Dětské hry

Dětské hry

Vaše dítě nebo pokud jich máte více než – li jen jedno, si velmi dobře umí doma najít zábavu. A mnohdy k tomu ani nepotřebují kopice hraček uložených v koutku místnosti nebo na jiném Vámi určeném místě. Děti jsou vynalézavá stvoření s velmi, velmi bujnou fantazií a to již od velmi útlého věku jejich života.

Autor obrázku: Juhan Sonin

Chlapci si většinou hrají na piráty či různé postavičky z pohádek, stejně jako děvčátka. Postačí jim k tomu pootevřít dvířka skříňky se svým ošacením nebo dokonce i Vaše. Čelenku nebo šáličku použijí jako krytku očička, na hlavu si nasadí šátek, který nosí v létě jako ochranu před sluncem a během chviličky se Vaše dítko promění ve slušivého piráta.

Děvčátka většinou zbožňují princezničky, takže jim postačí maminčinou tričko, v nichž ony samy vypadá jako „velká voda“. Nazují si jedny z Vašich lodiček a přes vlásky si přehodí jednu z vašich záclonek nebo šátek. Přes ramena si přehodí deku a v mžiku před Vámi stojí krásná princeznička.

Akorát se, milé maminky, obrňte pevnými nervy, protože po skončení jejich převleku Vám nezbyde nic jiného, než – li vše naházet do pračky a vyprat. Boty najdete poházené po celé místnosti nebo jednu z nich nenajdete vůbec.

Protože jsou děti velmi vynalézavé, připravte si i na to, že ani Váš make – up není v bezpečí. Postačí jim menší židlička, nebo polštáře narovnané na sobě. Některé šikovnější děti si přisunou i kuchyňskou židli, a v mžiku je z Vaší holčičky či chlapečka takový menší „klaun“. Existuje i multifunkční dětský nábytek, který je funkční a zároveň podněcuje dětskou fantazii a vybízí ke hrám.

Děti rády vyhazují vařečky ze šuplíčků v kuchyni, oblečení ze skřínek či dokonce veškerého nádobí, které najdou v dosahu jejich malých „upatlaných“ ručiček a mají ohromnou radost z toho, jak Vy hartusíte, protože si málem zlomíte nohu při přeskakování nádobí s obavou, že Vám podjedou nohy a pojedete přes celou místnost, nebo tím že to vyhazují ven a Vy to neustále musíte vracet zpět.

Autor obrázku: Guy

Velmi často jim ale postačí ke hraní křeslo a několik polštářů. Je jim zcela jedno, jestli se jedná o polštáře určené k dekoraci gauče, nebo o polštáře, na nichž spíte. Udělají si domeček. Anebo si polštáře rozloží pod křeslem na zem a udělají si tak menší skluzavku. Klouzají si z křesla dolů do polštářů a se smíchem pozorují, jak Vy trnete hrůzou, aby si něco neudělaly. Poté si ony polštáře rozloží a uloží se na ně a předstírají, že spinkají a jakmile se nad nimi skloníte, vyprsknou smíchy.

A právě proto, že jsou děti velmi nápadité a nevyzpytatelné, je potřeba mít se neustále na pozoru. Nejde jen o bezpečí Vašich děti ale i Vás samotných. Hračky či věci rozházené po zemi, oblečení všude po místnosti či pomalované zdi.

Pevné nervy a ostražitost se tu mísí s obdivem nad tím, co Vašim dětem stačí ke štěstí. A hlavně jak málo k tomu stačí.