Dítě u kohoutku

Dítě u kohoutku

Téměř každé dítě miluje vodu. Jen rodiče již tak nadšení nejsou, protože je čekají vysoké účty za vyplýtvanou vodu.

Také jste neustále na pozoru, jakmile se Vaše dítka objeví v blízkosti koupelny? Pak vítejte v klubu. Postačí chvilka Vaší nepozornosti a dítka nenápadně proklouznou do blízkosti vodovodního kohoutku a v mžiku se můžete připravit na úplnou potopu po celé koupelně.

Na Vaše pokárání Vám pohotově odpoví, že si museli nutně umýt ručičky a pusinku. Děti si vždycky dokáží najít mnoho argumentů a výmluv, proč se cachtat ve vodě, a že při tom vstávají rodičům vlasy hrůzou, je jim poměrně jedno.

Autor obrázku: Juhan Sonin

Proto se rodiče snaží alespoň trochu šetřit spotřebu vody tím, že pokud se jdou jejich potomci večer vykoupat, vrazí do jedné vany oba nezbedy najednou. Takže nejenže ušetříte vodu za napouštění další várky vody na koupání pro druhé, třetí… dítě, a děti si navíc společně užijí spoustu legrace při vzájemném polévání a dovádění.

Podobné to bývá i za volných, letních, slunečných dní, kdy zabalíte věci potřebné na koupaliště, navlečete děti i sebe do plavek a hurá k vodě. Společné dovádění ať již na plovárnách, veřejných koupalištích či jen u obyčejného romantického rybníčka, má své kouzlo. Akorát musíte neustále sledovat, ve kterých místech vodní plochy zahlédnete alespoň část tělíčka Vašeho „potápníčka“, či jeho barevně odlišený nafukovací kruh.

Rozhodně budete mít obrovský problém dostat Vaši ratolest z vody ven, a to byť i jen na malý okamžik na občerstvení či zahřátí pod ručníkem. Dětem je zcela jedno, že se jim na prstíčkách tvoří „varhánky“, nebo drkotají zuby o namodralé rtíky. Hlavně, že se mohou ráchat ve své milované vodičce, aniž by je rodiče kárali za pocákané sourozence, či přenášení a rozlévání vody v kyblíčcích.

Najdou se sice i tací, kteří se vody bojí, ale to jsou spíše výjimky. Do ničeho byste děti neměli nutit, pokud sami nechcou! Jinak v nich můžete vyvolat dlouholetou paniku a obavu z vody, která se pracně odbourává odborníkem. V ostatních případech, musí rodiče vyvinout na děti lehčí nátlak, aby je dokázali dostat, nebo dokonce vylovit své potomky z vody.

Pevné nervy, bedlivé oči a našetřených pár kaček za vyšší účty za spotřebovanou vodu, to zcela jistě vše vyřeší k všeobecné spokojenosti.