Kryté bazény

Kryté bazény

Milují Vaše děti vodu a máte možnost navštěvovat vlastní bazén, bazén patřící někomu z příbuzných a přátel, nebo veřejný krytý bazén? Pak rozhodně dbejte na bezpečnost, protože k neštěstí může dojít velmi snadno a žádný z Vás rodičů by nerad zažíval muka, kdyby se Vaše dítko topilo v bazénu a mohlo si způsobit přechodné či trvalé následky, či co hůře i smrt.

Vždy Vaše děti řádně vybavte plaveckými potřebami, jako nafukovacími rukávky či kruhem. A to hlavně, pokud se jedná o větší bazény, kde je hlubší voda.

Autor obrázku: D. Sharon Pruitt

Rozhodně není ke škodě přibalit i nafukovací míč či stříkací pistolky. Pak máte jistotu, že Vaše dítka zažijí spusty legrace při házení si s míčem, který při dopadu na vodní hladinu „ohodí“ sprškou vody Vašeho spoluhráče, stejně jako když proud vody vystřelený z vodní pistole do obličeje, či jiné části těla Vašeho protivníka nebo „dospěláků“ bdících, okolo bazénu, nad jejich bezpečím.

I mělký bazének dětem postačí na osvěžení i pro zábavu. Trocha vody, hračky do vody či jen obyčejný kyblíček s lopatičkou a děti budou štěstím bez sebe. Jsou to tzv. „brouzdaliště“, kde se děti pod dohledem rodičů či starších sourozenců dostatečně vyřádí.

Kryté bazény mají tu výhodu, že jsou provozovány po celý rok a za každého počasí a co více, pod dohledem školených plavčíků.

Takže, milý rodičové, balit a šupem někam na bazén! Posílíte imunitu svou i svých dětí a budete příjemně unaveni tělu tak prospěšnou aktivitou.