Potřebujete hlídání pro vaše dítě? Máme pro vás tip!

Skloubit rodinný život s prací není někdy úplně možné. Pokud i vy potřebujete děti pohlídat, ale nepomůže vám rodina či blízcí, máte jedinou možnost – svěřit dítě do péče cizí osoby, což nemusí být jednoduché. Inzerátů, kde se lidé nabízí jako „hlídači“ je sice mnoho, ale nikde není psáno, že se jedná o seriózní osobu. Chcete-li mít jistotu, že dítě svěříte zodpovědné osobě, měli byste se poohlédnout po nabídce agentur. Poradíme vám, na co se při výběru chůvy zaměřit a máme pro vás i tip na prověřenou agenturu na hlídání dětí.

Když chcete najít vhodnou chůvu

Při výběru paní na hlídání je třeba si dát velký pozor. V první řadě musíte mít v takového člověka důvěru. Pokud budete přece jen vybírat přes inzerát, nechte si ukázat reference a nejlépe si vezměte kontakt na rodinu, kde chůva působila před vámi. Nebojte se zavolat a zeptat se na zkušenosti. Měli byste také přesně vědět, co vše od chůvy budete potřebovat. Někdy je možné se domluvit i na doprovodu do školy apod. Chůva by jasně měla vědět, co smí a nesmí dělat. Určete si proto rozsah prací smlouvou a ne jen ústně. Několik dalších pravidel najdete v tomto článku.

01

Agentura jako lepší volba?

Hlídání dětí je práce, která vyžaduje praktické zkušenosti, a proto určitě doporučujeme se spolehnout na služby agentur. Naším tipem pro vás je Agentura Slunečnice, která se na hlídání dětí specializuje již od roku 2000. Nabízí hlídání dětí v Praze a v jejím blízkém okolí. Agentura zaměstnává prověřené chůvy, které mají s hlídáním bohaté zkušenosti.

02

Nabízí hlídání krátkodobé i dlouhodobé, když jsou děti nemocné a třeba i na firemních akcích. Chůvy zajistit doprovod dětí do školy či na kroužky apod. Agentura Slunečnice nabízí i služby hlídání na zkoušku – během dvou dní si budete moci chůvu vyzkoušet, tato zkušební doba je zcela zdarma! Z hlediska kvality a bezpečnosti je hlídání dětí zprostředkované skrze agenturu mnohem lepší volbou. Cenově vychází stejně či ještě levněji než od soukromých osob.

Kromě hlídání dětí nabízí Agentura Slunečnice i úklid domácnosti v Praze a zaměstnává i pečovatelky, které zajistí profesionální péči o seniory.