Jak poznat příznaky anorexie u vaší dcery

Jak poznat příznaky anorexie u vaší dcery

By: Benjamin Watson

Přijde vám, že je vaše dcera nezdravě hubená a že to není ta dívka, která to byla ještě nedávno? Zbystřete. Anorexie je nemoc, která není vůbec vzácná a trpí s ní ženy v každém věku.

Touha po tom být štíhlá je obrovská a tak jí spousta žen propadá.

Jak poznat, jestli mezi anorektičky nepatří vaše dcera?

Anorexie znamená odmítání jídla. Máte-li podezření, že se u vaší dcery něco takového děje, tak ji nuťte k tomu, aby obědvala a večeřela před vámi a sledujte důsledně, zda opravdu jí. Anorektičky svou nemoc dokážou velmi dobře skrývat a většinou si vůbec ničeho nevšimnete.

Přitom je to chyba, protože nevšimnout si něčeho opravdu důležitého, co může pro vaši dceru znamenat vysoké nebezpečí, je špatně. Pokud máte podezření, že se u vás něco takového děje, tak musíte velmi pečlivě sledovat stravovací návyky. Stůjte si za tím, že bude jíst před vámi a kontrolujte také to, jestli vše pečlivě rozžvýká a spolkne. Ony totiž mohou žvýkat, ale klidně někam nepozorovaně jídlo vyplivnout. Proto opravdu pečlivě sledujte to, jak vaše dcera jí a kam jídlo mizí. Dost možná je vaše dcera ovlivněná vzhledem modelek a vidí v tom to, že pokud bude štíhlá, tak bude krásná, bohatá a slavná.

To však není pravda. Dívky, které trpí anorexií, jsou většinou unavené, vyčerpané, na kost vyhublé a zároveň jsou velice nešťastné a důvod je jednoduchý. Jídlo nás dokáže uspokojit mnohem víc, než cokoliv jiného a pokud nejíme, tak jsme jak fyzicky, tak psychicky velmi vyčerpaní.

Jídlo je prostě potřeba a bez něj tělo neuvěřitelně trpí. Anorexie samozřejmě může vést až ke smrti. Proto její příznaky nikdy nepodceňujte. Pokud začnete mít podezření, nebo jste si jako rodiče jisti touto nemocí u své dcery, tak je nutné ji řešit s doktory. Jde o skutečně vážnou nemoc a je nutné ji řešit s odborníky.