Dětské hry

Dětské hry

Vaše dítě nebo pokud jich máte více než – li jen jedno, si velmi dobře umí doma najít zábavu. A mnohdy k tomu ani nepotřebují kopice hraček uložených v koutku místnosti nebo na jiném Vámi určeném místě. Děti jsou vynalézavá stvoření s velmi, velmi bujnou fantazií a to již od velmi útlého věku jejich života.

Autor obrázku: Juhan Sonin

Chlapci si většinou hrají na piráty či různé postavičky z pohádek, stejně jako děvčátka. Postačí jim k tomu pootevřít dvířka skříňky se svým ošacením nebo dokonce i Vaše. Čelenku nebo šáličku použijí jako krytku očička, na hlavu si nasadí šátek, který nosí v létě jako ochranu před sluncem a během chviličky se Vaše dítko promění ve slušivého piráta.

Děvčátka většinou zbožňují princezničky, takže jim postačí maminčinou tričko, v nichž ony samy vypadá jako „velká voda“. Nazují si jedny z Vašich lodiček a přes vlásky si přehodí jednu z vašich záclonek nebo šátek. Přes ramena si přehodí deku a v mžiku před Vámi stojí krásná princeznička.

Akorát se, milé maminky, obrňte pevnými nervy, protože po skončení jejich převleku Vám nezbyde nic jiného, než – li vše naházet do pračky a vyprat. Boty najdete poházené po celé místnosti nebo jednu z nich nenajdete vůbec.

Protože jsou děti velmi vynalézavé, připravte si i na to, že ani Váš make – up není v bezpečí. Postačí jim menší židlička, nebo polštáře narovnané na sobě. Některé šikovnější děti si přisunou i kuchyňskou židli, a v mžiku je z Vaší holčičky či chlapečka takový menší „klaun“. Existuje i multifunkční dětský nábytek, který je funkční a zároveň podněcuje dětskou fantazii a vybízí ke hrám.

Děti rády vyhazují vařečky ze šuplíčků v kuchyni, oblečení ze skřínek či dokonce veškerého nádobí, které najdou v dosahu jejich malých „upatlaných“ ručiček a mají ohromnou radost z toho, jak Vy hartusíte, protože si málem zlomíte nohu při přeskakování nádobí s obavou, že Vám podjedou nohy a pojedete přes celou místnost, nebo tím že to vyhazují ven a Vy to neustále musíte vracet zpět.

Autor obrázku: Guy

Velmi často jim ale postačí ke hraní křeslo a několik polštářů. Je jim zcela jedno, jestli se jedná o polštáře určené k dekoraci gauče, nebo o polštáře, na nichž spíte. Udělají si domeček. Anebo si polštáře rozloží pod křeslem na zem a udělají si tak menší skluzavku. Klouzají si z křesla dolů do polštářů a se smíchem pozorují, jak Vy trnete hrůzou, aby si něco neudělaly. Poté si ony polštáře rozloží a uloží se na ně a předstírají, že spinkají a jakmile se nad nimi skloníte, vyprsknou smíchy.

A právě proto, že jsou děti velmi nápadité a nevyzpytatelné, je potřeba mít se neustále na pozoru. Nejde jen o bezpečí Vašich děti ale i Vás samotných. Hračky či věci rozházené po zemi, oblečení všude po místnosti či pomalované zdi.

Pevné nervy a ostražitost se tu mísí s obdivem nad tím, co Vašim dětem stačí ke štěstí. A hlavně jak málo k tomu stačí.

Jak zabavit děti, když venku prší

Jak zabavit děti, když venku prší

Venku je ošklivo a nedá se chodit ani na vycházku, protože hrozí rychlé nastydnutí. Děti už neví coby a zlobí, zlobí a zlobí. Už vám dochází trpělivost? Tak se podívejte na pár tipů, které mohou zachovat rodinnou pohodu a nervy, které jsou na pochodu zase uklidnit a místo raráška mít doma zase to roztomilé a usměvavé dítě.

Nuda je onen zabiják dobré nálady

Proto se podívejte, jak nedopustit toho, aby se vkradla do vaší domácnosti nuda a znepříjemnila dětem i vám celý den:

1. Super tip je zabavit děti u kuchyňské linky. Stačí přistrčit dětskou židličku a nechat prcka, ať vám pomůže se svačinkou. Zapojte svou fantazii. Můžete vytvořit pohár nazvaný sladké pokušení a nakrájet do něj lahůdky ze zahrádky či obchůdku. Například můžete udělat z jahůdek postavičku Červené karkulky a z okurky Rákosníčka. Nejen že se všichni nasmějete, ale i se hezky najíte, zbystříte dětem smysly a zapojíte jejich fantazii, zručnost a pocvičíte jejich motoriku.

Autor obrázku: Jan Willem van Wessel

2. Dalším zajímavým tipem je maškarní bál. Vytahejte ze skříně staré oblečení, které už nenosíte, dlouhé šátky, klobouky po babičce, korálky a udělejte ze sebe hasiče, kosmonauty, princezny, víly, můžete si zahrát na vílu Amálku. Děti se vyřádí, vytančí a tak svou přebytečnou energii věnují na činnost, při které se zabaví oni a taky vy. Udělejte si pár fotek, které budou v budoucnu ozdobou vašeho rodinného alba. Až bude malé 18 let, ráda zavzpomíná na svá mladá léta.

3. Kreslete! Malujte! Zapomeňte na to, že kreslení je zábava pro holky. Inspirujte své dětičky k tomu, aby udělaly koláž a zapojili fantazii. Dejte téma, které je zaujme: ČÁRY MÁRY kouzelník – udělej kouzelný obrázek. Stříhej, trhej, nalep, poskládej veselé obrázky a vytvoř zajímavé umělecké dílo. Nezapomeňte výsledný výtvor pověsit na nástěnku a návštěvám připomínat, jak je váš andílek nadaný a kreativní. Při zapojení fantazie můžete použít textilie, bavlnky, rýži, čočku a pokud přelakujete lakem na vlasy kakao, vypadá na papíře skvěle!

4. Předvedu ti zvířátko. Pokud máte více dětí různého věku, zahrajte si hru, uhodni, koho předvádím. Předvádíte zvířátko a malé děti hádají díky vaší nápovědě: haf, haf, vrrr. Ostatní hádají, o jaké zvířátko se jedná. Kdo uhodne, ten se s vámi vystřídá. Se staršími dětmi můžete předvádět činnosti, pohádkové postavičky, písmenka, číslice atd. Fantazii se meze nekladou!

Autor obrázku: hottholler

5. Divadélko. Děti milují divadélko. To se dá sehrát jednoduše, stačí velká krabice, kterou uvnitř vyřízeneme, můžeme použít kousek látky nebo krepového papíru a divadlo je na světě. Loutky si děti vyrobí tak, že nakreslí obrázek na tvrdý papír, ten si pak vystřihnou a nalepí na špejli. Mají ho moc rádi, protože do něj dali kus sebe, nakreslí si postavičky, které mají rády. Pokud se vám nechce dělat s divadélkem, nebo nemáte velkou krabici, postačí když se přes stůl přehodí šátek nebo velký ubrus. A představení může začít. Když se rodiče hodí do gala a oblečou se jako na ples, děti budou hrát o to radostněji. Jako vstupenka do divadélka postačí čokoládové penízky. Nezapomeňte se v divadle chovat slušně a hodně tleskat, herci to mají rádi!