Narozeniny

Narozeniny

Blíží se narozeniny některého z Vašich dětí? Pak to rozhodně nepodceňujte, ani neodbívejte! Nemusíte vystrojovat žádné ÓBR – OSLAVY, ale zcela jistě postačí menší oslava v kruhu rodinném, či pozvat pár dětských kamarádů.

Trocha brambůrek, solených tyčinek či sušenek, pár chlebíčků a samozřejmě i nějaký ten menší dortík s vtipným blahopřáním a lahvičku dětského sektu – a Vaše dítko Vám Vaši nepatrnou investici oplatí radostí, štěstím i objetím, které se nedají vyčíslit žádnými penězmi!

Menší dítka milují sfoukávání narozeninových svíček na dortu a rozbalování dárečků.

Větší zase ocení přítomnost svých vrstevníků a rozkrajování nápaditě zdobených dortů, kterých je k dostání v mnoha obchodech nepřeberné množství. I domácí výroba dortů má své kouzlo a zdobené motivy z marcipánu s oblíbenými postavičkami, autíčky či čímkoli, co Vás jen napadne, je důvodem k radostným slzám všech přítomných.

Autor obrázku: Josh Grenier

Co se týče dárků pro Vaše starší dítka, pak je raději do jejich výběru zapojujte. Mohlo by se totiž velmi snadno stát, že Vám dítě řekne, že jim pořizujete dárky pro batolata a rozhodně nebudou nadšené, jako malé batole, které když dostane hračku, by Vás samou radostí a láskou ulíbalo.

Proto vezměte Vašeho potomka s sebou do nějakého obchodního centra, určete mu nějaký finanční obnos, do kterého se musí vejít, a nechte ho navrhnout jeho představu narozeninového dárku. Bude Vám za to tuto volbu velice vděčné a Vy budete mít jistotu, že dostane takový dárek, jaký si dítě představuje a neurazíte ho před jeho kamarády.

Nikdy však nezapomínejte ani na Vaše ostatní děti. To, že má narozeniny jen jedno z nich neznamená, že ostatní jeho sourozenci nemohou dostat alespoň nějakou tu maličkost. Vidíte to převážně u těch mladších, jak závistivě hledí na svého sourozence a potajmu si stírají slzičky lítosti. I drobná maličkost jim dokáže, že ani na ně nezapomínáte, a že rozhodně i oni jsou stejně důležití, stejně jako oslavenec.

Pusťte se s nadšením do příprav oslavy se zapojením všech členů rodiny a zcela jistě budou spokojeni všichni.

No a pokud oslavenec netouží po oslavách, můžete též vyrazit někam na výlet či na zmrzlinu. Ale nezapomínejte, ptejte se na přání Vašeho dítka, ať sám navrhne, jak touží strávit den svých narozenin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *