Školkové dilema

Začalo Vaše dítko navštěvovat poprvé mateřskou školku? Pak Vás dozajista čeká mnoho zážitků radostných i neradostných. Mnoho rodičů se u svých ratolestí setkává s odmítavým postojem každé ráno, pět dní, v týdnu, do tohoto zařízení docházet.

Autor obrázku: Navy Hale Keiki School

Budete neustále od Vašeho dítka poslouchat výmluvy typu:

  • Já do školky nechci!
  • Nepůjdu tam!
  • Ten a nebo ta mi ubližují!
  • Berou mi hračky!
  • Nechutná mi tam!
  • Je tam nuda!

Celé dny budete bojovat s dětskou tvrdohlavostí a věčným vysvětlováním, jaké výhody má chodit právě do této školky. Pokud nic nezabere, nezbývá nic jiného, než táhnout Vašeho potomka celou cestu do školky „smykem“.

Najdou se však i takové děti, které přímo zbožňují chodit do školky. Jsou tak netrpělivé, že Vás neustále budou popohánět, abyste si pospíšily a nepřišly jste do školky pozdě, a to ani o pět minut. A při vyzvedávání takovéhoto nadšeného dítka ze školky, je pak mnohdy doslova nadlidský úkol, dostat ho odtud pryč. Často musí pomoci i paní učitelky, aby se dítko dalo „odchytit“, a odvést domů.

Celou cestu domů pak budete muset poslouchat Vaše dítko, proč pro ně chodíte tak brzo, že mohlo ještě jít ven na hřiště nebo namalovat nějaký obrázek. Bude nadšeně okolo Vás poskakovat a brebentit o všem, co celý den ve školce dělalo, zažilo či papalo, až Vás z toho mnohdy bude „brnět hlava“.

V obou případech, nezapomeňte vždy Vaše dítě chválit, a Vy samy se jich ptejte na zážitky. Zvednete tak jejich sebevědomí a podpoří je to v jejich nadšení, do školky chodit ještě raději.

Jakmile si tam najdou nové kamarády a kamarádky, uvidíte, že časem budou ve školce bez problémů trávit čas a Vy, budete v práci mít klidné svědomí, že je o Vaše dítě bez větších problémů postaráno.

Takže, milé děti, oblékat a hurá do školky!