Výbava pro mimi

Výbava pro mimi

Všechny nastávající maminky si během těhotenství ať již samy nebo se svými partnery a rodinou pečlivě připravují všechny potřebné věci potřebné na příchod jejich miminek.

Od počátku chtějí mít vše, aby neměli na poslední chvíli příliš mnoho lítání po obchodech.

Začíná to nakupováním drobností jako dětských, miminkovských, oblečků. Obvykle kupují neutrální barvu, protože mnoho maminek nechce vědět, jakého pohlaví, bude jejich miminko. Jak samy říkají, těší se na překvapení, které je čeká, až se miminko narodí.

Ale i ty maminky, které to již vědí, raději kupují neutrální barvy již z principu. Velmi často obvolají své příbuzné, kteří mají malé děti, nebo rodiče, kteří si rádi schovávají oblečky po svých dětech.

Nejlepším výběrem je shánět oblečení různých velikostí, protože nikdy nevíte, jak velké Vaše miminko bude, nebo jak rychle z něho vyroste.

Další věci, které jsou třeba sehnat před narozením dítěte, jsou například postýlka, polštář s peřinkou, kočárek, výbavička do porodnice, dudlík, pleny jednorázové i „hadrové“, které jsou velmi potřebné, když miminku potřebuje utřít „uslintanou“ pusinku a hlavně když se dávají preventivně navíc přímo do jednorázových plen kvůli nožičkám – lékaři přes kyčle Vám budou neskonale vděčni, když je budete dávat tyto dvojité plenky samy od sebe, rozhodně nebudou mít s nožičkami problémy.

Následují bryndáčky, chrastítka, teplý pytel na zimu do kočárku, jiné vhodné hračky určené přímo pro čerstvě narozená miminka, kartáček na vlásky, odsávačku na nosíček, či podložky pod miminko určené na přebalování – to je vhodné zase pokud nechcete po přebalování Vašeho potomka, uklízet a prát.

Vždy pečlivě zvažujte vhodný výběr jednotlivých pomůcek, protože novopečená miminka jsou velmi choulostivá a náročná na péči.

Vaše miminko se vždy musí cítit v bezpečí a šťastné. Stejně jako Vy, milé maminky, protože spokojené děťátko pro Vás znamená více klidu a pohody.

Mnoho věcí se dá sehnat díky rodině, kamarádům, přátel či dokonce v různých bazárcích a rozhodně to ulehčí Vašim již tak dost napnutému rodinnému rozpočtu.

Protože miminka nejsou v žádném případě žádná levná záležitost, ale vždy Vám to za to ty peníze stojí. Dítě Vám žádné peníze nenahradí a lásku a štěstí už vůbec ne.

Takže, milé maminky, nezapomeňte si vše zavčasu připravit, protože na poslední chvíli se to špatně shání.

Podobné článkyNové články