Bolest bříška u miminek

Bolest bříška u miminek

Autor obrázku Should Be Folding Laundry

Jistě to znáte, vaše ratolest pláče celé hodiny bolestí a bříško má nafouklé a tvrdé. Miminka ještě nemají dostatečně silné svaly a tak jim i malý větřík v bříšku může způsobit velkou bolest. Naštěstí existuje několik typů, jak svému dítěti pomoci.

Speciální krémy:

V lékárně se dá sehnat ohromné množství krémů, které vašemu uzlíčku pomohou. Masírujte bříško několik minut ve směru hodinových ručiček alespoň dvakrát denně. Já osobně jsem s pomocí krému valné úspěchy nesklidila, ale každé miminko je jiné a tak je třeba vyzkoušet vše.

Kapky:

Na trhu je mnoho různých kapek na větříky. Myslím, že nejoblíbenější je Espumisan pro děti s banánovou příchutí. Nepoužívejte ale kapky neustále. Snažte se pomoci dítěti, aby posílilo své svalstvo a bylo schopné to zvládnout samo. Kapky sice většinou pomohou, ale jejich zrádnost je v tom, že dítě si na ně může zvyknout a pak se nebude snažit samo.

Fenyklový čaj:

Myslím, že je mnohem účinnější, než mastičky na větry. Můžete koupit porcovaný fenyklový čaj nebo vyvařit samotný fenykl. Já zároveň s fenyklem vařím i několik zrníček kmínu a je to velmi účinné. Dávejte miminku čaj mezi jídly a jistě uvidíte výsledky

Teplý polštářek:

Má oblíbená pomůcka. Kupte polštářek naplněný třešňovými peckami a ohřejte ho v mikrovlnce. Pecky udrží teplo skutečně dlouho a zároveň bříško masírují. Teplo polštářku navíc často pomáhá dětem lépe usnout.

Cvičení:

Autor obrázku uzi978

Položte miminko na podložku a jemně mu přitiskněte kolínka k bříšku. Pak vezměte levou ruku a pravou nohu a křížem se snažte dotknout kolínka a lokte. Totéž opakujte s pravou rukou a levou nohou. A pak zase kolena jemně na bříško. Nejen že tím uvolníte větry, případně stolici, ale zároveň posilujete miminku svaly. Na toto cvičení nezapomínejte, i když už bude dítě pást hříbátka. Ležení na bříšku ještě neznamená konec bolesti bříška.

Teploměr a speciální hadičky:

Tato technika sice opravdu vždy zabere, ale raději ji použijte jen pokud to bude opravdu nezbytně nutné. Teploměrem můžete dítku při neopatrném zacházení ublížit. Navíc pokud používáte teploměr nebo speciální hadičky z lékárny, může vaše dítko zlenivět a vy se pak můžete ocitnout v začarovaném kruhu.

Tyto pomůcky totiž vašemu miminku pomohou prakticky bez námahy a některé děti si na toto snadno zvyknou a pak se přestanou snažit. Děti navyklé na časté zavádění hadiček nebo teploměru pak mohou mít problémy se střevy a to přece nechceme.