Herny

Herny

Spousta dětí stále častěji vidí u svých rodičů špatné návyky a neřesti. A bohužel je ještě častější, že se řídí děti příkladem svých rodičů. Jednou z těchto neřestí jsou návštěvy různých heren.

Zpočátku to začíná návštěvami různých herních zařízení s automaty, na nichž mohou celé hodiny hrát rozmanité množství bojových, sportovních, válečných i strategických her. Děti se mohou stát na těchto hracích automatech stále více a více závislejší, až jim bude dělat problémy dokonce i v noci na ně nemyslet. Jejich myšlenky budou patřit pouze a jen oněm hracím „démonům“.

Autor obrázku: Rob Boudon

Později se tato závislost může přenést i do dospívání a dospělosti, až nakonec z obyčejných her, přejdou na výherní automaty, do nichž nastrkají veškeré své finanční prostředky.

Začnou krást svým rodičům peníze i věci, které následně někde zpeněží a nakonec se z nich stanou „Gembleři“. Pak rodině nezbývá nic jiného, než přistoupit k radikálnímu řešení – léčebna, nebo vypovězení z kruhu rodinného do doby, než si přiznají svou chybu a ochotu se léčit.

Existují však i jiné druhy heren, které jsou pro dětské návyky a psychiku neškodné! Jedná se o tzv. dětské herny a zařízení, kde se vesměs setkávají děti všech věkových kategorií, aby si zde zahrály různé společenské i sportovní hry.

Zatímco děti dovádějí v bazénku plném míčků, rodiče si mohou nerušeně povykládat s ostatními rodiči o neřestech i radostech svých potomků, nad šálkem kávy či jiného občerstvení.

V těchto zábavních hernách vůbec nezáleží na času, který v nich s dětmi strávíte. Nejenže se tu děti seznámí a spřátelí s jinými dětmi, ale totéž platí i o rodičích.

Takže, milý rodičové, dávejte si bedlivý pozor na to, jakým příkladem jste Vašim dětem! Pokud u Vás uvidí různé závislosti, mohou i ony začít trpět podobným problémem. A co se týče dětských zábavních heren, pak není na škodu, je občas navštívit.

A vy, milá dítka, raději používejte vlastní rozum a nesnažte se za každou cenu být jako Vaši rodiče!

Mohlo by Vás to dostat někam, kam jste se dostat vůbec nikdy nechtěly, ani neplánovaly!