Nástěnky

Nástěnky

Každé dítě, se svou fantazií, je velmi tvořivé stvoření. Velmi rády kreslí, vytváří různé koláže a ještě raději svá díla vystavují všem kolem na odiv. Někteří rodiče proto tyto dětské výtvory dává na ledničku či věší a lepí všude, kde to jde. Pokud se ale chcete vyhnout přeplněným stěnám či polepené ledničce, pak dozajista zvolíte možnost využití různých nástěnek.

Autor obrázku: Ryan McFarland

Pokud nechcete právě utrácet peníze za nástěnky v obchodě, pak lze doma vyrobit nástěnku z kusu lepenkové krabice, prokladu či nějaké dřevěné překližky. Poté stačí jen kus provázku a hřebíček zatlučený do zdi, a hned, můžete nástěnku zavěsit v dětském pokoji.

Ale ani kupované nástěnky, vyrobené převážně z korku, nejsou k zahození. Pokud si přikoupíte buď špendlíky nebo připínáčky, máte po starostech. Každý umělecký výtvor prostě a jednoduše „připýchnete“ na nástěnku.

V případě, že se Vašemu dítku nebude líbit jednotlivé rozmístění obrázků na nástěnce, může si je samo přesunout podle „svého gusta“ do jiné části nástěnky. No, a pokud děti omrzí koukání na vlastní výtvory a obrázky, docela dobře může tato nástěnka sloužit k vystavování různých fotek.

Dá se říci, že nástěnka „roste“ s Vašimi dětmi. V dětských letech bude plná „uměleckých dílek“, v pubertě zase psaníček od zamilovaných ctitelů a později fotek ze životních etap v rozmezí několika let.

Dekorace

Dekorace

Připravujete dětský pokoj na příchod Vašeho nového člena rodiny? Pak dozajista kromě základního vybavení, vždy musíte myslet i na drobnosti, jako dekorace.

I tyto maličkosti dokáží utvořit nádherný celkový dojem.

Mezi takovéto dekorační drobnosti patří například:

  • různě barevné závěsy na oknech, či nad postelí
  • koberečky
  • samolepky pohádkových postaviček nalepené na skříňkách
  • vtipně vymalovaný celý dětský pokojíček
  • barevné boxy na hračky
  • „cinkrlátka“ zavěšené ze stropu
  • dětský kolotoč nad postýlkou a mnoho podoných předmětů
Autor obrázku: Mads Bødker

Takto nápaditě vyzdobený pokojíček dokáže Vaše dítko velmi zaujmout, a to pak bude rádo trávit čas hraním si v příjemném prostředí.

Mnoho dekorací, nejenže dokáže zaujmout dětskou pozornost, ale i stimuluje jeho dovednosti. Pokud například pořídíte koberec s motivem křižovatky, bude jezdit s autíčky „podle předpisů“ a díky Vašemu upozornění brzy zvládne i přecházet přes přechody.

Různé samolepky rozeseté po pokoji zase dítěti usnadňuje rozpoznávání pohádkových postaviček, autíček, tvarů a mnoha dalších předmětů.

Máte možnost dětský pokoj dozdobit těmito dekoracemi dle Vašich vlastních představ, nebo za pomoci různých odborníků na bytovou problematiku.

Nebojte se popustit uzdu fantazii při výběru těchto drobností. Hlavní je účelovost a zároveň příjemné prostředí, kde bude dobře nejen Vám, ale co je nejhlavnější, i Vašemu dítěti.