SCHOOLPRO – program spojující učitele, rodiče a děti

Využití internetu ve školství

SCHOOLPRO – program spojující učitele, rodiče a děti

Využití internetu ve školství
Využití internetu ve školství, Autor obrázku: alamosbasement

Každé dítě někdy přišlo domů s tím, že nemá žádný domácí úkol a vy jste se potom na třídních schůzkách dozvěděli, že si vlastně neplní povinnosti, protože úkoly pravidelně dostává. Teď tu máte pomoc! Program zvaný SCHOOLPRO vás informuje nejen o tom, co má vaše ratolest za úkoly, ale seznámí vás i s děním ve škole.

SCHOOLPRO je program, který vznikl na přání rodičů žáků základních škol. Umožňuje jim nahlížet do dění ve škole a kontrolovat povinnosti svého dítěte. Rodiče se dostávají do bližšího kontaktu s učiteli a tím nedochází ke zkreslování informací žáčka. Většina z nás zná ten pocit, kdy dítě přijde domů, zasedne za počítač a do konce dne se nepodívá do jediné učebnice. Všichni jsme měli období, kdy jsme se vyhýbali učení. Namluvili jsme rodičům, že úkoly nejsou a písemky se nepíšou a utíkali jsme ven.

SCHOOLPRO přichází s jednoduchým řešením, jak pohlídat povinnosti dítěte a tím i jeho prospěch: zasedněte za počítač a otevřete www.schoolpro.cz. Zde si můžete vybrat školu, kterou navštěvuje vaše dítě a následně i učitele, jež ho učí. Postupně se dostanete až na stránku třídy dítěte, kde si můžete přečíst aktuální informace o výuce, zkontrolovat úkoly a prohlédnout si fotografie z akcí.

Tento program vyvinuli dva vysokoškoláci z Moravadesignu, kteří, jak sami říkají, berou design jako hru a každý návrh je pro ně výzvou. Obvykle se zabývají designem, vytváří firemní loga, polepy na auta, reklamní prospekty, či vyvíjí internetové stránky, ale teď rozhodli stvořit něco zcela nového. Mladí tvůrci se zaměřili především na jednoduché ovládání a přístupnost všem. Pedagogové přidávají obsah pod svým přihlašovacím jménem a heslem v administrátorském módu.

Ředitel školy má potom přístup ke všem učitelským účtům a může je tak spravovat. Ovládání je snadné, zvládne ho i méně zdatný uživatel IT. Každý učitel má stránku pro svoji třídu, kam může přidávat informace pro rodiče, domácí úkoly pro děti a nejrůznější aktuality týkající se výuky. Přidat může také fotografie a dokumenty ke stažení, ať už je to jenom psané slovo, tabulky v EXCELU, či prezentace v POWERPOINTU. Veškeré informace jsou ihned dostupné a rodič si je může kdykoliv stáhnout.

Pokud by rodičům nebylo něco jasné, nebo se chtěli dozvědět více například o nějaké aktualitě, mohou učiteli dokonce napsat vzkaz přímo z jeho stránek. Vyučující si jeho vzkaz určitě rád přečte a obratem mu odpoví. Jak již bylo zmíněno, SCHOOLPRO spojuje rodiče s učiteli a zároveň s dětmi. Všechno je přehledné, dostupné a jednoduché. Tímto programem se usnadní a zlepší komunikace. Rodiče si mohou kdykoliv zkontrolovat úkoly svého dítěte a to odkudkoli, ať už z domu, či z práce třeba při polední pauze nebo prostě kdekoliv, kde je přístup k internetu.

Video k projektu: https://www.youtube.com/watch?v=y88kaLhrLcI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *