Kdy koupit dětem tablet?

Chcete svým dětem koupit tablet a přemýšlíte, kdy je k tomu vhodná doba? Koupit jej můžete celkem brzy, ale nedovolte jim, aby mu zcela propadly. Tablet z počátku mohou využívat na pohádky, které si na něm mohou pustit, nebo na hry. Nedovolte vašim dětem ale to, aby tablet nepustily z ruky.

Řekněte jim, že jednou denně si s tabletem mohou pohrát, nebo si na něm pustit pohádku, ale že po zbytek dne si budou hrát s hračkami, nebo půjdou ven, protože hračkám by bylo velmi líto, kdyby si s nimi nehrálo. Tablet je pro chvilky, které má vaše dítě trávit v klidu, takže je vhodný před spaním, nebo když pojedete na delší trasu autem a podobně.

Sami víme, jak moc nás internet a počítač pohlcují, nenechme takto pohltit i své děti, ale dopřejme jim dětství plné zábavy a zážitků stejné, jako jsme měli my. Dokázali jsme se zabavit i bez tabletu a internetu a určitě na to všichni rádi vzpomínáme.

V předškolním věku pořiďte dítěti tablet, který je ideální pro děti a který je zaměřen spíše na hry. Dítě na něm nebude moci nic samo stáhnout, tablety jsou pro děti zcela bezpečné. Pokud již dítě umí číst a psát, může mít již klasický tablet, který bude sám moci užívat. Dejte pozor však na to, jaké stránky vaše dítě navštěvuje.

Zpočátku neinvestujte do tabletu příliš mnoho, dražší tablet pořiďte vašemu dítěti až tehdy, začne-li si uvědomovat, že jsou tyto věci drahé a je třeba s nimi umět zakázat.

Na tablety se také prodávají různá pouzdra, která jej ochrání před pádem. Vašemu dítěti také můžete k tabletu pořídit i další věci, jako je například stojánek, držák tabletu a podobně. Hlídejte, aby si nepsalo s podezřelými lidmi a ještě před tím jej informujte opatrně o tom, že internet je plný lidí, kteří by mu mohli ublížit a proto je třeba si psát jen s těmi, které skutečně známe.