Jak se stát dobrou nevlastní matkou

By: Vince Alongi

Našla jste si partnera, který má děti, má je buďto ve své péči nebo v péči střídavé anebo si je jen bere na víkendy? Ať se jedná o jakoukoliv z těchto variant, tak se kontaktu s jeho dětmi prostě nevyhnete.

Určitě toužíte potom, aby vás měly rády a to hlavně proto, že pokud vás budou mít rády, bude za to rád i váš partner.

Jak se ale stát dobrou nevlastní matkou?

Nikdy si nehrajte na matku vlastní a vlastní matku před dětmi ani nepomlouvejte. Ony ji mají rády a pokud se o ní budete zmiňovat ve špatném, tak se jim to určitě nebude líbit. V dnešní době už jen výjimečné množství lidí spolu zůstanou a tvoří pár do konce svého života. Spíše se lidé rozcházejí a tak být macechou není žádná výjimka.

K nevlastním dětem si pak snažíme najít tu správnou cestu. Často to ale může být oříšek. Pokud jsou děti neposlušné, tak by měl zasáhnout jejich vlastní rodič, nikoliv ten, který jejich není. Pak byste se mohli dočkat toho, že vám děti vmetou do obličeje, ať na ně nenadáváte, protože nejste jejich rodič. V takovém případě ale děti ihned usaďte s tím, že sice rodičem nejste, ale zase jste člověk, který je dospělý a měly by se nad vašim názorem alespoň zamyslet.

Paní učitelka také není jejich rodičem a přesto jí poslouchají. Od začátku určete hranice. Děti by měly vědět hned od první chvíle to, co si k vám mohou dovolit a co naopak ne.

Rozhodně se vyhněte fyzickým trestům. Těmi rozhodně dobře neuděláte. Najděte si s dětmi společné zájmy. Pokud má váš přítel holčičku, tak jí zasvěďte do holčičích tajů jako je oblékání se, líčení se a podobně. Pokud má kluka, tak si nechte vyprávět o slavných fotbalistech a také se ptejte na to, za co který fotbalista hraje a podobně. U úplně malých dětí se bavte o pohádkových postavách, které děti tolik milují. Ukažte jim, že se s vámi mohou bavit a že jste jejich kamarádka.