Pošlete přání Ježíškovi na Boží Dar

By: Kate Ter Haar

Věří vaše děti v Ježíška a píší mu dopisy, ve kterých sdělují, co by si od něj přály? Chcete jim udělat radost a opravdu dopis poslat? Pak jej můžete poslat na poštu na Boží Dar. Zde funguje Ježíškova pošta.

Posílat vánoční přání můžete kdykoliv v roce a nejen před Vánocemi. V prosinci, pak dětem bude dopis doručen zpět i s razítkem od Ježíška, jako důkaz toho, že si dopis přečetl a zaregistroval přání vašich dětí. Každý rok je speciální Vánoční razítko jiné. Děti si tak mohou razítka schovávat. Razítka se na přání dávají od 1. do 23. prosince.

Každý rok je o razítko obrovský zájem. Loni sem přišlo skoro 80 000 přáníček. Dětem se líbí fakt, že budou mít razítko od Ježíška a těší se na to, až se jim jejich dopis do schránky vrátí. Je to takové znamení pro ně, že na ně Ježíšek myslí a zaregistroval jejich dopis a proto takovýto dopis posílají. Na poště na Božím Daru tak mají napilno a před Vánoci razítkují ostošest. Také chcete poslat Ježíškovi dopis a nevíte kam, aby došel na to správné místo?

Adresa Ježíškovi pošty:

Vánoční Pošta

Boží Dar 1

362 62 Boží Dar

Na nic nečekejte a pošlete dopis nebo pohled s vánočním přáním. Máte nejvyšší čas.

Na Božím Daru mají teď skutečně mnoho práce, tak neváhejte a pište, abyste se dočkali toho tolik očekávaného razítka pro vaše děti. Pokud si myslíte, že tato tradice je krátkodobá, tak vězte, že již 20 let máte možnost posílat dopis s přáním na Boží Dar. Podle tradice, si zde Ježíšek dopis osobně vyzvedne.

Pokud to na Boží Dar nemáte daleko, tak tam můžete dopis na poštu odnést osobně. Boží Dar je nejvýše položené město ve střední Evropě a pošta pro Ježíška tu funguje již od roku 1994. Jestliže nestihnete dopis poslat ještě letos, tak si pamatujte, že příští rok, na to nesmíte zapomenout. Pamatujte na to, dokud vaše dítě ještě věří na Ježíška, bude to pro něj skutečně velký zážitek.