Trampolíny

Trampolíny

Dnes a denně je téměř na každé zahradě k vidění „dětská trampolína“. Rozmanité tvary, velikosti i ochranné prvky, to vše je dnes v obchodech k dostání.

Při výběru těchto trampolín určených pro Vaše děti a jejich zábavu však mějte na zřeteli velmi důležitou věc: bezpečnost. Protože pokud zvolíte trampolínu bez ochranných prvků, jako je záchranná síťka kolem tohoto zařízení, hrozí Vašemu dítěti přinejmenším naražená kostrč a v horším případě zlomenina či dokonce zlomený vaz.

Autor obrázku: Pawel Loj

Dělší důležitou věcí je kvalitní skrytí pérujících pružin, aby se nemohlo stát, že mezi ně strčí dítě nohu, nebo ruku a při skákání se tak „zapíchne“ mezi pružiny a ošklivě si ublíží. Tato ochrana by se neměla příliš odklápět, uhýbat, měla by být co nejpevněji připevněna.

Úrazy hrozí hlavně u menších dětí, které se tímto způsobem rády baví, ale již nepřemýšlí nad případnými následky. To je úkolem rodičů!

V obchodech se sportovními potřebami i v nákupních centrech seženete mnoho těchto výrobků, které dokáží Vaše dítka zabavit i na několik hodin denně. Akorát rodiny žijící v panelových domech a v obrovských městech, již nemají možnost někam toto „zařízení“ umístit.

Pokud tedy nevlastní zahradu v zahrádkářské kolonii nebo chatu. Ale i tento problém se dá snadno vyřešit. V různých zábavních a herních centrech, jsou totiž těmito trampolínami vybaveni, takže i zde se mohou děti vyřádit a navíc se zde seznámí s jinými dětmi, které těmto trampolínám holdují.

Pokud pořizujete podobné „sportovní a zábavní“ aktivity pro Vaše děti, rozhodně se poraďte s odborníky. Bezpečnost nade vše! Tak na to vždy pamatujte!

Na co všechno dát pozor

Na co všechno dát pozor

Máme doma miminko. Je tolik velkých změn,vše se mu musí podřídit. Ale říká
se, že dokud miminko leží a nikam nám neuteče, tak se nemusíme ničeho
obávat. Ale pozor, i když máme andílka na přebalovacím pultu, může se stát,
že  už někdy kolem čtvrtého měsíce se začne převalovat a mohlo by nám z
přebalováku spadnout.

Pak čeká rodiče nepříjemné vyšetření v nemocnici, jestli miminko neutrpělo otřes mozku a několikadenní hospitalizace spojená s pozorováním, jestli je všechno vpořádku. Také lékařský personál bývá na takové maminky hodně nevlídný, protože se jedná o zavinění způsobené jejich vinou a pokud se miminku něco přihodí, pak zato nese rodič vinu.

Co ale když začne malé vyvíjet samostatnou pohybovou aktivitu. Vždyť se jen
plazí, nikam se nedostane! Ale ouha, to bohužel – či bohudík – není pravda,
prcek se dostane všude, kam potřebuje, sice se natáhne jen do určité výšky,
ale zato se doplazí hodně daleko.

Dejte tedy pozor na následující okolnosti

Autor obrázku: Karl Baron

1. elektické zásuvky – zatím nezabezpečené elektrické zásuvky nám stačily,
ale naše malé může vzít šroubovák, který se válí po zemi a zkusit ho zastrčit do té krásné dírky, která s ostatními vypadá jako usměvavá tvářička.

Ony plastové krytky koupíte za pár korun a opravdu stojí za ten pocit bezpečí.

2. prací prášky – zatím stály hezky nezabezpečené vedle pračky či sušičky,
nikoho nenapadlo, že by mohly být někomu nebezpečné. Ale když se náš malý
badatel dostane do jejich blízkosti, nikdo se nemůže divit, že se přišel podívat na usměvavé miminko, které mu kyne z obalu pracího prášku. A co ten hezký chlapeček skrývá v pytlíčku za dobrotu, musím tu voňavou věc prozkoumat!

Když se tak stane, tak už se na nás dívá dětská lékařka jako na někoho, kdo potřebuje hlavou před upotřebením zatřepat. Že je přece jasné, že taková chemie nemůže být volně k dipsozici.

3. ostré předměty – měli jsme vždycky rádi, když jsme měli nůžky při ruce a samozřejmě potřebujeme hezky naostředné tužky, ale co se líbí nám, tak se může líbit také našim malým objevitelům. A následky nechtějte domyslet,
stačí ony hrůzné obrázky, které kolují po internetu. Pak už by se na nás dětská lékařka dívala na někoho, na koho by nejraději oslala pracovníky sociální péče.

Autor obrázku: Pete

4. horké předměty– když jsme právě dožehlili voňavé prádlo, necháme
samozřejmě žehličku zchládnout. Ale ouha, ta šňůra, která čouhá z rozpálené
žehličky vypadá zespodu opravdu hodně zajímavě, co když se k ní nenápadně
přiblíží naši malí mazlíčkové a zatáhají za ni?

Pak je nejlepší si uvědomit, že žehlit bychom měli v době, kdy náš malý spinká nebo kdy nám ho někdo může pohlídat tak, abychom si byli jistí, že nedojde k avizované situaci.