Jak zabavit vaše dítě?

Lego: Joe Shlabotnik

Každý rodič nám dá za pravdu, že zabavit dítě dá někdy pořádně zabrat. Obzvláště, když potřebují maminky připravovat oběd, jsou děti nejvíce zlobivé a jak se říká “ už neví roupama co by“! Možná to chce správnou hračku! Ano, uvědomujeme si, že dnešní dětské pokojíčky hračkami praskají ve švech. Jde však o to, jestli tam děti mají hračky, které jsou zároveň edukativní a správně rozvíjí jejich fantazii. Některé děti mají problém se samy zabavit, a proto hračky, které neplní svůj účel – tedy zabavit a někdy i poučit je příliš nenaplňují.

Některé děti by jen svou fantazií postavili hrad a celý vymyšlený svět okolo, jiné tolik fantazie zase nemají. My z 4kids nabízíme široký sortiment hraček pro kluky a holky, pro malé i velké, pro hodné i zlobivé, prostě hračky pro všechny děti, které touží po opravdové zábavě. Problém pak nastává, když máme vybrat právě jednu hračku, která by dítě zaměstnala. Říká se sto lidí, sto chutí a u dětí platí toto pravidlo stonásobně! Barbie panenka, která se líbí devíti holčičkám, může té desáté připadat nezajímavá.

Kostička, ke kostičce a dítě si ani neuvědomí, že ho hra pohltila

Když však opravdu toužíte zabavit dítě a chcete vsadit na jistotu, doporučujeme vám některou ze stavebnic Lego! Stavebnice samy o sobě podněcují fantazii dítěte. Každá Lego sada nabízí vždy spoustu barevných kostiček , které dítě vybízejí k okamžitému stavění! Dítě se nenechá dlouho přemlouvat a začne hromadu „hala, bala“ poházených kostiček zpracovávat. Ani si pak neuvědomí, že ho hra naprosto pohltila a strávilo u ní pěkný kousek času, času tolik drahocenného pro maminky.

S Lego City mohou maminky v klidu dovařit oběd

Obzvláště pak série Lego City zaujme kluka i holku. Svým příběhem se tato série asi nejvíce přibližuje reálnému životu. K postavení nabízí prvky jednotlivých záchranných sborů, městských staveb a dalších zajímavých věcí. Dítě se tak seznámí s jednotkami záchranných sborů, s jednotlivými profesemi a v reálném životě své nově nabyté znalosti dokáže použít. Proto je Lego stavebnice brána i jako edukační hračka, která dítě obohatí o nové poznatky.

S Lego City postavíš svoje vlastní město!

Se sérií Lego City postavíš vlastní město! Co v něm nesmí chybět? Určitě pořádné hasičské auto, robustní helikoptéra, policejní i hasičská stanice, jeřáb a další neméně důležité stavby a stroje. Lego City dohlédne na to, abys od rozestavěné stavby neodešel! Zahraj si na policii a vyšetři záhadnou krádež v muzeu, nebo raději věnuješ svůj čas k postavení Polárního základního tábora? Vše je jen na tobě! Série Lego City bezesporu patří k hračkám, kterými děti určitě zabavíte!

LEGO Technic. Až mrazivě realisticky zpracované modely

Je podle vás stavebnice LEGA primitivní skládačkou, která je vhodná akorát tak pro malé děti? A těm větším už nemá co nabídnout? Pak ještě asi neznáte sérii LEGO® Technic. Detailnost zpracování a náročnost sestavení jednotlivých modelů dělá z Technicu ideální skládačku pro děti daleko za hranicí začátku školního věku. A garantujeme vám, že bez povšimnutí ji nenechají ani dospělí tatínkové. Jednoduše neodolají.

Trocha historie

LEGO Technic se na trhu poprvé objevilo roku 1977, tehdy ještě pod názvem Expert Builder (a že byl tento název hodně výstižný). O sedm let později, tedy v roce 1984, byla série přejmenována na dnešní Technic. Charakteristikou celé série je velké množství pro LEGO jinak nepříliš typických prvků – ozubených kol, náprav nebo trámů. Díky tomu stavebnice není statická, s jednotlivými díly lze pohybovat, různě je naklápět apod. Celá řada modelů navíc zahrnuje také elektrické motory nebo pneumatické části. Realističnost zpracování v některých případech doslova nahání husí kůži.

Od skútru až po formuli

A teďka to nejdůležitější. Jaké modely LEGO Technic vlastně nabízí? V drtivé většině případů dopravní prostředky nebo stavební stroje. Namátkou třeba sněžný skútr, pouštní závoďák nebo nákladní letadlo. Nepsaným králem série je pak formule 1.  Opravdová závodnička s otvíratelnou kapotou, samostatným zavěšením kol, osmiválcovým motorem s pohyblivými písty nebo nastavitelným zadním spojlerem. O tom, jak detailně tvůrci LEGA formuli zpracovali, se můžete přesvědčit např. v tomto videu. Úžasné, co říkáte?

Pozor: návykové

Detailnost zpracování jednotlivých modelů si klade určité nároky na manuální zručnost a technickou představivost vašich malých stavitelů. LEGO Technic je proto určeno větším dětem, některé modely doporučujeme pořídit nejdříve v 10 letech. A ještě lépe pak za asistence některého z dospělých. Není ovšem vyloučeno, že jakmile si k stavebnici jednou sednou, už je od ní nikdy neodtrhnete. Technic je vysoce návykové, jednou chytí a pak už nepustí. Ale pořád o dost lepší, než kdyby vaši andílci jen seděli u počítače nebo televize.