Kultura vs. děti

Kultura vs. děti

Toužíte po nějakém tom kulturním zážitku, kterým vystřídáte kažoddení procházky, učení ježdění na kole, pískoviště… ale bojíte se reakce Vašich dětí, protože jste ještě s nimi nikdy nikde nebyli? Máte velkou spoustu možností, kam vyrazit i s dětmi bez obav, že Vám ztropí ostudu nepřiměřeným chováním a vyrušováním. Rozhodně nějakou takovouto akcí neuškodí ani sobě, ani dětem.

Autor obrázku: Lowell Hendrix

Lze vyrazit na různá dětská pohádková představení, do divadla, kde hrají divadelní hry s dětskými tématy, jako je loutkové divadlo nebo můžete vyrazit do kina. Existuje mnoho takovýchto akcí, které nejen vzdělávají, ale i pobaví. Navíc strávíte volný čas s Vašimi dětmi a ony se budou cítit velmi důležité.

Pokud vyrazíte na nějaká dětská představení, pak rozhodně Vaše dítka oblečte do slušivých oblečků, protože i tím jim velmi dokážete zvednout sebevědomí a navíc se budou moci „natřásat“ před ostatními účastníky představení ve svých nejlepších šatičkách. Budou i velmi natěšené, protože budou moci zažít něco nového a pro ně zatím neznámého.

V případě, že se rozhodnete vyrazit do kina, nechte Vaše děti zvolit, na co konkrétního to bude. Nejvíce děti milují kreslené pohádky a vědomí toho, že samy mohly zvolit jednu konkrétní, Vás odmění objetím a šťastnými ohníčky v očích.

Ve větších městech existuje mnoho multikin, kde se navíc k oblíbené pohádce dosyta „nacpou“ popcornem a zapijí výtečnými nápoji. Ale i venkovská kina mají své oslnivé kouzlo, takže odhoďte věčné výmluvy o únavě a vyražte někam za kulturou, dostanete tak děti od počítačů a televizí!

Nezapomeňte však Vaše dítka doma náležitě instruovat o společenském chování na těchto akcích. Aby neposkakovala, neběhala, nekřičela, nevyrušovala, nevrtěla se na vrzajících sedadlech, nemluvila krom přestávek příliš hlasitě nebo nestrkala prstíčky kam nemají, aby nedošlo ke zranění.

Nebojte, Vaše děti nejsou žádná monstra a při těchto dětských kulturních akcích, se s nějakým tím vyrušováním počítá. Strávíte volný čas společně, jako šťastná rodina a ještě se navíc všichni i kulturně vyžijete!

Děti a dovolená

Děti a dovolená

Dostaly jste v zaměstnání v tomto letním období dovolenou a přemýšlíte nad tím, co podniknout, abyste zabavily samy sebe i Vaše dítka? Máte mnoho možností, z nichž můžete vybírat.

I bez peněz to jde

Pokud je Váš rodinný rozpočet napjatější a neplánujete právě vyrazit někam k moři, postačí vyrazit na jednodenní výlet někam za kulturou.

Autor obrázku: Honza Soukup

Někdy však zcela postačí zapakovat deku, náhradní oblečení pro děti, pití, nějakou tu svačinku, ručník, pár drobných na zmrzlinku a hurá někam k vodě či na pouhý odpolední či celodenní piknik.

Někteří z Vás, kteří mají možnost vyrazit na chalupu nebo chatu, poberete, co je třeba a bez rozmýšlení tam odjedete. Tam si něco dobrého ugrilujete, zatímco Vaši potomci si užívají řádění na zahrádce, pískovišti nebo v bazénu.

Zábava pro všechny

Snažte se aktivně zapojovat do herních aktivit Vašich dětí. Dozajista si užijete společně spousty legrace a navíc společně strávené chvíle upevní Váš vzájemný vztah. Dovolená je právě od toho, abyste co nejvíce času strávily s rodinou a odpočinkem.

Zatímco si Vaši děti hrají na hřišti, Vy můžete v poklidu odpočívat nedaleko na dece při čtení časopisů, knížek či luštěním křížovek. Večer pak máte jistotu, že Vaše dítka budou po celodenním dovádění, tak unavení, že budou večer téměř spát ve stoje. Takže jakmile děti uložíte, můžete se v poklidu věnovat svým partnerům. Posedět si venku při měsíčku se sklenkou vína nebo piva, dokáže velmi snadno navodit velmi romantickou atmosféru.

Neměly byste však Vaši rodinnou dovolenou trávit zavření doma, ven vycházet pouze na nákupy nebo jen hodinové vyběhnutí s dětmi na dětské hřiště. Po čase byste nenáviděly samy sebe za lenivost a Vaše děti, Vás, za netečnost, nudu a nezájem o jejich osobu.