Přivoňte k Bachovým esencím

Možná jste o nich již slyšeli, možná že ne. Tyto blahodárné a velmi přínosné květové esence dokážou příjemně ovlivnit vaši psychiku, vnímání, pocity a přitom jsou to „jenom obyčejné vůně“. Jsou vhodné i pro děti, takže zakoupíte-li si nějaké univerzální kapičky, třeba pro dobrou náladu, zavděčíte se celé rodině.

Autor obrázku: makelessnoise

Druhů esencí je celkem 38 a z nich můžete vybírat tu pravou, která se hodí právě na vaše potíže. Je fakt, že je ještě jedna navíc, ta s číslem 39 je tzv. “krizová“ a míchá se z pěti jiných Bachových květových esencí. Základ ale tvoří zmíněných 38 esencí.

Principem těchto kouzelných kapiček je odstranit z těla špatné pocity, emoce jako jsou obavy, strachy, nedostatek sebevědomí, pýchu, fanatismus a další negativní vnímání světa a okolí a spoustu dalšího. S odstraněním negativ přijde nastolení klidu duše a tím i těla a vyléčení toho, co nás trápí i fyzicky. Bachovy květové esence navodí harmonii a tím se dostaneme k jádru skutečné fyzické nemoci. Bolí vás často hlava, nebo klouby? Příčina může být psychická.

U dětí můžete léčit například neklid, přehnanou aktivitu, kdy máte podezření na hyperaktivitu neboli syndrom ADHD. Stejně tak jim můžete pomoct od obav (zubař, písemka, zápas), pomoct soustředit se na učení nebo uklidnit je po nepříjemném zážitku.

Zuzka 31 let, syn Martin 3 roky:

Martínek byl velmi neklidný, pořád se vztekal, nedalo se s ním vyjít po dobrém, ani po zlém. Nepomáhalo vysvětlování, přikazování, prostě nic. Pak jsem se od kamarádky dozvěděla o Bachovkách a velmi nám pomohly. Paní, u které jsem si je přes internet objednala nám namíchala esenci přímo pro Martina, popsala jsem jí co jej rozčílí, jak se chová při nějakých činnostech, při čem je naopak hodný a co mu vyhovuje. Vřele doporučuji, aby je maminky vzkoušely taky.

K čemu můžete přivonět

Jako krásný příklad můžeme uvést esence Cesmíny ostrolisté na vztek, Jilm, pokud jste příliš zodpovědní a tento pocit vás sužuje, Olivu, cítíte-li se naprosto vyčerpaní a unavení nebo Topol, když máte strach z neznámých a nových věcí, jako je třeba nástup dítka do školky nebo školy.

Kde trávit víkend, či dovolenou

Přemýšlíte kam vyrazit se svou rodinou na víkend, nebo dovolenou, popřípadě si chcete užít romantické chvíle ve dvou? Jak najít to nejlepší právě pro vás? Dáme vám několik typů. Nemusíte nutně cestovat za hranice, abyste si mohli užít chvilky plné odpočinku.

Autor obrázku: Naomi

Jistě si dobře vyberete na slevových portálech, kde je nabídek na ubytování mnoho, od ubytování s wellness balíčky, nebo například ubytování v Praze v luxusním hotelu, po ubytování na horách, pokud jste milovníky zimních sportů.

Další variantou zajímavého ubytování nabízí pronájem chat a chalup. Takových nabídek najdete na internetu také velmi mnoho a výhodou je, že si najdete takovou chatu, která bude vašim představám maximálně vyhovovat a to nejen vzhledově a výbavou, ale také místem, kde se chata nachází. Do chat a chalup si můžete většinou vzít i své domácí mazlíčky, což je také velká výhoda.

Nenuďte se doma, nabídek kam vyrazit je spousty a vy si můžete užít i vánoce, Nový rok, velikonoce a v neposlední řadě prázdniny v různých typech ubytovacích zařízeních, kdy se můžete nabídkami nechat inspirovat.

Na slevových portálech si jistě vyberete, protože ubytováních za dobré ceny je tu v nabídce opravdu mnoho. Takové pobyty je dobré věnovat i jako dárek a jistě jimi potěšíte. Pro obdarované to bude zážitek, na který budou rádi vzpomínat.

