„Sváča“

„Sváča“

Je ráno a Vaše dítka se chystají do školy? Kontrola, zda mají zabaleny v batohu nebo aktovce všechny potřebné pomůcky jako učebnice, sešity na daný den, penál, pravítka, výtvarku, bačkory či věci na tělocvik… Co je ale jednou z nejdůležitějších částí dne pro Vaše děti? No přece velká přestávka nebo polední pauza.

Proto většina rodičů svým malým školáčkům doma připravuje vydatnou svačinu. Někdy i více než jednu, pokud více hladoví a poprosí o ně.

Co připravit ke svačině?

S tím si lámou hlavu nejedni rodiče. Jedna nebo dvě sváči se vymyslí snadno, ale koncem týdne již pracně dumáte nad tím, co vlastně tomu skřítkovi dát ke svačině, aby Vám ji „nehodil na hlavu“.

Proto se většinou uchylujeme k různým kombinacím a variacím, které budou vypadat na pohled dobře a stejně tak budou i chutnat.

Osvědčené svačiny

Autor obrázku: Melissa

– namazaný chléb máslem se šunkou + jablka

– houska + máslo + šunka + banán

– bagetka + pomazánka + pomeranč

– zeleninový salát

– rohlík + šunka + jakékoliv ovoce

těstovinový salát

– tousty + mrkev

– bagetka + sýr + paprika

– a mnoho dalších možností

Důležitá je kombinace pečiva, šunky, ovoce i zeleniny, protože tak Vaše děti do sebe během svačiny pozřou mnoho důležitých živin a vitamínů.

Je dobré také dětem pořídit barevné svačinové boxy, v nichž si sváču odnesou do školy v tašce, aniž byste musely mít obavy z toho, že se zamastí sešity a učebnice, nebo se banán rozmáčkne mezi věcmi na tělocvik.

Ti méně movití pak místo svačinových boxů mohou použít obyčejné svačinové sáčky, které pevně uzavřou, aby se obsah nevysypal do věcí.

A co je také důlžité, upozorněte Vaše děti, aby tyto svačinky nekonzumovaly při hodinách, ale pouze o přestávkách, jinak domů zcela jistě v žákovské knížce přinesou poznámku.