Výlet s dětmi a na co nezapomenout

Výlet s dětmi a na co nezapomenout

Chystáte se někam na výlet, společný víkend s dětmi nebo jen na dvoudenní návštěvu příbuzných? Pak rozhodně nezapomeňte zabalit věci pro Vaše potomky.

Dospělým stačí třeba jen něco na spaní, ale pokud máte menší dítě, musíte myslet i na ty největší detaily. Protože pokud tak neučiníte, zcela určitě dojde k nějaké nepředvídatelné katastrofě, kterou budete muset nějak vyřešit.

Takže, co mít a na co rozhodně nezapomenout:

–         náhradní oblečení: punčochy, tričko, mikinu, spodní prádlo a kalhoty

vše v jednom vydání pokud se jedná o pouhé dva nebo tři dny.

–         další důležitou věcí jsou: náhradní plínky

pokud možno co nejvíce se vejde do přenosné tašky, pro případ, že Vaše mimčo zažije neblahé období a bude likvidovat jednu plenku za druhou.

Autor Ajay Tallam
Autor Ajay Tallam

Pokud jsou děti ještě malé je třeba i lahvičku na mléko. Pokud papají umělé mléko, pak také alespoň sáček tohoto mléka. U dětí navyklých na dudlíky, rozhodně nezapomeňte na tuto velmi, pro ně, důležitou pomůcku.

Někdy je dítě navyknuto usínat jen s jednou velmi oblíbenou hračkou, takže byste měli mít i tuto hračku s sebou, pokud je příliš velká, a dítě je dostatečně odrostlé, pokuste se mu navrhnout nějakou jinou, která se vejde do batůžku či jiného zavazadla, které s sebou budete mít.

Nikdy si neberte příliš mnoho věcí, ať to nevypadá, že si s sebou stěhujete celou Vaší šatní skříň, ale u malých dětí je potřeba mnoha věcí, které se vejdou do jedné přenosné tašky. Většina  kočárků má košíčky, do kterých se vejde menší zavazadlo s Vašimi věcmi a přenosné tašky přidáte na rukojeť kočárku, nebo přehodíte přes rameno.

Co se týče hadrové pleny, tu můžete v letních měsících použít na korbu kočárku jako clonu před sluníčkem. Poté ji pak lze použít na utírání zaslintané pusinky. V případě využití autosedačky, dá se přivázat tato plenka na pokraji držadla.

Nezapomínejte na tyto uvedené věci, protože pokud je nebudete mít, většinou platí pravidlo, že se něco nepovede a vyvstane nějaká katastrofa.

Většinou se to dá vyřešit koupením nových věcí v obchodě. Ale ne vždy v okolí Vašeho pobytu nějaký obchod bude.

Stačí i obyčejná návštěva u přátel a miminko si může poblinkat oblečení, převrhnout na sebe pití a celé se polít lepkavým čajíkem a již v tomto okamžiku řešíte krizovou situaci, pokud toto náhradní vybavení nemáte s sebou…