Grilování s rodinou

Grilování s rodinou

Jednou z možností, jak příjemně strávit slunné počasí s rodinou, je grilování. Pokud máte možnost vyrazit na zahrádku, nebo chatu či chalupu, tak nemeškejte a vyrazte. Postačí k tomu pouze gril, a jedno zda elektrický nebo „poháněný“ ohněm. A pokud nemáte náladu na gril, postačí i obyčejné zabezpečené ohniště.

Autor obrázku: OakleyOriginals

Nakoupit buřty, špekáčky, naložené masíčko, brambory, hořčici, chléb, papírové tácky,  ubrousky a pití – nealko a minerálky pro děti a ty, kteří jim dávají přednost, a pro muže, kteří nebudou řídit popřípadě i pivo, protože při volném dni si téměř každý chlap dá alespoň jedno pivo, tedy až na zapřísáhlé, kteří alkohol nepijí.

Popadněte děti, náhradní oblečení a nezapomeňte se dovybavit lehkou bundou či svetříkem pro chladnější části dne, hračkami pro děti a hurá na grilování. Děti zbožňují „vrtání“ se v zemi, v záhoncích, dovádění mezi květinami a hrami na trávě. Zatímco se Vaše děti zabavují hrami, Vy si v klidu můžete připravit vše na přípravu grilovaných dobrůtek.

Pokud budete využívat ohniště, bezpečně zapalte oheň a poté si připravte na klacíky či „napichovačky“ a nabodněte na ně špekáčky a hurá do opékání. Je potřeba dbát na bezpečnost dětí, takže si vždy určete jednu osobu, která bude dohlížet na děti a ostatní si rozdělí další povinnosti. V případě využití grilu, je třeba rozpálit ho a můžete se pustit do přípravy dobrůtek. Grilovat se dá ledacos, od masa až po zeleninu, takže si rozhodně každý z Vás pochutná.

Nejde však pouze o jídlo a pití, ale také o společnost, v níž se nacházíte. Pokud s Vámi a Vaší rodinou tráví čas i další členové rodiny, jako sourozenci a jejich rodiny, rodiče či dokonce i prarodiče a velmi blízcí přátelé, pak Vám ke spokojenosti mnoho nechybí. Nic nedokáže nahradit dobrý pocit z toho, že trávíte čas s Vaší rodinou, blízkou i tou širší a dobrými přáteli.

Autor obrázku: McD22

Máte možnost probrat mnoho zajímavostí, seznámit se s novými partnery příbuzných a hlavně si možnost popovídat. Při přípravách i samotném grilování se dá probrat mnoho věcí, obecné i ty nejsoukromější. Dá se zažít i mnoho zábavy, vyprávění vtipů a pozorování úsměvů na tvářích Vašich hrajících se dětí, které se rády motají kolem a s upatlanými pusinkami, je tou nejlepší odměnou za všechny ty nákupy a přípravy kolem.

Často se dá pozorovat i to, že se rozdělí členové této akcičky na několik partiček. Muži zvlášť, ženy také, nebo i jednotlivé rodinky a chvíli na to se mezi ně přimotá jedno z Vašich dítek a s radostí vyvede nějakou lumpárnu s pomocí ostatních přítomných dětí. Někdy se dá i po grilování přespat v chatce, či chalupě, kde se grilování konalo, takže po uložení dětí se mohou dospělí sejít venku u ohně a probrat věci, které se před dětmi probírat nedají.

A pokud se grilování koná v letních parních dnech, lze větším dětem umožnit i přespání venku pod stanem. Přímo to zbožňují, když si mohou povídat dlouho do noci a svých dětských záležitostech, strašit se baterkou a vyprávět strašidelné příběhy.

Tyto oslavy a grilování rodinu a Vaše přátelství nejenže posilují, ale i Vám umožní se setkávat s lidmi, které máte rádi, hlavně v době volna. Prožití příjemných a srdečných chvil s těmi, které máte nade vše rádi, nemůže vůbec nic nahradit!