Poradny a odborníci na děti

Pradny a odborníci na děti

Stále více a více rodičů si neví rady se svými potomky. Mají pocit, že jim „přerůstají přes hlavu“ a jejich nepřiměřené reakce ve vypjatých i obvyklých situacích, je pro ně neúnosná. Připadají si bezradní, a s pocitem selhání ve výchově další generace. I oni pak v nastalé situaci reagují neadekvátně.

Autor obrázku: Edwart Visser

Projevy dětí:

– křik

– slzy

– cílené ubližování sourozencům

– agresivita vůči všem členům rodiny (i dospělým)

– hysterické záchvaty

– kopání

– házení i ničení různých předmětů

– rozbíjení hraček

Projevy rodičů:

– různé formy trestů

– křik

– slzy a apod.

Už nevíte kudy kam? Jak celou věc řešit?

Navštivte odborníka přes dětskou psychiku či různé poradny zaměřené na podobné problémy.

Buď je navštivte i s dítětem, či sami, nebo pokud se za Vaše problémy natolik stydíte, že se tam nedokážete cítit dobře, pak lze využít možnosti zůstat v anonymitě. Jak?

Autor obrázku: Christiaan Triebert

Na internetu již v dnešní době existuje nespočet odkazů na různé odborníky i on – line poradny. Tam můžete pod pseudonymem napsat o svém problému, o tom, co cítíte, o chovaní Vašich dětí a jejich nepřiměřeném reakcích, a nakonec požádat o radu, jak celý problém řešit .

Zanecháte tam svou emailovou adresu a dozajista se najde někdo z řad odborníků, kdo dokáže odpovědět , a poradí nějaký vhodný způsob řešení.

Dokonce i na různých fórech, se o své problémy s dětmi, můžete podělit s jinými lidmi, prožívající podobné situace, jako Vy.

Nezoufejte si, vždy existuje nějaké řešení a díky moderní době a díky internetu, se dá ledacos vyřešit a najít.