Knihy pro dospělé – i na mateřské dovolené se oddejte četbě

Knihy pro dospělé

Autor obrázku: Lech Karol Pawłaszek

Spousta maminek, které jsou na mateřské dovolené, mají čas si aspoň na chvíli vzít do ruky knihu. A dalšími dospělými čtenáři bývají důchodci, kteří mají na důchodě dost času. Ale nemusíte být ani na mateřské dovolené ani důchodce, abyste si udělali čas na čtení knih. Někdy je dobré, když vypnete a uzavřete se do děje knihy, zvlášť jestli jste měli nějaký náročný den.

Příkladové knihy:

Milenky a hříšníci – Lenka Lanczová

Kniha určená ženám, kdy jsou hlavními hrdinkami dvě ženy a po kapitolách každá píše svůj život. Problém je v tom, že mají jednoho společného muže. Jedna je jeho manželkou a ta druhá milenkou. Je to kniha, která není daleko od reálného světa a u které nemusíte přemýšlet, taková červené knihovna pro bezesné noci.

Naděje má hluboké dno – Jaromíra Kolárová

Silný příběh, kdy hlavní hrdinka má muže, který trpí Alzheimerovou nemocí a sama má rakovinu. V této knize popisuje rodinné vztahy, ale i prostředí nemocnice. Je to kniha, která ve vás zanechá hlubokou emoci.

Erich Maria Remarque, Ernest Hemingway

Autoři, kteří zaujmou jak muže, tak i ženy. Jejich knihy popisují zážitky z první světové války, společně se propojující s přátelstvím a láskou. A psané stylem, který vás pohltí, a vy si dokážete plně představit, jaké to všechno bylo. Žijete příběh společně s hlavními hrdiny. Ať už sáhnete po jakékoliv knize od těchto dvou autorů a zajímá vás tohle období, nemůžete být zklamání.

Sám nejsi nic – Stanislav Kostka Neumann

Tato kniha je zejména pro ty, kteří dávají přednost poezii. Stanislav Kostka Neumann byl anarchistický buřič a podle toho vypadá i jeho umění.

Kytice – Karel Jaromír Erben

Krásné a jednochodé básně s tragickým konce (= balady – balada je lyricky epická báseň, která má smutný děj a tragický konec.)

Knih je velké množství a neuvěřitelné škála pro výběr žánrů, proto pokud máte vymyšleno, o čem by kniha měla být, jaký příběh popisovat, tak aby se líbila tomu, komu jí dáte, je lepší se poradit s osobou, která vám knihu prodává. Nebo také lze vybrat knihu podle povahy člověka a s tím vám také poradí osoba v knihkupectví. Nejlepší je, když si čtenář sám vybere knihu, kterou by si rád přečetl, protože tam máte jistotu, že se mu bude líbit.