Kde a kdy jsou cítit první pohyby

Každá těhotná maminka se netrpělivě těší na to, až bude moci cítit pohyby svého miminka v bříšku a tím pádem i pocítí, jak se miminko hýbe a kdy je v klidu. MiKde a kdy jsou cítit první pohyby miminka se v bříšku hýbou již v prvních týdnech těhotenství, ale pohyby jsou zatím znatelné pouze na ultrazvuku.

Čekáme nový přírůstek do rodiny, zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Pregnant_women#/media/File:Geschenk_fig.1.jpg
Čekáme nový přírůstek do rodiny, zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Pregnant_women#/media/File:Geschenk_fig.1.jpg

Přibližně v polovině těhotenství, pak přicházení první pohyby. U prvorodiček to může být později, u druhorodiček a více, se pohyby začnou hlásit poměrně brzy. Většinou je to ale okolo poloviny těhotenství.

Pohyby miminka můžeme nejprve zaznamenat pokud sedíme, nebo ležíme a máme ruce na bříšku. Najednou jakoby jsme cítily v rukách určité bublání a šimrání. Pohyby později ucítíte i bez doteku dlaní na bříšku. Díky pohybům víme, že je naše miminko v pořádku.

V období, kdy už pohyby cítíme, bychom měly sledovat jejich pravidelnost a to především proto, že pokud jsme pohyby nepocítily delší dobu, což může být i jeden den, je nutné vyhledat lékařskou pomoc a zjistit, proč pohyby necítíme.

V těch nejhorších případech se může jednat i o smrt miminka, ale tímto vás rozhodně nechci strašit, ale jen nabádat k tomu, abyste pohyby miminka sledovala a v případě, že se vám cokoliv nezdá, vyhledala okamžitě lékařskou pomoc.

Cítit pohyby je tedy velmi důležité. Může se stát, že se miminko delší dobu nepohne, ale důvod může být pouze takový, že je v klidu a spinká. Pokud se budete různě pohybovat, tak jej probudíte a ono vám jistě o sobě dá svými pohyby vědět. Ve většině případů se není čeho obávat.

Pohyby ke konci těhotenství jsou intenzivnější. V posledních týdnech vašeho těhotenství je můžete nejen cítit, ale i vidět. Pohyby cítí i vidí i vaše okolí, proto sáhnout si mamince na bříško a cítit hýbat se vaše miminko může i tatínek, nebo kdokoliv z vašeho okolí. Je to velmi krásný pocit.
Related Posts

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

[td_block_social_counter facebook=”tagdiv” style=”style6 td-social-boxed” open_in_new_window=”y” f_counters_font_family=”394″ f_network_font_family=”891″ f_counters_font_size=”eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9″ f_network_font_size=”eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=” counter_color=”#ffffff” counter_color_h=”#ffffff” network_color=”#ffffff” network_color_h=”#ffffff” tdc_css=”eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjQwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tdG9wIjoiLTEwIiwibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdF9tYXhfd2lkdGgiOjEwMTgsInBvcnRyYWl0X21pbl93aWR0aCI6NzY4LCJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ==” twitter=”tagdivofficial” youtube=”tagdiv”]

Recent Stories