Abyste měli jistotu, co vlastně kupujete, doporučujeme, abyste si vždy před samotným zakoupením pročetli recenze a diskuze o tom daném místě, kde se chystáte pobyt koupit. Vyhnete se tak případným nečekaným nepříjemnostem.

Grilování s rodinou

Grilování s rodinou

Jednou z možností, jak příjemně strávit slunné počasí s rodinou, je grilování. Pokud máte možnost vyrazit na zahrádku, nebo chatu či chalupu, tak nemeškejte a vyrazte. Postačí k tomu pouze gril, a jedno zda elektrický nebo „poháněný“ ohněm. A pokud nemáte náladu na gril, postačí i obyčejné zabezpečené ohniště.

Autor obrázku: OakleyOriginals

Nakoupit buřty, špekáčky, naložené masíčko, brambory, hořčici, chléb, papírové tácky,  ubrousky a pití – nealko a minerálky pro děti a ty, kteří jim dávají přednost, a pro muže, kteří nebudou řídit popřípadě i pivo, protože při volném dni si téměř každý chlap dá alespoň jedno pivo, tedy až na zapřísáhlé, kteří alkohol nepijí.

Popadněte děti, náhradní oblečení a nezapomeňte se dovybavit lehkou bundou či svetříkem pro chladnější části dne, hračkami pro děti a hurá na grilování. Děti zbožňují „vrtání“ se v zemi, v záhoncích, dovádění mezi květinami a hrami na trávě. Zatímco se Vaše děti zabavují hrami, Vy si v klidu můžete připravit vše na přípravu grilovaných dobrůtek.

Pokud budete využívat ohniště, bezpečně zapalte oheň a poté si připravte na klacíky či „napichovačky“ a nabodněte na ně špekáčky a hurá do opékání. Je potřeba dbát na bezpečnost dětí, takže si vždy určete jednu osobu, která bude dohlížet na děti a ostatní si rozdělí další povinnosti. V případě využití grilu, je třeba rozpálit ho a můžete se pustit do přípravy dobrůtek. Grilovat se dá ledacos, od masa až po zeleninu, takže si rozhodně každý z Vás pochutná.

Nejde však pouze o jídlo a pití, ale také o společnost, v níž se nacházíte. Pokud s Vámi a Vaší rodinou tráví čas i další členové rodiny, jako sourozenci a jejich rodiny, rodiče či dokonce i prarodiče a velmi blízcí přátelé, pak Vám ke spokojenosti mnoho nechybí. Nic nedokáže nahradit dobrý pocit z toho, že trávíte čas s Vaší rodinou, blízkou i tou širší a dobrými přáteli.

Autor obrázku: McD22

Máte možnost probrat mnoho zajímavostí, seznámit se s novými partnery příbuzných a hlavně si možnost popovídat. Při přípravách i samotném grilování se dá probrat mnoho věcí, obecné i ty nejsoukromější. Dá se zažít i mnoho zábavy, vyprávění vtipů a pozorování úsměvů na tvářích Vašich hrajících se dětí, které se rády motají kolem a s upatlanými pusinkami, je tou nejlepší odměnou za všechny ty nákupy a přípravy kolem.

Často se dá pozorovat i to, že se rozdělí členové této akcičky na několik partiček. Muži zvlášť, ženy také, nebo i jednotlivé rodinky a chvíli na to se mezi ně přimotá jedno z Vašich dítek a s radostí vyvede nějakou lumpárnu s pomocí ostatních přítomných dětí. Někdy se dá i po grilování přespat v chatce, či chalupě, kde se grilování konalo, takže po uložení dětí se mohou dospělí sejít venku u ohně a probrat věci, které se před dětmi probírat nedají.

A pokud se grilování koná v letních parních dnech, lze větším dětem umožnit i přespání venku pod stanem. Přímo to zbožňují, když si mohou povídat dlouho do noci a svých dětských záležitostech, strašit se baterkou a vyprávět strašidelné příběhy.

Tyto oslavy a grilování rodinu a Vaše přátelství nejenže posilují, ale i Vám umožní se setkávat s lidmi, které máte rádi, hlavně v době volna. Prožití příjemných a srdečných chvil s těmi, které máte nade vše rádi, nemůže vůbec nic nahradit!