Plavecké kurzy

Plavecké kurzy

Učíte plavat Vaše děti samy, nebo raději volíte plavecké kurzy? Každá z těchto variant má své osobité kouzlo.

„Lektor rodič“

Pokud vy, rodiče, volíte první variantu – tedy vlastní výuku – pak se musíte vybavit kopou trpělivosti, nafukovacím kruhem nebo rukávky a vyrazit k nějakému pěknému a čistému rybníčku nebo na místní plovárnu. Kouzlem tohoto způsobu výuky je, že si při tom užijete spoustu legrace a navíc strávíte společně volné chvíle, jako rodina.

Plavecké kurzy nejsou k zahození

Autor obrázku: Janet’s Photos 2012

Většinou se jich Vaše dítě bude účastnit v rámci výcviku, který pořádají školky a a školy. Nejenže si děti užijí legraci se svými vrstevníky při různých vodních hrách, ale jsou navíc i pod bedlivým dozorem plavčíků, instruktorů i školního dozoru.

Plavečtí instruktoři Vaše dítko naučí potřebným základům plavání a Vy, pokud s nimi pak vyrazíte do vody, jen budete s nimi opakovat to, co se již naučili, anebo jednotlivé techniky plavání dopilujete. Nezapomínejte Vaše děti za jednotlivé pokroky pečlivě chválit, protože každý úspěch i Vaše podpora jim zvedne sebevědomí a navíc se snadněji zbaví strachu z vody, pokud jím trpí.

Nejlepší je kombince obou možností výuky, protože to Vašim dětem ulehčí naučení se plavat i zásady bezpečnosti v okolí vody. Na plaveckých kurzech je navíc bedlivě hlídají plavčíci, kteří dohlíží, aby se Vašim dětem nic nestalo, nebo v případě nešťastné nehody, byly okamžitě poskytnuta zdravotní pomoc.

Takže, rozhodně nebraňte Vašim dětem v těchto kurzech! Neuškodí a ani neublíží. Naopak. Pomohou Vaše děti naučit plavat i to, jak se v blízkosti vody chovat!