Přehnaná hygiena

Přehnaná hygiena

Trocha té špíny neuškodí, ale přehnaná hygiena by mohla!

Najde se mnoho rodičů, kteří striktně dodržují až přehnanou hygienu a jejich vlastní okolí je i mnohdy za to odsuzuje. Neměly byste to s hygienou ale příliš přehánět. Mohlo by to více uškodit, než to být ku prospěchu.

Dodržovat hygienu, ano, ale ne zase až moc přehnaně. Děti totiž milují, pokud se mohou ručičkami „vrtat“ v pískovišti, nebo v hlíně na Vaší zahrádce, a stejně tak se do těchto nečistých místeček usadit. Tudíž zákonitě skončí zamazané od hlavy až k patě. Následné vykoupání se ve vaně je pak pro ně jakousi odměnou, než trestem za jejich řádění ve špíně.

Autor obrázku: Diane Gregg

Ani umytí rukou před každým jídlem rozhodně neuškodí, protože všudypřítomné bakterie Vás ohrožují na každém kroku.

Ale ti, kteří si téměř každých deset minut myjí ruce různými dezinfekčními přípravky, již tak obvyklý jev není. A když k tomu navíc nutí i ostatní členy domácnosti, velmi brzy to začnou odmítat dělat.

Uklízení domácnosti dezinfekcí je také velmi časté, ale ne x-krát za den. Někteří dokonce dezinfikují stolky po každém jídle. Stačí málo a uděláte ze svého dítka alergika, nebo astmatika, popřípadě způsobíte ekzém.

Objevily se již i takové případy, kdy rodiče venku své děti okřikují, aby na nic našahaly, ani si nehrály s žádnými cizími hračkami, protože mohou být plné bakterií. V takovémto případě pak musí chudák dítě pouze sedět vedle své maminky na lavičce, a pouze z povzdálí závistivě a lítostivě sledovat, jak si ostatní děti na hřišti radostně hrají a dovádějí.

Přílišnou hygienou však můžete i Vašemu dítěti zdravotně ublížit a navíc Vás za Vaše okázalé jednání začít i nenávidět.

Dodržujte základní hygienické principy a rozhodně Vašemu dítěti zcela nic nehrozí.

Domácí masky v boji proti akné

Domácí masky v boji proti akné

Autor obrázku: Caitlin Regan

Hodně dívek i kluků trpí na akné, mnoho z nich ale zatím nevyzkoušelo žádnou domácí pleťovou masku. Akné není lehké se zbavit, ale existují masky, které si můžeš udělat sama doma a pleti přímo pohádkově pomůžou.

Pokud trpí ale opravdu rozsáhlým akné, pak pleti nepomůže sebelepší maska. Také je potřeba zjistit svůj důvod akné. Pokud není o pleť dostatečně pečováno, pak pleťová maska zabere, pokud je původ akné spíš po hormonové stránce, zkus zajít za dermatoložkou a až poté léčbu doplňovat i maskami.

Důležitým krokem u každé masky je to, aby pleť byla dokonale odlíčená a vyčistěná. Jinak účinky nebudou žádné.

Kvasnice

Rozmělněné droždí smíchej s vodou. Poté nanes na pleť. I když ti to nebude zrovna dvakrát vonět, účinky jsou přímo kouzelné. Droždí tvou pleť vyčistí, má protizánětlivé účinky a zanechá hladkou pleť. Proto se určitě nenech zastrašit vůní a vyzkoušej to.

Okurka proti mastnotě

Nastrouhej salátovou okurku, její šťávu pak smíchej s několika lžícemi bílého jogurtu nebo tvarohu a citronové šťávy. Vše míchej spíše do hustší konzistence. Poté směs nanes na pleť a nech ji zaschnout. Maska pomůže při otocích očí, kruzích pod očima, zbaví pleť přebytečného mazu.

Maska z aspirinu

Maska z aspirinu tvou pleť rozjasní a pomůže i proti akné. Pokud máš ale na obličeji z akné krvavé stroupky, s touto maskou bys měla počkat, než se tvá pleť alespoň trochu uzdraví.

Do skleničky dej 2-3 tablety aspirinu, zalij lžičkou vody a nech prášky rozpustit. Poté smíchej s 1-2 lžičkami medu. Tuto hustou hmotu si pak nanes na obličej. Masku po 15 minutách důkladně smyj vlažnou vodou.