Jakou matraci pořídit vašemu dítěti?

Miminka spí většinu času a tak je třeba jim dát tu správnou matraci, aby se mu ve vlastní posteli či postýlce dobře spalo. Nepodceňujte její výběr, protože i taková věc, jako je matrace, má velký význam pro vývoj vašeho miminka. Na kvalitě matrace tedy velmi záleží. Miminka jsou velmi citlivá i na použité materiály. Pevnější matrace je pro děti mnohem vhodnější, protože poskytuje páteři dobrou oporu. Je jasné, že miminko bude růst a tak je třeba počítat s tím i při výběru vhodné matrace. Pokud někde chcete šetřit, tak na matraci by to zcela jistě nemělo být. Novorozenci spinkají až 20 hodin denně a proto bychom jim měli dopřát komfort a spinkání jim maximálně zpříjemní.

guillermocinque / Pixabay

Při výběru se soustřeďte na to, z jakého materiálu byla matrace vyrobena. Nejlepší je PUR pěna, ta má totiž odpovídající tuhost i prodyšnost. Potah se dá vyprat při teplotě 60 stupňů Celsia, ovšem i praní na 90 stupňů Celsia je možné. Pokud má vaše dítě alergii, tak máte možnost koupit matraci, která je vhodná pro alergiky. Ty mají speciální složení, které eliminuje výskyt roztočů. Uvnitř matrace je sucho a zabraňujete také případnému tvoření plísní. V malé postýlce děti spinkají přibližně do dvou, někdy i tří let, poté už přecházejí do postelí větších a i tady je třeba myslet na to, že je důležité pořídit kvalitní matraci, která bude vašemu dítěti maximálně vyhovovat.

Děti potřebují kvalitní matrace v každém věku a tak je lepší pořídit zcela novou matraci, která nebude z druhé ruky. V matraci, která již byla použitá, hrozí zvýšený výskyt bakterií a plísní. Pokud nemáte peníze na novou postel, tak svému dítěti klidně kupte postel starší, ovšem peníze do nové matrace rozhodně investujte. Pokud budete pořizovat dětskou postel, kupte už rovnou větší rozměr, abyste nemuseli postele stále měnit a dokupovat nové matrace s tím, jak dítě roste. Vytvořte vašemu dítěti podmínky pro dobrý spánek a to v každém věku. Jeho zdraví to rozhodně potřebuje.