Domácí masky v boji proti akné

Domácí masky v boji proti akné

Autor obrázku: Caitlin Regan

Hodně dívek i kluků trpí na akné, mnoho z nich ale zatím nevyzkoušelo žádnou domácí pleťovou masku. Akné není lehké se zbavit, ale existují masky, které si můžeš udělat sama doma a pleti přímo pohádkově pomůžou.

Pokud trpí ale opravdu rozsáhlým akné, pak pleti nepomůže sebelepší maska. Také je potřeba zjistit svůj důvod akné. Pokud není o pleť dostatečně pečováno, pak pleťová maska zabere, pokud je původ akné spíš po hormonové stránce, zkus zajít za dermatoložkou a až poté léčbu doplňovat i maskami.

Důležitým krokem u každé masky je to, aby pleť byla dokonale odlíčená a vyčistěná. Jinak účinky nebudou žádné.

Kvasnice

Rozmělněné droždí smíchej s vodou. Poté nanes na pleť. I když ti to nebude zrovna dvakrát vonět, účinky jsou přímo kouzelné. Droždí tvou pleť vyčistí, má protizánětlivé účinky a zanechá hladkou pleť. Proto se určitě nenech zastrašit vůní a vyzkoušej to.

Okurka proti mastnotě

Nastrouhej salátovou okurku, její šťávu pak smíchej s několika lžícemi bílého jogurtu nebo tvarohu a citronové šťávy. Vše míchej spíše do hustší konzistence. Poté směs nanes na pleť a nech ji zaschnout. Maska pomůže při otocích očí, kruzích pod očima, zbaví pleť přebytečného mazu.

Maska z aspirinu

Maska z aspirinu tvou pleť rozjasní a pomůže i proti akné. Pokud máš ale na obličeji z akné krvavé stroupky, s touto maskou bys měla počkat, než se tvá pleť alespoň trochu uzdraví.

Do skleničky dej 2-3 tablety aspirinu, zalij lžičkou vody a nech prášky rozpustit. Poté smíchej s 1-2 lžičkami medu. Tuto hustou hmotu si pak nanes na obličej. Masku po 15 minutách důkladně smyj vlažnou vodou.