Chystáme si výbavičku

Chystáme si výbavičku

V druhé polovině těhotenství už žádná maminka neodolá a začne listovat katalogy, projíždět internet a hledat to pravé vybavení pro své miminko. Při přípravě na příchod potomka věnujeme velkou pozornost výběru kočárku, oblečení, kupujeme vaničku, přebalovací komody a podobné vymoženosti dnešní doby. Nikdo se však nezamyslí nad tím, zda používat jednorázové, nebo klasické látkové pleny. V dnešní době převládá první varianta, i když spousta maminek se vrací zpět k pracím plenám, ale ve vylepšené podobě.

Látkové pleny jsou ekologické

Podle statistik firem, vyrábějících prací pleny, se u nás použije více než jeden milion jednorázových plenek. Při spotřebě 4500 plenek při průměrné ceně 5kč za plenu, vynaložíte nejméně dvacet tisíc korun na nákup jednorázových papírových plenek. Nemluvě o zátěži na životní prostředí. To už je přece pádný argument pro používání látkových plen.

Jednorázovky šetří čas

Na druhé straně je tady názor pediatrů Ti tvrdí, že papírovou plenu maminkovská kůže lépe snáší a absorbční vrstva odvádí moč od novorozenecké kůže a tím předchází vzniku opruzenin, které jsou pro miminko velice nepříjemné a špatně se léčí. A také maminky nemusí vynaložit tolik času praním a žehlením plen a mohou se více věnovat svému děťátku. Látkové pleny používají většinou jen maminky, které mají u svého miminka problémy s kyčlema, potom je na místě tzv. široké balení., které látkové plenky zajistí nejlépe.

Pediatři si pochvalují, že jakékoliv moderní pleny, ať už papírové nebo látkové,díky separačním vrstvám, příznivě ovlivňují kojení. Maminkám tím totiž odpadá časově i fyzicky náročné praní a žehlení a věk, do kterého je dítě kojeno, se ku prospěchu dětí stále zvyšuje.

Kde nakupovat potřeby pro miminka

Čekáte přírůstek do rodiny a tak samozřejmě sháníte i výbavu. Kde se dají nakupovat potřeby pro miminka? Možností je hodně, záleží na tom, kolik za výbavičku jste ochotni dát a také co vše svému miminku budete pořizovat.

Mezi základní potřeby patří postýlka, kočárek, lahvičky, oblečení, plenky, povlečení do postýlky, dětská kosmetika, deky a podobně. Kvalitní a cenově dostupné věci pro miminko a vše co pro něj budete potřebovat seženete například na www.e-cipisek.cz.

Autor obrázku: Sonya Green

Pokud vám budou stačit věci použité a nechcete, nebo jednoduše nemůžete kupovat nové věci pro své miminko, pak se podívejte na stránky www.mimibazar.cz, zde sežene skutečně vše a o prodávajícím si můžete přečíst v jeho hodnocení. Za skvělé ceny tu nakoupíte potřeby pro vaše miminko a na těchto stránkách je pak můžete opět prodat.

Na stránkách Aukra si můžete věci pro vaše miminko vydražit. Zaplatíte tak jen takovou cenu, kterou jste ochotni za danou věc dát. Jsou věci, které se dají kupovat použité, u některých se to však zásadně nehodí už jen z hygienického hlediska.

Některé internetové obchody nabízejí při koupi nad určitou částku poštovné zdarma a zároveň mají i nižší ceny, než obchody kamenné, proto se z pravidla vyplatí více nakupovat přes internet. Nevýhodou je, že si potřeby pro vaše miminko nemůžete osahat nebo vyzkoušet, ale na druhou stranu můžete zboží vrátit, pokud se vám nebude líbit, bez udání důvodu a prodejce vám za něj pošle peníze zpět.

Dali jsme vám pár typů, kde nakupovat potřeby pro miminko, doufáme, že jsme vám tím pomohli a že nakoupíte dobře a levně. Vašemu miminku přejeme hodně štěstí do života a také to, ať se mu v něm dobře daří.

Výbava pro mimi

Výbava pro mimi

Všechny nastávající maminky si během těhotenství ať již samy nebo se svými partnery a rodinou pečlivě připravují všechny potřebné věci potřebné na příchod jejich miminek.

Od počátku chtějí mít vše, aby neměli na poslední chvíli příliš mnoho lítání po obchodech.

Začíná to nakupováním drobností jako dětských, miminkovských, oblečků. Obvykle kupují neutrální barvu, protože mnoho maminek nechce vědět, jakého pohlaví, bude jejich miminko. Jak samy říkají, těší se na překvapení, které je čeká, až se miminko narodí.

Ale i ty maminky, které to již vědí, raději kupují neutrální barvy již z principu. Velmi často obvolají své příbuzné, kteří mají malé děti, nebo rodiče, kteří si rádi schovávají oblečky po svých dětech.

Nejlepším výběrem je shánět oblečení různých velikostí, protože nikdy nevíte, jak velké Vaše miminko bude, nebo jak rychle z něho vyroste.

Další věci, které jsou třeba sehnat před narozením dítěte, jsou například postýlka, polštář s peřinkou, kočárek, výbavička do porodnice, dudlík, pleny jednorázové i „hadrové“, které jsou velmi potřebné, když miminku potřebuje utřít „uslintanou“ pusinku a hlavně když se dávají preventivně navíc přímo do jednorázových plen kvůli nožičkám – lékaři přes kyčle Vám budou neskonale vděčni, když je budete dávat tyto dvojité plenky samy od sebe, rozhodně nebudou mít s nožičkami problémy.

Následují bryndáčky, chrastítka, teplý pytel na zimu do kočárku, jiné vhodné hračky určené přímo pro čerstvě narozená miminka, kartáček na vlásky, odsávačku na nosíček, či podložky pod miminko určené na přebalování – to je vhodné zase pokud nechcete po přebalování Vašeho potomka, uklízet a prát.

Vždy pečlivě zvažujte vhodný výběr jednotlivých pomůcek, protože novopečená miminka jsou velmi choulostivá a náročná na péči.

Vaše miminko se vždy musí cítit v bezpečí a šťastné. Stejně jako Vy, milé maminky, protože spokojené děťátko pro Vás znamená více klidu a pohody.

Mnoho věcí se dá sehnat díky rodině, kamarádům, přátel či dokonce v různých bazárcích a rozhodně to ulehčí Vašim již tak dost napnutému rodinnému rozpočtu.

Protože miminka nejsou v žádném případě žádná levná záležitost, ale vždy Vám to za to ty peníze stojí. Dítě Vám žádné peníze nenahradí a lásku a štěstí už vůbec ne.

Takže, milé maminky, nezapomeňte si vše zavčasu připravit, protože na poslední chvíli se to špatně shání.