Milostný život po porodu

By: Keirsten Marie

Po porodu je milostný život odsunut úplně jinam, než jak to bylo dříve. Matka v první řadě musí být 6 týdnů v klidu a nesmí mít pohlavní styk. V této době se tělo matky čistí. Po uplynutí 6-ti týdnů může opět svůj milostný život nastartovat, ovšem otázkou je, jak moc se jí do toho chce. Někdo se na toto období velice těší a je nedočkavý, jinému jakoby ani nic nechybělo, protože má plnou hlavu starostí s péčí o miminko a na milostný život, jakoby ani čas nezbýval.

Ano je to skutečně tak. Miminko vás natolik zaměstná, že nebude vědět, čemu se věnovat dřív. Jestli kojení, přebalování, nebo uspávání miminka. Péče o miminko je náročná a my na to nejsme zvyklé, musíme fungovat na více jak 100%. Jedná se o dobu, která není pro ženu nikterak lehká, ale milostný život by neměla zanedbávat už jen proto, že by sexuální hrátky mohl partner hledat někde jinde.

První styk by měl být opatrný, protože i když od porodu uběhla nějaká doba, stejně to ženu může stále ještě bolet a být i nepříjemné. Muž by tedy měl být velmi opatrný a neměl by nic uspěchat. Důležitá je předehra a to, jak se ženě muž věnuje ještě předtím, než dojde k samotnému aktu. Při samotném aktu je pak třeba být skutečně jemný a dávat pozor. Je důležité ptát se ženy, zda ji to, či ono nebolí.

Při prvním pohlavním styku po porodu, po uplynutí šestinedělí, se může klidně stát, že bude žena krvácet. Nelekejte se toho, je to celkem běžný jev, který se může stát. Některé ženy se shodují, že jim pohlavní styk po porodu připomínal ten první v jejich životě. Někdy to tak může být.

Žena má přirozeně obavu z toho, jak to proběhne a mnohdy se neuvolní tak, jak by měla. Klidně si pro tuto chvíli pořiďte lubrikační gel, nebo i jiné erotické pomůcky, které ženě udělají dobře a pomohou jí se uvolnit. Velmi důležitá je také atmosféra.