Knížky, které budou bavit nejen děti, ale i vás

S blížícími se vánoci možná vybíráte knížky, které by vaše děti bavily a přitom byste nemuseli investovat příliš velkou částku.

Pro batolátka a miminka jistě lehce najdete leporela, které je budou bavit. Pro maláčkdy do vody, pro větší klasicky do postýlky. Můžou být obohaceny o točící kruhy v zadní a přední části knihy, nebo o skutečné části předmětů, o kterých je řeč. Třeba v pohádce o krávě najdete skutečnou nebo umělou kraví kůži. A můžete si sáhnout, potahat, přičichnout.

Děti od pěti let

Autor obrázku: AnneCN

Naši malí specialisté… Ať už holky, nebo kluci, v tomto svém životním období srší sílou, energií a pílí. Výbornou knihou bude třeba Kosprd a telecí. Dosáhnete za dost kostrbatým slovům, cizím vyjádřením a rádoby lidským posunkům. Kosprd a telecí zaujme všechny kluky ve věku 5+.

Čtivé holčičky využijí knížku od Astid Lindgrenové, která popisuje život dětí z Bullerbynu. Velké zážitky a poznávání nového je to, čím si Astrid získávé už léta nové a nové čtenáře.

Děti od 7 let

Poutavou knihou můžete přispět, zakoupíte-li knížku od Jana Vladislava, O Bílé Karolíně a Černé Karolíně. Poutavý příběh osloví všechny školou povinné děti a také myšlení jejich rodičů.

Pokud si najdete v knihkupectví, nebo antikvariátech oddělení, které „jsou vaše“, najdete jistě to, co hledáte. Věřím, že v knihkupectví najdete knížku, kterou jsme vám představili a také ji dětem zakoupíte, líbit se budou určitě.