Dodržování tradic

Dodržování tradic

Zvažujete, zda je nutné dodržovat různé tradice? Mnoho rodičů se o to alespoň kvůli svým dětem snaží, aby neupadlo v zapomnění to, co kdysi bývalo běžnou součástí všech lidí!

Existuje mnoho a mnoho různých druhů tradic, od těch běžných až po specificky dané různorodostí náboženského vyznání, nebo národnostním rozdělením světa.

Mezi běžné tradice patřívají společné víkendové snídaně, obědy či večeře. Někteří si určí jeden den v týdnu, nejčastěji sobotu nebo neděli, kdy se sejde celá širší rodina a probírají se zážitky a problémy z celého týdne, u svátečního oběda.

Autor obrázku: Cliff

Mezi ty specifičtější patří dodržování VELIKONOČNÍCH, VÁNOČNÍCH A OSTATNÍCH SVÁTKŮ nebo tradiční svatební protokoly, jako rozbíjení talířů či požehnání rodičů nevěstě a ženichovi.

Každé náboženství i každý národ mají své vlastní tradice, ke kterým se snaží vést i své potomstvo. Je to pro ně velmi důležitý životní proces a nikdo nemá právo je od nich odrazovat.

V některých částech naší země, jako je například Morava, je tradicí, při různých oslavách nosit tradiční folklórní ošacení a obutí. Dokonce je tak i tradicí pití všech druhů vín, než – li popíjení piva, jako je tomu v jiných částech země.

I pro děti je velmi důležité tyto tradice dodržovat, aby je i ony mohly předávat dalším pokolením a zcela tak nezanikly. Proto většina rodičů barví se svými dětmi vajíčka, házejí střevícem, lije se olovo, rozkrajují se jablka či dodržují půst, aby viděli všichni prasátko a zároveň u těchto společně strávených chvil, zažijí spousty legrace, láskyplných objetí, úsměvů i štěstí.

Nemusíte děti nutit příkazy, když to jde bez komplikací, pokud vidí, kolik zábavy zažijete při barvení vajíček – barvy všude okolo i na Vás, či jedno či dvě rozplácnuté a rozpatlané vajíčka na zemi.

Nezatracujte tyto tradice jen kvůli dnešní moderní době. Byla by to velká škoda, kdyby takovéto roztomilé a šťastné zážitky s Vaší rodinou zanikly, nebo byly zapomenuty.