Narozeniny

Narozeniny

Blíží se narozeniny některého z Vašich dětí? Pak to rozhodně nepodceňujte, ani neodbívejte! Nemusíte vystrojovat žádné ÓBR – OSLAVY, ale zcela jistě postačí menší oslava v kruhu rodinném, či pozvat pár dětských kamarádů.

Trocha brambůrek, solených tyčinek či sušenek, pár chlebíčků a samozřejmě i nějaký ten menší dortík s vtipným blahopřáním a lahvičku dětského sektu – a Vaše dítko Vám Vaši nepatrnou investici oplatí radostí, štěstím i objetím, které se nedají vyčíslit žádnými penězmi!

Menší dítka milují sfoukávání narozeninových svíček na dortu a rozbalování dárečků.

Větší zase ocení přítomnost svých vrstevníků a rozkrajování nápaditě zdobených dortů, kterých je k dostání v mnoha obchodech nepřeberné množství. I domácí výroba dortů má své kouzlo a zdobené motivy z marcipánu s oblíbenými postavičkami, autíčky či čímkoli, co Vás jen napadne, je důvodem k radostným slzám všech přítomných.

Autor obrázku: Josh Grenier

Co se týče dárků pro Vaše starší dítka, pak je raději do jejich výběru zapojujte. Mohlo by se totiž velmi snadno stát, že Vám dítě řekne, že jim pořizujete dárky pro batolata a rozhodně nebudou nadšené, jako malé batole, které když dostane hračku, by Vás samou radostí a láskou ulíbalo.

Proto vezměte Vašeho potomka s sebou do nějakého obchodního centra, určete mu nějaký finanční obnos, do kterého se musí vejít, a nechte ho navrhnout jeho představu narozeninového dárku. Bude Vám za to tuto volbu velice vděčné a Vy budete mít jistotu, že dostane takový dárek, jaký si dítě představuje a neurazíte ho před jeho kamarády.

Nikdy však nezapomínejte ani na Vaše ostatní děti. To, že má narozeniny jen jedno z nich neznamená, že ostatní jeho sourozenci nemohou dostat alespoň nějakou tu maličkost. Vidíte to převážně u těch mladších, jak závistivě hledí na svého sourozence a potajmu si stírají slzičky lítosti. I drobná maličkost jim dokáže, že ani na ně nezapomínáte, a že rozhodně i oni jsou stejně důležití, stejně jako oslavenec.

Pusťte se s nadšením do příprav oslavy se zapojením všech členů rodiny a zcela jistě budou spokojeni všichni.

No a pokud oslavenec netouží po oslavách, můžete též vyrazit někam na výlet či na zmrzlinu. Ale nezapomínejte, ptejte se na přání Vašeho dítka, ať sám navrhne, jak touží strávit den svých narozenin.

Děti a narozeniny

Děti a narozeniny

Má Vaše děťátko narozeniny? Co Vás osobně čeká? No přece oslava! Je zcela úplně jedno o kolikáté narozeniny se jedná, ale v každém případě je velmi důležité, aby Vaše dítko bylo šťastné a co nejvíce spokojené.

Autor obrázku: Rob

Alespoň s měsíčním předstihem byste se měli pustit do příprav. Z rodinného rozpočtu si odložte určitou částku peněz na různě potřebné výdaje. S předstihem nezapomeňte navštívit cukrárnu a objednat tam, jako překvapení pro dítě, dortíček.

Dnes se již dá nechat upéct dort v různých zábavných tvarech a formách, od klasických kulatých či oblíbených postaviček z kreslených pohádek, až po autíčka či domečky. Někteří rodiče na dort nechávají dát jméno oslavence, a co nejdůležitější – svíčky. Každé dítě potěší, když na dortu vidí tolik svíček, kolik je mu let. A když pak následně může tyto svíčky sfouknout, je ještě šťastnější.

Někdy dort pečou šikovnější maminky samy doma, nebo požádají někoho z příbuzných či přátel, aby se tohoto úkolu zhostil. Jakmile máte zařízen dort, přichází na řadu, dárek.

Dárek vybírejte dle věku dítěte, jeho potřeb či přání. U menších dětí se jim nejvíce rozzáří obličejíček, když dostanou nějakou krásnou hračku, kterou si již velmi dlouho přály mít ve svém království chaosu hraček. U větších pak přichází na řadu oblečení, kredit do mobilu, různé technické vymoženosti, dle finančních možností rodičů.

Některé větší děti, hlavně v období puberty, dávají přednost hotovosti, za niž si mohou koupit, po čem jejich srdce prahne. Pokud jde o tuto formu dárku, pak opatrně, nebylo by vhodné dávat příliš vysoké částky, aby je neutratily za něco k neužitku. Měly by se Vám svěřit, co by si chtěly za obdrženou částku pořídit, abyste byli i Vy klidnější, že je neutratí za „hlouposti“.

U trochu starších dítek se pozvou jejich kamarádi, aby se zúčastnili připravované oslavy.

Bohatší rodiče zorganizují tuto oslavu někde v restauraci s dětským koutkem, kde se mohou sejít i rodiče kamarádů a pobaví se nejen děti ale i dospělí.

Autor obrázku: Sally

Tak a je tu den D, den oslavencových narozenin. Přivítat širší členy rodiny, popřípadě pokud se dostaví na oslavu i kamarádi, a můžete se pustit do oslav. Hraní si s hračkami, sfouknutí svíček, rozkrojení dortu a předání dárků.

Někteří rodiče i jejich děti, však dávají přednost oslavám pouze v kruhu rodinném a mnoho rodičů se snaží svým potomkům vštěpovat, že nejsou tak důležité dárky, ale to že si někdo na jejich narozeniny vzpomene a bude chtít čas strávit s oslavencem. Hmotné dárky nejsou vždy tím nejdůležitějším, ale láska a pochopení jeden druhého, ano!

Rozzářená tvář Vašeho dítěte, nadšeného, šťastného a smějícího se, se nedá vůbec ničím nahradit. Ani penězi ani hmotnými dary. Láska a štěstí nade vše.