První příznaky těhotenství

By: Ⅿeagan

Snažíte se o miminko a tak pozorujete každou nesrovnalost, která by mohla být příznakem vašeho těhotenství? Samozřejmě, že mnohdy se sledujeme až moc a přikládáme každý nepatrný fakt tomu, že jsme těhotné. Co by nám ale mělo dát indicie, že to tak opravdu je?

V první řadě je to samozřejmě vynechaná menstruace. Pokud se nedostaví, můžeme mít jasný pocit toho, že to konečně přišlo, ale pozor, menstruace je zrádná a může se pouze opozdit. Pokud nepřijde, je to první známka toho, že jste těhotná.

Cítíte vůně úplně jinak, než jste byla doposud zvyklá? Jsou pro vás daleko intenzivnější a vyvolávají ve vás někdy až nepříjemné pocity? I toto se stává ženám, které jsou těhotné.

Dost možná pociťujete tlak v prsou a bolest. Tento příznak může pozorovat drtivá většina žen v prvních dnech těhotenství.

Těhotenská nevolnost může, ale nemusí přijít. Někdo propluje celé těhotenství bez jediného zvracení, někdo zvrací od začátku, a místo aby přibíral, tak hubne. Nevolnost se řadí mezi individuální příznaky těhotenství.

Mezi další příznaky může patřit bolest břicha a to taková, která přichází v době menstruace. Tato bolest je ale o dost silnější a křeče se stupňují, přitom menstruace ale nepřichází. Jedná se o roztahování a pracování dělohy. Bolest je velmi podobná kontrakcím.

Dalším příznakem je vysoká únava. Právě jste se vzbudila, ale máte pocit, že byste měla ještě spát? Cítíte se, jako kdybyste proflámovala noc, a jste schopná usnout kdekoliv a kdykoliv? I to se těhotným velmi často stává. Možné je také i to, že se cítíte jako po flámu, i když jste samozřejmě na žádném flámu nebyla.

Vaše pleť není vůbec pěkná? I to je důvod myslet si, že jste těhotná a pokud se k tomu všemu přidá ještě emoční labilita, je to nad slunce jasné.

Rozbečí vás i fakt, že najdete na ulici mrtvého ptáčka? Těhotným ženám se toto prostě stává.