Čistota záchodové mísy

Autor obrázku: SuSanA Secretariat

Záchodová mísa je jistě objekt, který nepatří do běžné konverzace, dokonce se o něm někteří baví neradi. Čas od času se však může stát v každé domácnosti, že se záchodová mísa zanese, a vypadá pak odpudivě a zapáchá. Je to nepříjemné zejména, přijde-li k Vám návštěva, ale zrovna tak vadí takový stav záchodové mísy v případě, jsou-li v domácnosti malé děti, především batolata, která ráda vše zkoumají, osahávají, a hlavně, strkají do pusy.

Jednorázové vyčištění

Záchod lze vyčistit různými způsoby. Od použití drastických chemikálií, přes štětky, až po prostředky běžně dostupné v každé domácnosti. Každý je ovšem zvyklý na něco jiného, a tak je běžné, že někdo chemikálii nepoužije ani v nejhorším případě, ale drží se tzv. babských rad. Jiní zase naopak tyto babské rady odsuzují a v životě by je ani nevyzkoušely. Obvykle jsou však v domácnosti využívány chemické čisticí prostředky, jako jsou Duck, Bref, Larrin, Domestos a asi všem známé Savo. Je však nutno pamatovat, že po nanesení čisticího prostředku, je třeba dbát bezpečnosti malých dětí.

Dlouhodobá ochrana

Abyste nemuseli záchodovou mísu čistit třeba každý týden jednorázovým nanášením čisticího prostředku, je dobré, umístit do záchodové mísy tzv. „WC blok“, který pročistí Váš záchod při každém spláchnutí a zároveň jej zbaví zápachu. K předním a nejefektivnějším výrobcům patří již výše zmiňovaný Bref, Domestos a Duck. Není však vhodné kupovat tyto WC bloky nekvalitní, a to zejména na vietnamských tržnicích. Je lepší, koupit si je raději v běžných super a hypermarketech a drogeriích.