočit ročník, či spojit dva ročníky v jeden.
Jindy se jedná o sportovní nadání, kdy jsou děti schopny překonávat různé sportovní cíle bez větší námahy či snahy. No, prostě, jde jim to samo od sebe.
Dalším
Jak naučit děti … – druhá část
Zkoušejte s nimi psát i písmenka tvořící jejich jména. Nejlépe zkratky jmen pro snazší pamatování. Písmenko po písmenku a stále dokola. Ptejte se dítěte kdykoli a kdekoli na barvy, které kolem sebe vidí. Ať Vám napočítá do pěti či deseti a vždy nesmíte zapomenout pochválit.
Musíte však také počítat s tím, že Vaše dítě se bude špatně soustředit nebo dokonce to bude dělat úmyslně. Proto se raději obrňte trpělivostí a nekřičte na svého potomka. Ani Vy jste jistě nebyli jiní, když jste byli malý.
Zkoušejte učení po troškách a po chvilkách. Třeba několikrát denně a třeba jen po pár minutách. Nezapomeňte to s nimi neustále opakovat. Pokud budete nutit dítě sedět u stolu a učit
Jak naučit děti … – první část
Každý z Vás se celý život něco učí. Nejvíce je to však důležité od úplného narození. Malá miminka se učí papat, rozpoznávat světlo, tvary, barvy, hlas rodičů i to, že mají mokro v plínce a vyžadují přebalit.
Později se začínají učit reagovat na jednotlivé požadavky, lézt, sedět, zvedat hlavičku. Učí se k čemu slouží ručičky a nožičky, i to jak upoutat Vaši pozornost. Dále se snaží naučit vydávat zvuky, slabiky a mnohem později i jednoduchá slova.
Budou se učit chodit na nočník, spát ve velké posteli, plnit jednoduché příkazy, jako uklizení hraček, nebo i to, že odnese papír od sušenky do odpadkového koše. Jakmile se dostanou do věku, kdy je pro ně velmi důležité právě