Čekání v nemoci

Čekání v nemoci

Zjistili Vám závažné onemocnění a bojíte se s tím svěřit Vaší, až doteď šťastné rodině? A hlavně Vašim dětem? Rozhodně to netajte Vašim partnerům! Budete potřebovat spousty psychické a morální podpory do dalšího boje s touto zákeřnou nemocí a jejich pomoc Vám dodá více potřebných sil.

Menším dětem se takováto událost jen velmi těžko vysvětluje, a ještě hůře se jim to chápe. Nejhorší období však bývá při čekání na různé výsledky vyšetření a každé objetí Vašich blízkých s Vámi dokáže zázraky. A to nejen pro Vás nemocné, ale i pro Vaši rodinu, je toto čekání doslova nervy drásající. A je zcela jedno, zda toto čekání s Vámi prožívají Vaše vlastní děti, nebo vy, dospělí, pokud se jedná o onemocnění Vašich vlastních rodičů. Stále jste jejich dětmi, ať jste dospělí, nebo je Vám třeba patnáct let.

Autor obrázku: Mishio

Neměly byste své zdravotní komplikace tajit před Vašim okolím, protože strach a obavy z budoucnosti je boj na „dlouhou trať“, při níž je důležitý optimismus a podpora Vašich milovaných.

Každé dítě jen velmi těžko snáší pohled na nemocného rodiče , kterého nade vše miluje a zbožňuje a vědomí toho, že o něho může kdykoliv přijít, je nesnesitelné.

Ani pro Vás však není jednoduché zatěžovat Vaše milované se svým utrpením. Nikdy se však nesmíte vzdávat naděje v lepší časy. Dnešní medicína je již na velmi vysoké úrovni a existuje i mnoho nových léků. Každý den najdou nové řešení, novou metodu, léky

Někdy Vás Vaši blízcí, hlavně děti, dokáží velmi překvapit svou silou a energií, s jakou Vám dokáží stát po boku v těchto těžkých okamžicích. Podpora ze strany Vašich blízkých je neocenitelná jak pro Vás, tak i pro ně samotné, protože to pomáhá i jim při vyrovnávání se s vzniklou a nepříjemnou situací.

Bolest, strach, obavy a mnoho dalších pocitů bude sice zažívat celá Vaše rodina, ale pokud budete držet pevně pospolu, pak překonáte veškeré nástrahy života!